Cuma , Temmuz 10 2020
bekci-maas

Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Çarşı ve mahalle bekçisi alımlarının hızlı şekilde yapılmaya başlanmasının ardından bir çok kişi çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanları ile ilgilenmeye başladılar. Bekçilik mesleği ile ilgilenmeye başlayan adayların bir çoğunun meslekle ilgili fazla bilgiye sahip olmaması da bekçi adaylarını araştırmalara itmiş durumda. Bizlerde bekçi adaylarının akıllarına takılan sorulardan olan çarşı ve mahalle bekçisi maaşlarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Maaşları Ne Kadar? 2018 Bekçi Maaşları Ne Kadar?
Günümüzde yeni işe başlayan bir çarşı ve mahalle bekçisi arkadaşlar lise mezunu olarak düşünecek olursak ortalama olacak 2020 yılı itibari ile 4500 tl civarında maaş alacaktır. Öğrenim durumu önlisans ve lisans olanlarda derece kademe durumuna göre bu maaşın 50-200 tl daha fazlasını alabilirler. Tabi ki bu maaş bekar bir çarşı ve mahalle bekçisinin maaşıdır arkadaşlar. Evli ve çocuğu olan çarşı ve mahalle bekçileri de yine eşleri çalışmıyorsa 200 tl aile yardımı ve 50 tl çocuk yardımı parası da alarak maaşları buna göre değişecektir.

Bekçi Maaşı Ne Kadar?
Yukarıda bahsettiğimiz maaşlar yeni mezun olan çarşı ve mahalle bekçilerine ait maaşlardır. Bekçilik mesleğinde polislikte olduğu gibi kıdem arttıkça yani meslekte çalıştığınız süre arttıkça derece ve kademeniz değişecek ve maaşınız da buna göre değişecektir arkadaşlar.

2020 Yılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Maaşları

İlkokul mezunu olan Bekçi: 4, 302,80 TL maaş alır. (Eskiden kalan bekçiler)

Lise mezunu olan Bekçi: 4352 TL ile 4,455,14 TL arasında maaş alır.

Ön lisans mezunu olan Bekçi: 4357,50 ile 4.400 TL arasında maaş alır.

Lisans mezunu ve bekar olan bekçi: 4, 404 TL ile 4,657,00 TL arasında maaş alır.

Eş için ödenen aile yardımı ödeneği geçen yıl 251 TL iken, 2019 yılı Ocak ayında 278 TL olacak.

Çocuk için ödenen aile yardımı ödeneği ise geçen yıl 29,4 TL olan olan miktar, bu yıl 32,6 TL oldu.

EGM’den yapılan açıklamaya göre, göreve yeni başlayan bekar lise mezunu çarşı ve mahalle bekçisinin maaşı 4.527 TL, lisans mezununun maaşı ise 4.534 TL’dir.

İlginizi Çekebilir!

renk-korlugu

Polislik ve Bekçilik Renk Körlüğü Testi!

Polislik için en önemli hususlardan göz şartı ile ilgili ilk yazımıza başlıyoruz arkadaşlar. Polis adaylarının …

1 Soru Var!

  1. ZOR ŞARTLARDA ŞALIŞAN BEKÇİLER HELE KIŞ AYLARINDA ÇALIŞAN BEKÇİ ARKADAŞLARIM ÇOK SIKINTILI ŞARTLARDA ÇALIŞMAKTADIRLAR HER GECE ÇALIŞMA SİSTEMİ ÇOK KÖTÜ GECE SABAHAKADAR DOLAŞMAK ZORUNDA KALAN BEKÇİLER YAĞAŞLI HAVALARDA DAHİL SIĞINACAK YRLERİ YOKTUR BİRDE DEVLET AYRIM YPMAKTADIR ÖZLÜK HAKLARINI ALAMIYORLAR HATA VERİLMESİ GEREKEN YIPRAMAYI BİLE DEVLET VRMİYOR DEVLET DERKEN YANİ SİYASİLER VRMİYOR,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir