Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / BEKÇİ ALIMI / Bekçi Çalışma Saatleri Nasıldır?
bekci-calisma-saat

Bekçi Çalışma Saatleri Nasıldır?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen binlerce adayın kafasına takılan en önemli sorulardan bir tanesi de çarşı ve mahalle bekçilerinin çalışma saatleri ve şartlarıdır. Bizlerde kendimizce elimizden geldiğince bu konu hakkında sizlere bilgilendirmeler sağlayacağız.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Çalışma Saatleri Nasıldır?
Çarşı ve mahalle bekçilerinin çalışma saatlerini bağlı bulundukları il valisi veya ilçe ise ilçe kaymakamı belirlemektedir. Vali veya kaymakamlar çok olağanüstü bir hal olmadığı sürece çarşı ve mahalle bekçilerinin çalışma saatleri akşam güneş batımı ve sabah güneş doğuşu olarak ayarlamaktadırlar. Bu çalışma saati bir çok yerde böyledir ancak il valisi veya ilçe kaymakamı çalışma düzenini gündüze de çevirebilmektedirler.

Çarşı ve mahalle bekçilerinin çalışma sistemi genel olarak 6 gece çalışma ve 1 gün izin şeklindedir. Bu çalışma şekli il veya ilçedeki genel duruma göre de değişebilmektedir. Çarşı ve mahalle bekçilerinin mesaileri bir çok yerde hava kararması ile yani saat 22.00 da başlayarak sabahları a 06.00 da sona ermektedir. Yani sistem geçmişte ki gibi devam edecek arkadaşlar.

Çarşı ve mahalle bekçilerinin çalışma saatleri ile ilgili yönetmeliğine Bekçi Çalışma Yönetmeliği yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!