Cuma , Temmuz 10 2020

2500 Kadın Polis Alımı 2020

Kadınlara özel olarak geçtiğimiz yıl içerisinde Güven Masalarına alımı yapılan alımların ardından gözler yeni yapılabilecek kadın polis alımlarına çevirilmiş durumda. Polis olmak isteyen binlerce kadın polis adayı geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’nun yaptığı açıklamalara kilitlenmişlerdi. Peki geçen hafta İçişleri Bakanı ne dedi?

İçişleri Bakanı SOYLU geçen hafta katıldığı bir canlı yayında Avrupa ülkelerine göre kadın polis sayısının azlığına dikkat çekerek daha önce 3000 kadın polis alımı yapmıştık biz bu sayıyı yükseltmek istiyoruz her alımda kadın kontenjanı %20 olarak devam ediyor ancak bi yalnız kadın polis alımı yaparak ilerleyen süreçte kadın polis sayımızı artırmayı hedefliyoruz dedi. Bunun yanı sıra ilerleyen süreçte 2500 kadın polis alımı yapılacağını söyledi.

2020 yılı içerisinde Sayın bakanımızın konuşmalarında geçtiği gibi kadın polis alımlarının devam edeceğini düşünmekteyiz. Özellikle pomem ve pmyo alımlarının önümüzdeki dönemde yapılacağını da düşünürsek kadın polis sayısının artırılması adımları zaten atılmış durumdadır.

İlginizi Çekebilir!

hamile-polis

Hamilelik Polis Olmaya Engel mi?

Bayan polis adaylarının kafasına takılan sorulardan bir tanesi hamilelik (gebelik) durumudur. Polis okulları sınavına girecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir