Perşembe , Kasım 26 2020

Mülakatsız Memur Alımı Sonuçları

Çeşitli kamu ve kuruluşlarında yapılacak olan mülakatsız memur alımı başvuruları dün itibari ile ÖSYM tarafından başlatıldı ve 4 Ağustos tarihinde başvurular sona erdi. KPSS 2020/21 dönemi altında yapılacak olan tercihler için adaylar araştırma yapmaya başladı. ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tercih döneminin 23 Temmuz ila 4 Ağustos tarihlerinde olabileceğini duyurmuştu. Bu duyuruya rahmen maalesef tercih dönemini kaçıranlar oldu…
KPSS 2020/21 dönemine ait tercihlerin ne zaman sonuçlanacağı hakkında henüz ÖSYM bir açıklama yapmadı. Geçen yıl tercih dönemi 18 Temmuzda bitmişti, sonuçlar ise 28 Temmuzda açıklanmıştı. Tercih sonuçları ÖSYM tarafından her an açıklanabilir bu yüzden duyuruları takip etmekte fayda var.
Nasıl Devlet Memuru Olunur?
Devlet memuru olmak isteyen kişilerden bazı özel şartlar talep edilmektedir. Genelde rahat bir iş olduğu için bu mesleği tercih eden kişi sayısı çok fazladır. Çok fazla talep geldiği için mecburen eleme yöntemine gidilmektedir. Bir kişinin devlet memuru olması için öncelikle kesinlikle T.C vatandaşı olması gereklidir. Bunun dışında T.C vatandaşı olan her bireyin memur olabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Tabii bu yaş sınırı kurumdan kuruma değişiklik gösterebilmektedir. Bazı kurumlar 30 yaşını doldurmuş memurlar ararken bazı kurumlar 20 yaşını doldurmuş kişileri tercih etmektedir.
Tüm bunların dışında devlet memuru olabilmeniz için en az ortaöğretim mezunu olmanız gerekir. Memur olmak isteyen kişilerin geçmiş zamanda kamu haklarından mahrum olmaması çok önemlidir. Son olarak her sene yapılan KPSS sınavına girmeli ve bu sınavdan geçer not almalısınız. Geçer puan aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey memur kadrolarına başvuru yapmak. Geçer puan aldıysanız ve memur olmanıza engel herhangi bir sorununuz yoksa kabul edilme şansınız yüksektir.

Hakkında Yetkili

İlginizi Çekebilir!

Metroloji uyardi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre hafta sonucunda çok sayıda ilde sağanak ve gök …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir