Pazartesi , Ocak 21 2019
Ana Sayfa / BEKÇİ ALIMI / Dövme Bekçi Olmaya Engel mi?
dovme-bekci

Dövme Bekçi Olmaya Engel mi?

Dövme, polis ve bekçi alımı için engel midir ?

Dövme özellikle son yıllarda oldukça artan sayıda gençler arasında yaygınlaşmış bir durumdur. Haliyle polis alımı ve bekçi alımı gibi güncel konularda gençler dövme ile ilgili soruları çoklukla sormaktadır. Dövme ile ilgili olarak bundan bir kaç önceki yazımızda polislik alımları için dövmenin engel olup olmadığından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise arkadaşlar dövmenin çarşı ve mahalle bekçileri için engel olup olmadığından bahsedeceğiz.

Dövmesi Olan Bekçi Olabilir mi?

Polislikte olduğu gibi bekçilik alım şartlarında da sağlık şartları oldukça önemlidir arkadaşlar. Çarşı ve mahalle bekçilerinin alımları emniyet genel müdürlüğüne takviye olarak yapıldığı için burada emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği geçerlidir. Önceki yazımızda polisler için açıkladığımız gibi arkadaşlar daha yeni değişen emniyet teşkilatı sağlık şartları ile birlikte çarşı ve mahalle bekçileri için dövmeler yazlık kıyafette görünmeyecek düzeyde ise bekçi alımı için herhangi bir engel teşkil etmeyecektir. Önceki yazımızda paylaştığımız gibi sağlık şartları yönetmeliği bununla ilgili şöyle diyor;

– Yüzde ve eşgal bölgesinde dövme ve kalıcı uygulamalar, eşgal belirleyici lezyonlar engeldir.

– Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun açık bölgelerinde kalan her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe engeldir.

Dövme yüzünden çarşı ve mahalle bekçisi alımlarına başvuramayan adaylarımız bundan sonraki süreçte eğer yazlık kıyafette görünmüyorsa sınavlara başvurabileceklerdir. Görünür bölgelerinde yer alan dövmeler nedeni ile polis alımı veya bekçi alımı konusunda sorun yaşayan adayların lazer veya dermabrazyon gibi tıbbi yöntemlerle dövme sildirme gibi tıbbi ve cerrahi yöntemleri denemeleri mümkündür.

Bekçilerin çalışma saatlerini merak ediyorsanız Bekçi Çalışma Saatleri yazımızdan çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!