Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / POMEM ALIMI / AÖF Mezunları Polis Olabilir mi?
aof-mezunu-polis

AÖF Mezunları Polis Olabilir mi?

AÖF nin açılımının Açıköğretim Fakültesi olduğu bir çok polis adayımız biliyordur diye tahmin etmekteyiz. Açıköğretim fakültesinde eğitim öğretim dışarıdan sadece sınavlara girmek yoluyla olduğu için buna verilen isim açıköğretim fakültesidir. Yani örgün bir eğitim söz konusu değildir adaylar isterlerse internetten dersleri izleyerek de sınavlara hazırlanabilirler.

Açıköğretim fakülktesi ülkemizde Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesinde bulunmaktadır. Bu üniversitelerde 2 yıllık ve 4 yıllık açıöğretim bölümlerine başvuruda bulunarak oradan mezun olmak mümkündür.

AÖF Mezunu Polis Olur mu?
Açıöğretimden önlisans veya lisans bölümlerinden herhangi birisini okuyarak mezun olan öğrenciler polis olabilmektedirler. Tabi direk polis olunmamaktadır. Açıköğretim fakültesini bitirerek önlisans veya lisans mezunu olan adaylar kamu personeli seçme sınavına girdikten sonra polislik için istenen baraj puanı ve üzerinde puan alarak polis meslek eğitim merkezi alımlarına başvurarak diğer sınavlarda da başarılı olmaları durumunda polis olabilirler.

AÖF ile Diğer Üniversitelerin Farkı Var mı?
Kısaca anlatmak gerekirse arkadaşlar açıköğretim fakültesinden mezun olmak polis olmak için engel değildir. Sonuç olarak açıköğretimden mezun olan adaylarda örgün eğitimden mezun olmuş adaylar aynı statüde olduğu için polis olmaları açısından açıköğretim fakültesi mezunu olmak sorun olmamaktadır. Açıköğretim ve örgün öğretim arasında polislik açısından herhangi bir fark söz konusu değildir. Hatta bir çok aday liseden sonra açıköğretim fakültesinden bir bölüm okuyarak polis alımları için bir adım daha öne geçmektedirler ne kadar çabuk okul bitirilirse o kadar çabuk sınava girmek söz konusu olması nedeniyle.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!