Cuma , Kasım 27 2020

Ağustos – Eylül celp dönemi askerlik yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Askerlik yerleri 2020 e devlet ile sorgulama ekranı: Ağustos – Eylül celp dönemi askerlik yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Askerlik, her Türk erkeği için en önemli vatan vazifesidir. İster kısa dönem ister bedelli ister er / erbaş olarak yapılsın her Türk askerlik yapmak ister. Bu dönem 2020 / 3 dönemlerin askere gideceği dönemdir. Bundan dolayıdır ki Aaustos eylül celp dönemi 2020 askerlik yerleri için heyecanlı bekleyiş devam etmektedir. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada vatani görevlerini yerine getirecek olan adayların askerliğini yapacakları bölgelerin Ağustos ayının ilk haftalarında erişime açılacağı bildirilmişti. Peki, e devlet ile askerlik yerleri sorgulama nasıl yapılır? 2020/3 Askerlik yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

2020/3 ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Askerlik yerleri için vatani görevini yerine getirmek isteyen binlerce vatandaşın heyecanlı bekleyişi sürüyor. Bu noktada ise Milli Savunma Bakanlığı resmi sayfası üzerinden duyurular yakından takip edilirken Ağustos ayının ilk haftası yerlerin açıklanması bekleniyordu, ancak henüz açıklanmadı…

 

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSB’nin yaptığı duyuruya göre, askerlik yerleri ağustos ayının ilk haftasında açıklanacak. Adaylar e-devlet üzerinden sevk yerlerini öğrenebilecek.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye asal.msb.gov.tr internet adresinden ulaşabilecektir.

Seçim ve sınıflandırma sonuçları Ağustos ayının ilk haftasında e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacak. Belgelerin alınacağı tarihler şu şekilde olacak;

ASKERLİK YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Bedelli askerlik ve askerlik celp tarihleri ve yerlerini öğrenmek isteyen er adayları e-devlet üzerinden Milli Savunma Bakanlığı’nın yayımladığı bilgileri görüntüleyebilecek.

  • Yedek Subay / Astsubay Adayları, Erbaş/Er (1nci Grup): 04 – 08 Ağustos 2020
  • Erbaş / Er (2nci Grup): 31 Ağustos – 03 Eylül 2020
  • Erbaş / Er (3ncü Grup) : 26 – 30 Eylül 2020
  • Bedelli Er: 25 – 29 Ağustos 2020

Hakkında Yetkili

İlginizi Çekebilir!

Metroloji uyardi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre hafta sonucunda çok sayıda ilde sağanak ve gök …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir