Cuma , Temmuz 10 2020
dovme-bekci

Dövme Bekçi Olmaya Engel mi?

Dövme ile ilgili olarak bundan bir kaç önceki yazımızda polislik alımlarında dövmenin engel olup olmadığından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise arkadaşlar dövmenin çarşı ve mahalle bekçileri için engel olup olmadığından bahsedeceğiz.

Dövmesi Olan Bekçi Olabilir mi?
Polislikte olduğu gibi bekçilik alım şartlarında da sağlık şartları oldukça önemlidir arkadaşlar. Çarşı ve mahalle bekçilerinin alımları emniyet genel müdürlüğüne takviye olarak yapıldığı için burada emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği geçerlidir. Önceki yazımızda polisler için açıkladığımız gibi arkadaşlar daha yeni değişen emniyet teşkilatı sağlık şartları ile birlikte çarşı ve mahalle bekçileri için dövmeler yazlık kıyafette görünmeyecek düzeyde ise bekçi olmaya herhangi bir engel teşkil etmeyecektir. Önceki yazımızda paylaştığımız gibi sağlık şartları yönetmeliği bununla ilgili şöyle diyor;

– Yüzde ve eşgal bölgesinde dövme ve kalıcı uygulamalar, eşgal belirleyici lezyonlar engeldir.

– Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun açık bölgelerinde kalan her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe engeldir.

Dövme yüzünden çarşı ve mahalle bekçisi alımlarına başvuramayan adaylarımız bundan sonraki süreçte eğer ki yazlık kıyafette görünmüyorsa sınavlara başvurabilecekler.

 

İlginizi Çekebilir!

bekci-maas

Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Çarşı ve mahalle bekçisi alımlarının hızlı şekilde yapılmaya başlanmasının ardından bir çok kişi çarşı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir