Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PÖH ALIMI / 2018 23. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman Olacak?
eylul-polis-alimi

2018 23. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman Olacak?

POMEM alımları 2018 yılı ikinci yarısında olacak mı?

Polis meslek eğitim merkezlerine alımların hız kesmeden devam ettiği bu günlerde içişleri bakanımız Sayın Süleyman SOYLU yeni bir açıklama daha yaparak eylül 2018 içerisinde 10 bin polis alımının daha yapılacağını söyledi. İçişleri bakanımızın bu sözlerinin ardından adayların gözleri yeni alımın hangi şekilde olacağını merak etmeye şimdiden başladılar. Peki eylüldeki alım nasıl olacak polis özel harekat mı olacak alımlar, polis amirleri eğitim merkezi mi yoksa polis meslek eğitim merkezlerine alımlar devam edecek onun bilgisi midir bu?

23. Dönem POMEM Alımı Eylülde mi Yapılacak?
Eylül içerisinde 10 bin polis alım müjdesinin ardından adayların kafalarındaki tek soru bu alım polis özel harekat alım olur mu? Bu alımı enine boyuna değerlendirdik ve şunlar ortaya çıktı arkadaşlar.

Eylül Ayındaki Alımda PAEM Alımı Olabilir mi?
Polis amirleri eğitim merkezlerine her sene temmuz ve ağustos ayı gibi duyuru yayınlanarak eylül ayına 2500 civarı lisans mezunu polis amiri adayı alınmaktadır. Burada bahsedilen 10 bin sayının içerisinde 2500 adayın polis amirleri eğitim merkezlerine alınacak sayıdan olması muhtemel.

Eylülde Okulları Başlayan PMYO Sayıya Dahil midir?
Polis meslek yüksek okullarına öğrenci alımları da süreç uzayarak eylül ayını bulmaktadır akıllara bu alımlara 2500 civarı en az lise mezunlarının sayıya dahil olması da gelmektedir. Eğer ki bu sayı da alımlara dahil ise 5000 polis adayı sadece polis amirleri eğitim merkezi ve polis meslek yüksek okullarına ayrılmış olacaktır.

Eylül Ayında 23. Dönem POMEM Alımı Olur mu?
En büyük ihtimal olarak eylül ayındaki 10 bin polis alımının polis meslek eğitim merkezlerine yapılacağı düşüncesi ağır basmaktadır. Çünkü diğer alımların duyuruları zaten önceden duyurularak sadece okulların eylül ayından başladığını görmekteyiz. Her 4 ay da bir polis meslek eğitim merkezlerininde polis memuru mezun ettiğini düşünürsek arkadaşlar 2018 eylül ayında yine bir polis meslek eğitim merkezi alımı olması çok büyük bir ihtimaldir.

Eylül Ayındaki Alım Polis Özel Harekat (PÖH) Olabilir mi?
Polis özel harekat içinde bu alım söz konusu olabilir nedenine gelecek olursak yaklaşık 1.5 yıldır yeni bir polis özel harekat alım ilanı yayınlanmamış durumda bu 10 bin içerisinde az da olsa bir polis özel harekat alımı görebiliriz.

Yukarıdaki ihtimaller tamamen bizim kendi düşüncelerimizdir. Tüm aydınlatmayı polis akademisi başkanlığı Eylül ayında yapacaktır.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!