Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / POLİS OKULLARI / Bitlis Polis Meslek Eğitim Merkezi

Bitlis Polis Meslek Eğitim Merkezi

Bitlis POMEM

Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki bir diğer Polis Meslek Eğitim Merkezi Bitlis POMEM’dir. Bitlis şehri 5000 yıldan eski bir tarih geçmişine sahip olup Kurtuluş savaşı sırasında gerek rus işgaline uğraması gerekse Ermeni komitacılar tarafından çok fazla mezalim görmüş şanlı ve gazi bir anadolu şehridir. Bitlis şehrine yakışır bir mesleki eğitim merkezi olan Bitlis POMEM kuruluşu itibarı ile 2009 yılında açılmıştır. 575 öğrenciye hizmet verecek kapasiteye sahip olan Bitlis POMEM yoğun kış şartlarının yaşandığı bölgenin bütün ağır coğrafik ve iklim koşullarına mukavemet gösterecek şekilde inşa edilmiş ve sosyal tesisleri, birbirleri ile bağlantılı bina yapısı ile konforlu ve emniyetli bir eğitim dönemi için tasarlanmıştır. Kapalı spor salonu, bilgisayar laboratuvarları ve temel eğitim parkurları ile Bitlis POMEM modern emniyet teşkilatının gereksinimi olan her türlü detaya sahip bir eğitim merkezidir.

Bitlis POMEM

Her türlü modern silahın rahatça eğitim ve tatbikatının yapılacağı modern eğitim atış alanı, akıllı sınıflar, modern kütüphane, dil laboratuvarı, konferans salonu,  halı saha ve kapalı, açık spor salonu kompleks içinde yer alır. Ayrıca eğitim süresince farklı sosyal sorumluluk ve bilinç projeleri ile hem gündeme hakim bir emniyet mensubunun alt yapısı şekillendirilirken, yakın çevre bölgelerde ağaç dikimi faaliyeti, kan bağışı kampanyası, spor turnuvaları ile takım çalışması özendirilir, sosyal bilinç geliştiren her türlü değerlerde polis adaylarına kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Bir diğer düzenli faaliyet temel mesleki eğitim yanında düzenli olarak konferans salonunda bilinçlendirici Sigaranın zararları ve Sigara Bırakılması, Çocuk istismarcısı Tanıma ve Çocuk İstismarı ile Mücadele, HIV ile Mücadele, Bombalı Araç Tanıma ve imhası gibi farklı konularda alanın uzmanları tarafından mesleki gelişim konferansları ile bilinçli polis memuru yetiştirme süreci tamamlanmaya çalışılmaktadır.

Mesleki eğitimin önemli bir parçası olan ateşli silah kullanımı ve yakın savunma teknikleri  gibi derslerde üstün başarı gösteren öğrencilerin daha ileri eğitimler veya üst sınıflarda bu derslerde aldıkları yüksek liyakat belgeleri ile bazı görevlerde öne çıkma imkanı bulmaları da bir diğer önemli fırsattır.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi

Bayburt POMEM Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi 1997 yılı Aralık ayında yasal olarak kurulmuş fakat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!