Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PMYO ALIMI / 2018 Pmyo Alımları TYT İle Yapılacak!
tyt-pmyo-alim

2018 Pmyo Alımları TYT İle Yapılacak!

Polis meslek yüksek okulların sınavlarına girmek için bundan 3-4 yıl öncesine kadar ayrı bir sınav yapılmaktaydı arkadaşlar. Bu yapılan sınav bilindiği üzere ösym başkanlığı tarafından yapılmaktaydı ancak sonraki süreçlerde bu sınav kaldırılarak yapılan yüksek öğretime geçiş sınavı ile baraj puanı belirlenmesi yoluna gidildi ve bu baraj puanını geçemeyen adaylar polislik sınavlarına girememeye başladılar. Günümüzde şuan ise yüksek öğretime geçiş sınavının da kaldırılması ile adayların kafasına takılan soruların başında gelen polis meslek yüksek okullarına alım nasıl ve hangi sınavla olacak bu yazımızda değineceğiz.

Pmyo 2018 de Hangi Sınavla Alım Yapacak?
Yüksek öğretime geçiş sınavı (YGS) nin geçtiğimiz aylarda kaldırılmasıyla polis meslek  ankara escort yüksek okullarına alımın neyle yapılacağı da netlik kazandı arkadaşlar. Şuanda polis meslek yüksek okullarına alımın yüksek öğretime geçiş sınavının yerine getirilen TYT yani Temel Yeterlilik Testi ile alım yapılacağı düşünülmektedir. Bu sınava baktığımız zaman zaten yüksek öğretime geçiş sınavının yerine getirildiği için başka bir sınavla polis meslek yüksek okullarına alımın yapılmayacağı düşüncesindeyiz. Temel yeterlilik sınavı ile ilgili olarak detaylı bilgileri bir sonraki yazımızda sizlerle paylaşacağız arkadaşlar.

Polis olmak isteyen adaylarımız temel yeterlilik testine girmeden tahminimizce polis meslek yüksek okulları sınavlarına giremeyeceklerdir. Bu nedenle adaylara tavsiyemiz temel yeterlilik testi başvuru tarihlerini ilgi ile takip etmeli ve başvuruları kaçırmamalıdırlar. Bizlerde adayların temel yeterlilik testi başvurularını kaçırmamaları için sitemizden gerekli duyuruları sizlerle paylaşacağız.

2018 polis meslek yüksek okulları yaş şartına 2018 PMYO Yaş Şartı! yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

2 Soru

  1. merhaba benim sağ kaşımın yanında doğum lekem var orayı kaplıyor mülakatta elenirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!