Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / POLİS OKULLARI / Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi

Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi

Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi 

Aydın ili sınırları içinde yerleşik İzmir otobanı ve Aydın İncirliova yol kesişimi bölgesinde bulunan 50 dönümlük kampüsü ile Ege bölgesinin nadide polis meslek eğitim merkezleri arasında yer alan Aydın POMEM 1993 yılında ilk olarak kurulmuştur. O zaman ki yerleşimi Top yatağı olarak bilinen bölgede aktif işleyen bir Mesleki teknik Lise içinde Aydın Polis Okulu olarak eğitim ve yetiştirme faaliyetlerine başlayan eğitim kurumumuz  2001 senesinde  Polis Meslek Yüksek Okulu olarak tescil edilmiştir. Bu yıldan sonra beş yıl faaliyet gösterip 2006 senesinde 4 yıllık lisans mezunlarının 6 aylık temel mesleki kursa tabi tutuldukları ve emniyet mensubu olarak buradan görev yerlerine dağıldıkları bir Polis Eğitim Merkezi haline getirilmiştir. 2012 yılına kadar 11 temel eğitim ile binlerce polis memuru yetiştiren kurumumuz 2012 yılında tekrar Polis akademisi Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren bir Polis Meslek Yüksek Okulu olmuştur.

Aydın POMEM

  • Aydın Polis Meslek Yüksek Okulu bünyesinde 14 temel eğitim verilen dershane ve 200 kişi kapasiteli merkezi anfi ve bilgisayar destekli dil ve çok amaçlı laboratuvar imkanları vardır.
  • Sosyal alanlar olarak yurt binası bünyesinde kantin, öğrenci gazinosu, vücut geliştirme ve spor birimi, polis savunma teknikleri eğitim birimi, sağlık birimi gibi her türlü temel ihtiyaçları ve boş zamanlarının geçirileceği alanlar düzenlenmiştir.

  • Kapalı spor salonu yanında, masa tenisi, bedminton, squash ve diğer sporları rahatlıkla icra edebileceğiniz özgün spor olanakları da sağlanmıştır. 20 dönüm alana inşa edilmiş basketbol ve veleybol sahası, açık enis kortu, çim ve tartan futbol sahası, atış poligonu, milli sporumuz okçuluk poligonu ve her türlü açık alan dinlenme hizmeti öğrencilerin rahat bir şekilde vakit geçirmeleri için hazırlanmıştır.
  • Sürekli eksiklikleri giderilen ve yenilenen Aydın POMEM modern şartlarda eğitim ve öğretim faaliyetlerini ağlayacak her türlü alt ve üst yapı donanımına sahiptir.
  • Spor aktiviteleri turnuvalar ve her türlü mesleki savunma teknikleri için yeterli koşul sağlanan Aydın POMEM fikri hür ve irfanı hür ve aynı zamanda bedenen yetkin ve etkin emniyet mensupları yetiştirmek için tasarlanmış mükemmel bir eğitim merkezidir.
  • Okul içinde ve dışarıdan gelebilecek risklere karşı etkin olarak teknik denetleme ve gözetleme ile korunmakta olup bu geniş kampüs oldukça emniyetli bir şekilde takip edilmektedir.
  • Binlerce kitaba sahip olan modern kütüphane bünyesinde modern bir emniyet mensubunun okuması gereke her türlü güncel içerik mevcuttur.
  • Güçlü bir emniyet mensubu kendisini ve vatandaşı olası tehlikelere karşı etkin ve yetkin bir şekilde koruyabilmesi için gerekli olan her türlü savunma taktik ve teknikleri ile mücehhez olması için kondisyon ve savunma sporları için her türlü eğitim ve antrenman imkanı mevcuttur.
  • Modern ve hijyenik yemekhane ile günde 1000 kap yemek düzenli bir şekilde çıkarılmakta ve polis alımı sonrası eğitime gelen adayların beden gelişimleri ve yoğun eğitimleri sırasında yeterli kalori ve hijyenik gıdaya zahmetsizce 3 öğün ulaşımı mümkün olmaktadır.

Aydın POMEM bütün eğitmen ve yönetici ekibi ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğü, milli ve manevi değerleri ile yoğurulmuştur. Aynı disiplin ve prensipleri temel eğitime gelen her öğrenciye harfiyyen ve eksiksiz ulaştırıp, yasalar ve uluslararası normlar çerçevesinde hukuka saygılı, insan hakları ve özgürlük konusunda donanımlı emniyet mensupları yetiştirmeyi kendilerine şiar edinmiş güzide bir eğitim kuruluşuna yakışır binlerce polis memuru yetiştirmişlerdir.

Aydın POMEM nerede ?

Aydın POMEM adres bilgisi

Resmi web sayfası

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi

Bayburt POMEM Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi 1997 yılı Aralık ayında yasal olarak kurulmuş fakat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!