Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / BEKÇİ ALIMI / 10bin bekçi alımı için geri sayım

10bin bekçi alımı için geri sayım

Yeni Bekçi Alımı geliyor

Bekçi alımı için mülakatlar hızla 30 Ekim tarihinden bu yana ilgili POMEM ve PMYO merkezlerinde yapılıyor. Haliyle heyecanla sınava girenlerin paylaşımları yanında bu sınava şartları uymayan veya başvuru yapmakta geciken bekçi adayları ise yeni alım var mı? diyerek sorular yöneltiyorlar. Yedi bin adayı ilgilendiren bu bekçi alımı süreci hızla sona doğru ilerlerken polis akademisi kaynakları ise 2018 yılı sonu veya 2019 yılı başına yetiştirilmesi planlanan yeni ve 10 bin kontenjan ile daha önce ilan yapılmayan illeri ilgilendiren büyük bir bekçi alımı için start verildiğini bildiriyor. Bu alım ise size birazdan aşağıda listesini sunacağımız 7000 bekçi alımı olan ve şu anda spor sınavları ve mülakatları devam eden 7000 bin kontenjan alımından farklı olarak kontenjan açılmamış illerde ilan edilecek diye duyumlar alınıyor. Haliyle bu liste daha çok önem kazanıyor daha önce bekçi alımı şartları olan veya olmayan ancak illerinde kontenjan açılmayan bekçi adayları da kendi illerinde açılacak kontenjanlara başvurabilecek bu durumda.

Bekçi alımı şartları ve sağlık yönetmeliği ve ilgili duyurularda detaylı olarak bulunmakta ancak kısa hatırlatma olarak 18 yaşına girmiş ve 30 yaşını bitirmemiş olan erkek adaylar bekçi alımı için uygun yaş sınırıdır.

Bu listede bulunan iller son bekçi alımı yapılan iller şimdi yapacağınız yorumlar ile ilinizde kontenjan açılması için kamuoyu oluşturma imkanımız olacak diye inanıyoruz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!