Pazar , Mart 24 2019
Ana Sayfa / POMEM ALIMI / 21. Dönem Pomem Fiziki Yeterlilik Sınav Anıları
pomem-mulakat

21. Dönem Pomem Fiziki Yeterlilik Sınav Anıları

Polis meslek eğitim merkezlerine 21. dönem olarak alım yapılması planlanan adaylar için mülakat süreci geçtiğimiz günlerde başlamıştı arkadaşlar. Bizlerde bu yazımızda sizlere geçtiğimiz günlerde pomem mülakatına giren arkadaşların anılarını paylaşacağız.

İzmir’de Fiziki Yeterlilik Sınavına Giren Aday Anısı
Eksik evraklarda yardımcı olundu adaylara,kimlik fotokopisi nette yazmadıgı için çoğu kişi getirmemis fakat götürün.evrak teslimi ve dosya hazirlama kısmından sonra 10ar kişilik gruplarla basladilar almaya.boy kilo endeksinden benim grubumda 1 kisi elendi,sağlıkta 10 kisiden elenen kimse olmadı,parkura aldiklarinda önce parkuru tanitip denememize müsade edildi Allah razı olsun,denemeseydim ayakkabiyla parkura cikicaktim kesinlikle gecemezdim cunku yerler inanilmaz kaygandı çıplak ayak yaristim.parkura 2-3 grup bir arada aldilar elenen çok oldu.

Şükrü Balcı’da Fiziki Yeterlilik Sınavına Giren Aday Anısı
1 kasım şükrü balcı da girdim ilk olarak evrak işlemi yapıldı sonra boy ölçümü renk körlüğü istiklal marşının yazılı kağıttan bir dize okutuldu. ameliyat geçmişin var mı psikolojik hap kullandın mı gibi sorular soruldu. genel olarak boydan elenme oldu sonra parkura geçtik kızların yarısı neredeyse spordan elendi geçenlerde 50-51 sn civarıydı parkuru bitirince olumlu yada olumsuz denilip gönderildik.

Kastamonu’da Fiziki Yeterlilik Sınavına Giren Aday Anısı
Kastamonu PMYO.Evrakta adaylara yardımcı olundu.Önsaglikta boydan elenen oldu.Parkuru tanitimdan sonra deneme suresi verildi, arkadaşlarımızı izleyebildik ve destek bile olduk.Hicbir konuda yardımını esirgemeyen Kastamonu Pmyo mensuplarindan Allah razı olsun.


Hatay’ da Fiziki Yeterlilik Sınavına Giren Aday Anısı

Arkadaslar hiç torpil falan demeyin iyi olan kazanır bu dönemde. Bugün hatay pomemde girdim adamlar resmen geçilmesi için herşeyi yaptı ön saglık taraması yapıldı diyemem çünkü çok esnekti parkur da çeviklik çabukluk isteyen bir etap. Gayet iyi yardimcı oldular evrak dolumu davranışlar vs. Ama parkurda dizimde problem çıktıgı için 49 sn de bitirdim bu yüzden olmadı.

Polis meslek eğitim merkezi başvuru belgeleri nasıl doldurulur tüm detaylara POMEM Belgeleri Nasıl Doldurulur? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

4 Soru

  1. Fizik yeterlilik sınavına girdiğimde fena halde kulunç ağrım vardı karnımda parkurda koştururken zart zurt hepsini ortam havasına boşalttım parkur bittiğinde hiç bir sancı kalmamıştı dedim ki koy ver yeli gitsin kulunç olacağına gülünç olsun

  2. POMEM alımı için fiziki yeterlilik şartları her yıl değişir mi?

  3. Fizik yeterlilik için fitness hocası tuttum gündelik çalışıyorum büyük para bağladım bu sefer geçeceğim

  4. Ozan Buğra Saltuk Kaan

    Fiziki yeterlilik için tam gaz çalışıyorum bir yerlerim terden pişik oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!