Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / 2018 PAEM Kaç Kişi Alınacak?
2018-paem-alim

2018 PAEM Kaç Kişi Alınacak?

PAEM 2018 başvuru ne zaman ?

Emniyet teşkilatının amir ihtiyacını karşılamak amacıyla lisans olarak eğitim veren polis akademisinin kapatılmasıyla kurulan ve polis akademisine bağlı bir şube müdürlüğü olarak hizmet veren polis amirleri eğitim merkezi günümüzde 2 şekilde amir yetiştirmesi yapmaktadır. Bu amir yetiştirmeleri birisi dışarıdan lisans mezunu alarak diğeri ise meslek içerisinden polis memurları arasından alım yaparak polis amiri yetiştirmektir.

Bugün yazımızda biz 2018 yılında polis amirleri eğitim merkezine dışarıdan alım sayısı hakkında sizlere bilgiler sunacağız.

2018 Lisans Mezunu PAEM Kaç Kişi Alınacak?
Polis amirleri eğitim merkezine dışarıdan alınan lisans mezunları için ilk şart lisans mezunu olmaktır. Lisans mezunu olan adaylardan daha sonra istenen şart ise kamu personeli seçme sınavından polis akademisi başkanlığının belirlemiş olduğu P3 puan türüne göre taban puan ve daha fazla puanı almış olmak gerekmektedir. Bu şartları taşıyan lisans adaylar için yaz aylarında genellikle temmuz ağustos gibi polis amirleri eğitim merkezi alım duyurusu yayınlanmaktadır. Adaylar bu duyuruları takip ederek polis amirleri eğitim merkezi sınavlarına girebilirler.

2018 yılı için dışarıdan lisans mezunu polis amiri adayı alımları ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde polis akademisi başkanlığı bir duyuru yayınlayarak alımların 2018 kamu personeli seçme sınavından sonra yapılacağını açıkladı. Kamu personeli seçme sınavının da 22.07.2018 günü olduğunu da düşünecek olursak alımlar ağustos ayı içerisinde başlayacaktır.

Polis akademisi alımla ilgili tarih verdiği açıklama içerisinde polis amirleri eğitim merkezine kaç öğrenci alacağını da bu duyuru içerisinde bildirdi. Duyuruya göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı için polis amirleri eğitim merkezine 3000 öğrenci alınacak. Bu 3000 öğrencinin 300 ü bayan ve 2700 ü erkek adaylardan oluşacak.

Polis amirleri eğitim merkezine alımla ilgili olarak polis akademisi başkanlığı kamu personeli seçme sınavı açıklanıncaya kadar bir daha duyuru yapacağını sanmıyoruz. 2018 kamu personeli seçme sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından polis akademisi tekrar bir duyuru yayınlayarak öğrenci alımı ile ilgili tarihleri netleştirerek öğrenci başvurularını almaya başlayacaktır. Polis amirleri eğitim merkezine girecek adaylara bizlerin tavsiyesi kesinlikle alabildiğiniz kadar yüksek puan almanız sizin faydanıza olacaktır özellikle bayan öğrenci adayları için puan oldukça önem arz etmektedir.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!