Perşembe , Ekim 22 2020
komiser-maaslari

Komiser Yardımcısı Maaşları

Polis memurlarının maaşları ile ilgili düzenleme yapılası tüm polislerin ortak isteğidir ancak bu konuda şuan için herhangi bir adım atılmamış durumdadır. Peki polis memurundan sonra gelen ve amirlik sınıfının ilk rütbesi olan komiser yardımcılarının maaşları ne kadardır aşağıda bu konuya değinelim.

Komiser Yardımcıları Ne Kadar Maaş Alıyor?
Emniyet teşkilatının amir sınıfı rütbesinin ilk kademesi olan komiser yardımcıları en az lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Komiser yardımcısı olmak için gerekli şartları polis amirleri eğitim merkezi (PAEM) alanında detaylı olarak sizlere aktarmıştık. Komiser yardımcılarının maaşların hususunda derece ve kademelerinin oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Polis amirleri eğitim merkezinden yeni mezun olmuş bir komiser yardımcısı 8/2 kademesi ile göreve başladığını düşünürsek maaşının ortalama 6400 tl civarında olduğunu göreceğizdir. Bu maaş bekar ve yeni komiser yardımcısının maaşıdır arkadaşlar. Bu maaşa ek olarak terör parası falanda eklenirse maaş artacaktır.

Meslek içerisinden komiser yardımcılığını kazanan bir komiser yardımcısının maaşına bakacak olursak yine burada komiser yardımcısının derece kademesi önemlidir ortalama olarak derece kademesi 5/3 olan bir komiser yardımcısının maaşı bekar olduğunu varsayarsak ortalama olarak 6500 tl civarında olacaktır. Burada önemli olan komiser yardımcısının derece ve kademesidir.

Polis memurları ile komiser yardımcılarının arasındaki maaş farkına bakacak olursak arkadaşlar ikisi arasında ortalama olarak 50-80 tl civarı bir fark bulunmaktadır. Bu farklar derece ve kademeye göre değişebilir.

İlginizi Çekebilir!

egm-brans-yonetmelik

EGM Branş Yönetmeliği

Polis memurlarının hangi şartlara hangi durumlara göre branş aldıklarını veya hangi durumlarda branştan çıkarma işlemlerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir