Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / 2018 Komiser Yardımcısı Alımı Olacak mı?
2018-meslek-ici-paem-alimi

2018 Komiser Yardımcısı Alımı Olacak mı?

Polis amirleri eğitim merkezlerine dışarıdan lisans mezunlarının yanı sıra polis memurlarından yani meslek içerisinden de öğrenci alımları yapılmakta olduğunu daha önce belirtmiştik. Polis memurları arasından yapılan alımlar son 3 yıldır hızlı şekilde sürmektedir. Hain darbe girişiminin ardından da artan alımlar bu yıl ne düzeyde olacak aşağıda değinelim bu konuya.

2018 Meslek İçi Komiser Yardımcısı Alınacak mı?
Meslek içi komiser yardımcısı alımları geçtiğimiz yıllarda farklı statüde yapılmaktayken 2015 yılındaki değişiklikler ile meslek içerisinden alınan ve dışarıdan alımı yapılan polis amirleri aynı çatı altında birleştirilerek tekli rütbe sistemi getirildi. Eskiden meslek içerisinden geçen komiser yardımcılarının meslekte ilerlemesi daha zor iken artık bu durumun önü açıldı ve tüm polis amirleri tek sınava girerek rütbe alma sistemi getirildi.

Polis amirleri eğitim merkezine meslek içerisinden alımı yapılan komiser yardımcıları için son alım 2017 yılı içerisinde yapıldı. Bu alımla birlikte kursiyerler Ekim-Kasım ayı gibi polis akademisindeki kurslarına başladılar. Bu alımın ardından şuan için alımla ilgili net bilgi olmamakla birlikte yaz aylarında yeni bir meslek içi polis amiri alımı yapılacağı düşüncesindeyiz.

Meslek içerisinden komiser yardımcı alımları 2015 yılında yeni sistem ile tekrar alınmaya başlanınca amir ihtiyacı olduğu için komiser yardımcılığı kurs süresi 3 aya kadar düşürülmüştü. Son alınan komiser yardımcılar için kurs süresi ise 9 ay olarak belirlenmiş durumda ve 2017 yılı içerisinde sınavı kazanan ve okulda olan adaylar 2018 mayıs ayında mezun olarak mesleklerine dönecekler.

Şehit yakınları polis olabilir mi tüm detaylara Şehit Yakınları Nasıl Polis Olabilir? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

4 Soru

  1. Merhabalar!!
    Meslek ici komiser yardimcisi alimiyla alakali olarak bir gelisme var mi acaba? Merakla bu sinavi bekliyoruz. Paylaşırsanız seviniriz. Selamlar!!

  2. Bir seneyi geçti sınav açmadılar dışarıdan kapasiteyi dolduracak 3000 kişi aldılar zaten içeriye 500 kişi dendi ama Allah bilir ne zaman alırlar bunu kontrol eden yok bir sistematiği yok alınacak ama ne zaman herkesin planı var ben sosyal yaşantımdan kıstım ailemden kıstım ders çalıştım hakkım haram olsun hak yiyenlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!