Pazar , Mart 24 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / 3000 Komiser Yardımcısı Alım Duyurusu Yayınlandı!
3000-komiser-yardimcisi-duyuru

3000 Komiser Yardımcısı Alım Duyurusu Yayınlandı!

Polis akademisine bağlı polis amirleri eğitim merkezine dışarıdan lisans mezunu komiser yardımcısı alımı ile ilgili duyuru yayınlandı. Polis akademisi başkanlığı resmi internet sitesinden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi.

Lisans Mezunu 3000 Komiser Yardımcısı Alınacak!
018-2019 Eğitim – Öğretim Döneminde Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğü Lisans Mezunu Komiser Yardımcısı Adayı Öğrenci Alımına Dair Duyuru
Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) alınacak öğrenci adaylarının 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 300’ü kadın, 2700’ü erkek olmak üzere toplam 3.000 (komiser yardımcısı adayı) öğrenci alımı yapılacaktır.

Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin diğer esaslar 22/07/2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonrası Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yukarıdan da anlaşılacağı üzere başvurular ve sınavlar 2018 kamu personeli seçme sınavının ardından yapılacak. Bu da demek oluyor ki arkadaşlar 2018 polis amirleri eğitim merkezi başvuruları en erken ağustos ayında başlayacaktır.

Polis amirleri eğitim merkezi ile ilgili tüm detaylar için sitemizi takipte kalınız.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!