Pazar , Mart 24 2019
Ana Sayfa / PÖH ALIMI / Bayan PÖH Alımı ve Şartları
bayan-poh

Bayan PÖH Alımı ve Şartları

Polis özel harekat alımları ile ilgili olarak detaylı bilgileri paylaştığımız yazıların yanı sıra bayan polis özel harekat adaylarına hiç yer vermediğimiz yönünde sorular gelmesinin ardından bayan polis özel harekat adayları için bu yazımızı yazma gereği duyduk.

Bayanlar Nasıl Polis Özel Harekat Olabilir?
Ülkemizde polis özel harekat başkanlığı bünyesinde gerek memur gerekse amir sınıfı bir çok bayan polis özel harekatçı bulunmaktadır. Son bir kaç yıldır bayan polis özel harekatçıların da ön plana çıkmasıyla birlikte bayanların polis özel harekata olan ilgisi de gün geçtikçe artmaktadır. Peki bayanlar nasıl polis özel harekata katılabilirler.

Bayanlarda dışarıdan alım ile polis özel harekat olma şansı yok arkadaşlar. Son alımlarda da sadece erkek polis özel harekat alımı yapıldığı için uzun zamandır bayanların ve bayan milletvekillerinin girişimiyle yeni alımlarda bayan alımı olabileceğini düşünmekteyiz ama bu durumda yine biraz zor diyoruz. Zorluk konusuna gelecek olursak bayan polis özel harekat için alımların az sayıda olması ve ihtiyacında az olması nedeniyle birlikte alımlar genel olarak okullardan seçilen adaylar üzerinden yapılmaktadır.

Polis yetiştiren polis meslek eğitim merkezi ve polis meslek yüksek okulu öğrencileri için okulların sonuna doğru erkek adaylarda olduğu gibi seçmelere komisyon gelerek fiziki yeterlilik ve mülakatla aday almaktadırlar. Polis amirleri içinde durum aynıdır polis amirleri eğitim merkezlerine okul bitimine yakın zamanda komisyon gelerek seçmeler yapmaktadır.

Polis özel harekatta bayan alımı için şartları şuan için belirtmek doğru değildir çünkü zaten polis okullarından alım süreci devam etmektedir. Dışarıdan bir alım olursa yine şartların polis akademisi başkanlığı tarafından duyurulacağını belirterek yazımıza son veriyoruz.

Hamileler polislik sınavına girebilir mi tüm detaylara Hamilelik Polis Olmaya Engel mi? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!