Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PMYO ALIMI / Faça İzi Polis Olmaya Engel mi?
faca-polislik

Faça İzi Polis Olmaya Engel mi?

Faça izi polis alımı için engel mi?

Polislik başvuruları ile ilgili olarak yara izleri ve özellikle faça izine dair bir çok soru tarafımıza yönlendirilmekte. Faça izlerinin polisliğe engel durumunun olup olmadığını merak eden adaylar bulunduğu için bizlerde bu kapsamda sizler için bu yazımızda faça izi konusuna değineceğiz. İlk olarak faça izi nedir ona kısaca değinelim.

Faça İzi Nedir?

Faça izleri genel olarak ergenlik çağlarında gençlerin vücutlarına faça veya başka bir kesici alet ile zarar vermeleri sonucu oluşmaktadır. Bu tip alışkanlıklar kötü arkadaş etkisi veya madde bağımlılığı, ergenlik öfke kontrol sorunları ile eş zamanlı olabilmektedir. Bu izler maalesef jilet izi ve faça izleri kesici aletlerle ve genellikle derin olduğu için tamamen geçmesi ve tedavisi nerede ise  imkansızdır. Faça izleri olan gençler genel olarak ilerleyen süreçlerde bu durumdan çok pişmanlık da duysalar artık olumlu netice almak için  geç olmaktadır.

Faça izleri neden polis alımı için engeldir ?

Faça izleri  herhangi bir yanık izinden farklıdır. Kişiler de psikolojik bozukluk olabileceği, geçmişinde öfke kontrolü veya madde bağımlılığı geçmişi olabileceği veya sosyal fobilere işaret edeceği için izin kendisi değil altta yatabilecek problemlerin oluşturduğu riskler nedeni ile faça izi kolda veya vücudun başka yerinde kişiler ne kadar pişmanlık da duysalar polislik şartları arasında red nedeni olarak sıkça karşılaşılmaktadır.

Faça izleri ameliyat ile düzelir mi?

Genellikle Plastik ve Estetik cerrahi doktorlarına polis alımı başvuruları başlamadan kısa bir zaman önce çok sayıda faça izlerinden pişman genç, ameliyat ile jilet izi ve faça izleri kaybettirmek ümidi ile başvurmaktadır. Faça izleri tamamen ortadan kaybedilmesi çok zor olan genellikle görünür izler olması nedeni ile hiç bir doktor kesin çözüm olabilecek izsiz bir tedavi öneremez. Genellikle faça izleri için izin vasfını değiştirmek veya lazer, dermabrazyon,  zımparalama, prp veya kök hücre tedavisi gibi nispeten yeni yöntemler ile faça izlerini azaltmak, gidermek gibi beklentileri karşılamaya yönelik tedavi girişimleri önerilir. Genel olarak bu yöntemler tek başına veya kombine olarak kullanılarak bu izleri tamamen ortadan kaybetmek güç ve bir o kadar da sabır gerektiren zaman alan bir süreçtir. Bu şekilde beklentileri olan gençlerin bir hafta sonra olacak sınav sürecine veya bir ay sonra yapılacak sağlık muayenesine yetişmek beklentisi ile tedavi olmayı veya izleri kaybettirmeyi beklemeleri gerçek bir beklenti olmayacaktır.

Faça izleri  ve jilet izi neden polisliğe engeldir?

Vücudun neresinde olursa olsun arkadaşlar yukarıda bahsettiğimiz gibi jilet, faça veya başka bir kesici alet ile kişinin kendisine yapmış oldukları yaralamalar polisliğe engeldir. Bu izlerin engel olmasının nedenine bakacak olursak kişinin kendi vücuduna zarar vermesinin psikolojik bozukluklarla alakalı olabileceği değerlendirilmesi nedeniyle polis alımlarında faça izleri bulunan adaylar elenmektedir.

Yazlık Kıyafet ile Görünmeyen Faça İzi Polis Olmaya Engel mi?

Faça izleri ile ilgili olarak da bazı arkadaşların sırtımda var vücudumda görünmeyen yerlerde var şeklindeki sorularına şahit oluyoruz. Bu tür faça izleri de polis olmaya engeldir. Vücudun görünmeyen yeri dahi olsa komisyonda bulunan doktorlar polis adayı olmanıza izin vermeyecektir. Bu nedenle arkadaşlar gençlik çağında faça, jilet ve kesici aletlerden uzak durmakta fayda vardır.

Düz tabanlık polisliğe engel mi tüm detaylara Düz Tabanlar Polis Olabilir mi? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

33 Soru

 1. Kolumda dikiş izi var faça izi değil belli oluyor ama kapalıyım görünmüyor sorun olurmu acaba

 2. jilet izinden bikere elendikten sonra ertesi sene o izi yok edip tekrar başvuru yapabiliyor muyuz

 3. Kolumda izler var faca gibi ama aynayla cocukca yapilmis birseydi.12 cizik var yapilan yas 16 suanki yas 35 ama gecmedi acikca bir tedavide gormedim. tek istegim polis olabilmek.

  • Maalesef faça izleri ile ilgili olarak polis alımı için ümit verici konuşabilecek tek kişi işini bilen ve iyi bir plastik cerrah dışında yoktur.Bu plastik cerrahlar da hiçbir şeyi garanti edemezler.

 4. Kolumuzdaki faça izleri ameliyat ile kapatılırsa polis olabilir miyiz ? yaşım 13

 5. kolumda ufak çizikler var ama yakından çok dikkatli bakınca fark ediliyor sorun teşkil eder mi ?

 6. kolumda ve bacaklarımda jilet izi var ve biraz belli ama 12 yaşındayken küçükken yapmıştım çok pişmanım off en büyük hayalim polis olmak olamazsam biterim off napabilirim

 7. Bacağımın üst tarafında 10 cm uzunluğunda dikiş izi var polisliğe engel mi

 8. Polisolmakisteyenbiri

  Merhaba benim sağ omzumun biraz altında 3 -4 cm uzunluğunda dikine bir yara izi var aynı bıçakla kesilmiş gibi gözüküyor halbuki bisiklette düsünce olmuştu sıkıntı olmaz dimi ama ya

  • Dikine izler sıklıkla faça lehine değerlendirilmez ancak detaylı bir şekilde kazaya bağlı olduğunu ve faça veya jilet izi olmadığını anlatmanız gerekebilir

 9. Merhaba vücudumun bazı yerlerinde bıçakla yapılmış genelde tek şekilde olan kesikler var çok belli olmuyor. Küçükken olan düşme, çarpma gibi bişey olduğunu söylesek kurtarabilirmiyiz

 10. Mehmet şerif

  merhabe hocam benim kolumda da birilri trafından bıçık izi vuruldu bana ama az bişey dikiş yaptık yaban kişi tarafından karakolda dosyam var istemiyerek sorun yinede yaşarmı

 11. Merhaba , kolumda 2 cmlik kaza sonucu camla kesilmiş bir yara izi var . Asker olmama sorun olur mu ?

 12. benım kollarım ve vucudum komple jılet ızı lakın hıc bır sekılde sorunum yok ama bunu goz onune alarak oldugunu soylerler ve muayne oldugumda artıkın bu kesıklerı amelıyatta kurtarmaz dıyor doktorlar cunku bırseyler ıslemıs felan denıldı ve ben yunus polısı olmak ıstıyorum herturlu boy kılo atletık vucut yapı felan hersey geregınce var baska bır yolu yokmudur polıs yanı yunus olmanın saygılar sunar tesekkurlerımı arz ederım yetkılı.

  • Açıkcası iyi bir plastik cerrahi hekiminin görüşü bir şey yapılamaz şeklinde olmuş ise faça izleri ile polis olmak şimdilik mümkün değil silinmesi veya izin başka bir ize dönüştürülmesi ile polis olma şansınız olur mu? denirse bu kısmı da kesin değildir.

 13. Sol kolumun ust tarafinda 1,5 cm lik jilet izi var ama fazla belli olmuyor polis olmama engel midir?

 14. mhb admin bey ben çok sağlıklı bir bireyim beni nasıl eleyecekler şaşarım

 15. polis özel harekat

  selam abi ben 13 yaşındayımda futbol oynarken camın üstüne düştüm aynı şey biz misafire gitimizde oldu abi körebe oynarken ayamın içine girdi 2 side jilet izi gibi ayamdakine dikiş atıldı ama kolumdakine atılmadı bu engel olabilirmi

  • Reklam gelirlerimizde ki hızlı düşüş nedeniyle sitemizin bundan sonra ki süreçte devam edip etmemesi siz değerli takipçilerimizin sitemizden eğer faydalandıklarını düşünüyorsanız devamlı hizmet verebilmemiz için sitemizde yayımlanan ve ilgi alanlarına uyan reklamlara tıklamaları ile mümkün olacaktır bu konuda destek ve yardımlarınızı esirgemeyeceğinize inanıyoruz. Faça ve jilet izine benzeyen izler problem olabilir.

 16. Çam ağacında top kalmıştı omu almak için tele çıktım düştüm ve kol dirseğimin orta kısımlarını 2,3 cm tel çızdı bu bi sıkıntı olurmu okursanız teşekkür ederim

 17. Merhabalar kolum da jilet izleri vardi fakat aldırdım. Yani kestirip duz dikiş attirdim orasi artik ameliyat izi gibi duruyor bunda problem yasarmiyim?

  • Jilet izleri her zaman red sebebidir ameliyat izine benziyor olması riskini azaltmaz sadece izin vasfı değiştirilmiş ise şansınız olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!