Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / 2018 PAEM Alımı Olacak mı?
2018-paem-alimi

2018 PAEM Alımı Olacak mı?

Polis amirleri eğitim merkezlerine dışarıdan alım yılda 1 kez yapıldığı için 2018 yılı içerisinde alım olup olmayacağını merak eden polis amirleri eğitim merkezi adaylarına yönelik olarak bu yazımızı hazırlama gereği duyduk. Polis amirleri eğitim merkezlerine alımın meslek dışı yani dışarıdan alım olup olmayacağına dair fikirlerimizi aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi 2018 Yılında Alım Yapacak mı?
Polis teşkilatı içerisindeki polis amiri eksikliğini bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğü meslek içerisinden ve meslek dışarısından yaptığı alımlarla karşılamaya çalışmaktadır. Polis amirleri eğitim merkezine dışarıdan alımların eğitim süresinin de 11 ay olduğunu düşünürsek zaten yılda 1 kez alım yapmalarının da normal olduğunu göreceksiniz. Bu alımlar için meslek içinden alım sayısı genel olarak 1000 adayken, dışarıdan alımda bu sayı 2000 erkek ve 200 bayan civarı olmaktadır. Hal böyle iken emniyet teşkilatı dışarıdan aldığı polis amirleri eğitim merkezi adayı alımlarına her yıl olduğu gibi 2018 yılı içerisinde de devam etmesini beklemekteyiz.

PAEM Alımları Ne Kadar Sürecek?
Polis amirleri eğitim merkezi için hem meslek içerisinden hemden meslek dışarısından alımların uzun yıllar sürmesini beklemekteyiz. Hatta bazı söylentilere göre ilerleyen 2-3 yıl içerisinde polis amiri alımlarının ihtiyacı tamamlanmasının ardından amir ihtiyacının sadece meslek içerisindeki alımla giderileceği şeklinde söylentilerde mevcuttur. Bu durum gerçekleşirse eğer meslek dışından polis amirleri eğitim merkezlerine öğrenci alımları tamamen bitecektir.

Niçin polis olmak istiyorsunuz sorusuna verilecek en iyi cevaplara Neden Polis Olmak İstiyorsunuz? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!