Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / POLİS OKULLARI / Afyon POMEM Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi

Afyon POMEM Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi

Afyon POMEM

Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi

Afyon POMEM 1980 yılına kadar gerigiden bir eğitim öğretim geçmişine sahip köklü bir Polis Eğitim Merkezidir. İlk olarak 1980 yılında MEB bağlı bir binada faaliyete başlayan Afyon POMEM daha sonraki yıllarda ihtiyaca binaen Hasan Karaağaç  Mahallesi Ahırsuyu Mevkisinde 120 dekarlık bir arazide Afyon Polis Okulu adı ile 1994 yılı Ekim ayında faaliyete resmen başlamıştır. Bu faaliyetine bu adreste 2014 yılına kadar devam edilen Afyon Polis Okulu 2014 yılında bu sefer Battalgazi Mahallesi Eskişehir Yolu Küme Evleri No: 2/1 adresinde yeni hizmet binasında hizmete devam etmiş ve son olarak 2016 yılında Afyonkarahisar POMEM olarak yasal statü kazanmıştır. Her Polis Meslek Eğitim Merkezi gibi emniyet teşkilatına yeni giren emniyet mensubu adaylarına temel eğitimin en iyi şekilde verildiği ve 15 günlük intibak ve en az 4 aylık temel eğitim programlarının uygulandığı bu merkezde eğitimlerini tamamlayan kursiyer öğrenciler emniyet teşkilatı aday polis memur statüsü kazanır ve ilk görev yerlerine atamaları yapılır.

Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi

Afyonkarahisar POMEM modern derslikleri, dil eğitim alanları, kütüphane ve spor faaliyet alanları ile temel silah eğitimi verilmek üzere hazırlanmış poligonları ve yakın dövüş ve savunma tekniklerinin öğretildiği  spor salonlarına sahiptir. Afyon POMEM hız ve çeviklik gerektiren parkuru ile oldukça bilinen bir mesleki eğitim merkezidir.

Afyon POMEM en az 4 aylık temel eğitimleri süresince aday polis memurlarının bedeni ve ruhi mesleki yeterliliklerini en uygun seviyeye çıkarmak yanında kurs sırasında bu göreve ehil olmayan bedeni, fikri ve ahlaki yeterlilikte bulunmayanların da saptanarak eğitim süresini tamamlamaksızın eğitim dışı bırakılarak elendiği emniyet teşkilatının en öncelikli kurum yetkinlik saptama merkezleridir. Yetkin eğiticiler eşliğinde günlük düzenli temel teorik ve pratik dersler ve spor faaliyetleri sırasında her eğitici aday polis memurlarını sınayarak düzenli olarak kişisel raporlarını tanzim ederek adayın mesleki yeterlilik düzeyini ve gelişimini takip eder ve en son mezuniyet seviyesine en ideal düzeyde ulaşmasına katkı sağlar.

Afyon POMEM köklü geçmişi ve başarılı eğitim kadrosu ile Türkiye’nin göz bebeği bir Polis Mesleki Eğitim Merkezi olup bu güne kadar yetiştirdiği on binlerce polis memuru ile ülkenin en güzide polis mesleki eğitim kuruluşları arasında yerini almıştır.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi

Bayburt POMEM Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi 1997 yılı Aralık ayında yasal olarak kurulmuş fakat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!