Pazartesi , Eylül 28 2020

Askerlik Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

Önümüzdeki aylarda vatani görevlerini yerine getirmek için askere gidecek olan binlerce genç görev yerlerinin açıklanmasını bekliyor. Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Genel Müdürlüğü tarafından bu konu hakkında bir duyuru yayınlandı. MSB’nin yaptığı duyuruya göre askerlik yerleri Ağustos ayının ilk haftalarında açıklanacak. Yükümlü kişiler e devlet sitesi üzerinden askerlik yerlerini öğrenebilecek. Sevke tabi olan yükümlülerin seçim ve sınıflandırma sonuçları da yine e devlet üzerinden açıklanacak. Tüm bu sonuçların açıklanıp açıklanmadığını takip etmek için https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi sitesini sık sık ziyaret etmenizde fayda var.
Sevk Dönemleri Duyurusu
Yetkili yerlerden gelen duyurulara göre Ağustos ayının ilk haftalarında seçim ve sınıflandırma sonuçları açıklanacak. Bir kere sınıflandırılan yükümlüler ekstra olarak tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır. Yükümlü kişiler, sevk tarihlerinin açıklanmasına dört gün kala e devlet üzerinden Kovid- 19 anketini tamamlamak zorundadırlar. Anketi tamamlayan yükümlüler daha sonra sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek ve burada Kovid-19 testlerini yaptıracak. Test sonucu pozitif çıkan veya şüpheli listesine alınan yükümlülerin askere sevkleri tedavi süresi boyunca ertlenecektir.
Sevk belgesini alan kişiler birliğe katılım sağlayana kadar Kovid-19 kuralları kapsamında devlet kurumları tarafından açıklanan duyurulara ve tedbirlere uymak zorundadır. Kesinlikle eğlence ve uğurlama gibi faaliyetler icra edilmeyecektir. Sağlık kuruluşlarında gerekli testleri yaptırmak istemeyen kişiler asla askere sevk edilmecektir ve haklarında işlem başlatılacaktır. İçinde bulunduğumuz Kovid-19 salgını nedeniyle kimseye virüs bulaşmaması için sevk süresi boyunca tüm işlemler tamamen e devlet üzerinden yapılacaktır. Çok zorunlu bir durum olmadığı sürece askerlik şubelerinde işlem yapılmayacaktır. Zorunlu durumlar dışında askeri şubelere işlem yapmak maksatlı giden kişiler geri gönderilecektir. Eğer e devlet üzerinden işlem yapmakta zorlanıyorsanız gerekli kurumlara telefon açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Metroloji uyardi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre hafta sonucunda çok sayıda ilde sağanak ve gök …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir