Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PMYO ALIMI / 2018 PMYO Baraj Puanı Kaç Olacak?
2018-pmyo-baraj-puani

2018 PMYO Baraj Puanı Kaç Olacak?

2018 yılı için liseden mezun olacak ve lise mezunları için temel yeterlilik testi sınavının getirildiğini bütün adaylar duymuştur. İlk kez bu sene yapılacak olan temel yeterlilik testi ile de polis meslek yüksek okullarına alımların olmasını beklemekteyiz. Temel yeterlilik sınav tarihinin 30 haziran olması nedeniyle adaylar heyecanla bu sınavı beklemektedirler.

Geçmiş yıllarda mayıs ayına kadar polis meslek yüksek okulları baraj puanının açıklanması yapılırken bu sene sınavın geç olması nedeniyle baraj puanı açıklaması yapılması mümkün olmadı. Peki süreç nasıl işleyecek polis meslek yüksek okulu baraj puanı kaç olacaktır?

2018 PMYO Baraj Puanı
Polis meslek yüksek okulu için temel yeterlilik testinin sınav sonuçlarını beklemek mecburi olduğu için adayların önünde şuanda yaklaşık 2 aylık bir süreç bulunmaktadır. Sınav sonuçlarının açıklanma tarihi de temmuz ayı olduğuna göre adayları temmuz ayından sonra sıkı bir süreç beklemektedir. Temmuz ayında sınav sonuçları açıklanınca polis akademisi başkanlığı ön başvuruları açarak adayların başvurularını kabul etmeye başlayacaktır.

Ön başvuru için polis meslek yüksek okulları adaylarından bizim tahminimiz baraj puanı olarak herhangi bir puan türünden adayların en az 260 puan almaları istenecektir. Bu puanı alamayan polis meslek yüksek okulu adayları sınavlara giremeyeceklerdir.

Baraj puanı bir çok etkene göre değişeceği için bu sadece bizim tahminimizdir arkadaşlar puan 5-10 puan civarı daha yüksek veya düşük olabilir bunu tamamen polis akademisi sınava giren öğrencilerin ortalama durumuna göre ayarlayacaktır. Bizim adaylara tavsiyemiz ne kadar yüksek puan alırsanız polis meslek yüksek okulu için şansınız o kadar artacaktır.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!