Pazartesi , Ekim 15 2018
Ana Sayfa / PÖH ALIMI / 2018 Polis Özel Harekat Alımı Olacak mı?
2018-poh-alimi

2018 Polis Özel Harekat Alımı Olacak mı?

Polis özel harekat daire başkanlığının Polis Özel Harekat Başkanlığı olarak bir üst statüye yükseltilmesinin ardından polis özel harekat adayları gözlerini polis özel harekat alımlarına çevirmiş durumdalar. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl içerisinde en az lise mezunu 10 bin polis özel harekat adayının alınmasının ardından ihtiyaca göre tekrar alımların yapılıp yapılmayacağını merak eden polis adaylarına bu yazımızda kendimizce fikirlerimizi beyan edeceğiz.

2018 Yılında PÖH Alımı Olacak mı?
İlk olarak 2016 yılı içerisinde yani hain darbe girişiminin ardından lise mezunu olarak sınavsız polis özel harekat alımı planlamasının yapılmasıyla sürekli olarak polis özel harekat alım ilanı bekleyen adaylar ortaya çıkmış durumda. Sürekli olarak bizlere polis özel harekat alımlarının ne zaman yapılacağını soran adaylar için tahminlerimizi yazacağız arkadaşlar.

Soru: Sürekli PÖH alımı olacak deniyor bu alım ne zaman olacak?
Cevap: En başta şunu belirtmekte fayda var arkadaşlar dışarıda paylaşılan şu zaman polis özel harekat alımı olacak şu kadar alım olacak şeklindeki yazılara kesinlikle inanmayınız. Polis özel harekat alımı olacaksa bunun duyurusu polis akademisi başkanlığının sitesinde duyurulacaktır. Bunun dışındaki haberlere inanmayınız hepsi sırf sitelerine kullanıcı çekmek için hazırlanan yazılardır.

Soru: Polis Özel Harekat alımı için net tarih var mı?
Cevap: Polis özel harekat alımının ne zaman yapılacağına dair şuana kadar herhangi bir duyuru yapılmadı yani tarih belli değil.

Soru: Polis Özel Harekat alım tarihi ne zaman belli olur?
Cevap: Şuanda bizim tahminimiz alımlarla ilgili olarak daha erken olduğunu düşünüyoruz. Polis özel harekat başkanlığının kurulmasıyla polis özel harekat öğrencilerini artık bu başkanlık eğiteceği için bizim tahminimiz Polis Özel Harekat Başkanlığının tamamen rayına oturması beklenecektir. Alım tarihi için ise kişisel düşüncemiz ilan falan yayınlanması yaz aylarını bulacak ve geçecektir.

Soru: 2018 Polis Özel Harekat başvuru şartları neler olacaktır?
Cevap: Bu konuyla ilgili yaş vs tüm şartlara 2018 PÖH Şartları yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Soru: Pöh alımında eğitim şartı ne olur?
Cevap: Bir önceki alımda olduğu gibi arkadaşlar en az lise mezunu olmanın şart olacağını düşünmekteyiz.

Soru: Pöh alımı olunca tahmini kaç kişilik alım olur?
Cevap: Bir önceki alımda hatırlayacağınız üzere arkadaşlar 10 bin kişilik bir alım olmuştu bu sefer ki alımın ise ihtiyaca yönelik olacağı düşüncesindeyiz ve en azından 5 binlik bir alım olacaktır. 5 bin dememizin nedeni ise arkadaşlar ihtiyacın yavaş yavaş giderilmiş olmasıdır.

2018 polis özel harekat başvuru şartları nelerdir tüm detaylara 2018 PÖH Başvuru Şartları yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

Kellik polisliğe engel mi?

Kellik polisliğe engel mi?

Kel olmak polis olmaya engel mi? Saç dökülmesi ve akabinde gelişen kellik ülkemizde ve dünyada …

2 Soru

  1. Çenemde iz var aceba ne denli sorun olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!