Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Neden Polis Olmak İstiyorsunuz?
neden-polis

Neden Polis Olmak İstiyorsunuz?

Neden Polis olmak İstiyorsun?

Küçüklükten bu yana sürekli olarak sorulan büyüyünce ne olmak istiyorsun sorusunda bir çok çocuğun vermiş olduğu cevaptır “POLİS” olmak istiyorum. Çocukların her zaman hayal dünyasında yeri olan polisliğin ilerleyen süreçte kendileri için meslek haline gelip gelemeyeceğini tabi ki zaman belirler.

Günümüzde de bu soruya benzer bir soru olarak polis alımlarında bir çok adaya neden polis olmak istiyorsun veya niçin polis olmak istiyorsun sorusu bol bol sorulmaktadır. Peki niçin polis olmak istiyoruz?

Neden Polislik Mesleği?

Polislik sınavlarının olmazsa olmaz sorusuna siz adaylar için kendimizce cevaplar vereceğiz. Öncelikle arkadaşlar ben polislik için ölüyorum edebiyatından uzak durmanızı tavsiye ederim. Neden polis olmak istiyorsun denilirse sizler aşağıda sıraladığımız gerekçelerden madde olarak size en uygun olanı kendi özel durumunuzla harmanlayarak en makul cevabı verebilirsiniz. Sizlerde kendinize en yakın olan aşağıdaki seçeneklerden bu soruya karşılık yanıt olarak verebilirsiniz.

– İlk olarak dürüst olabilirsiniz komisyona karşı düzenli bir işim ve maaşım olması için en kısa yoldan gelirim olması amacıyla polis olmak istiyorum diyebilirsiniz. Tabi bu durumdaki adaylar bunu tercih etsinler.

– Küçüklükten beri hedefinizin polis olmak olduğundan bahsedebilirsiniz.

– İnsanlara yardım etmek ve mazlumun yanında olmak konusundan bahsedebilirsiniz.

– Polis bir tanıdığını örnek aldığınız için polis olmaya karar vermiş olabilirsiniz.

– Vatanıma ve milletime polis olarak daha iyi hizmet edebileceğimi düşündüğüm için polis olmak istiyorum.

– İnsanları korumayı, kollamayı , zalimin karşısında mazlumun yanında olmayı istiyorum. Sevdiğim, hayalini kurduğum üniformanın içinde hayat kurtarmak istiyorum. Adaletimi din, dil ve ırk ayrımı yapmayarak kullanmak kullananların karşısında olmak istiyorum.

– Polis çocuğu olanlar için babamı örnek alarak bu mesleğe girmek istedim güzel bir cevap olacaktır.

– Pomem sınavlarına giren adaylar için üniversiteyi bitirdikten sonra atanamadığınızdan bahsederek polis olmaya karar verdiğinizden bahsedebilirsiniz.

-Güçlü milli duygularınız nedeni ile polislik mesleğini seçtiğinizi söyleyebilir yada yakınınızda eğer varsa veya toplumda sembol olmuş bir kahraman polis memurun vasıtası ile kendinize örnek şahsiyet olarak seçtiğinizi ifade edebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen cevaplar kişiye göre ve o anki psikolojiye göre değişecek cevaplardır. O an içinizden ne geliyorsa neden polis olmak istiyorsun sorusu ile mülakatta karşılaşırsanız, neden ve hangi gerekçeler ile polis olmak istediğinizden bahsetmeniz en güzeli olacaktır. Komisyon sonuç olarak sadece buna göre sizlere değerlendirmeyecektir sizlere tavsiyemiz dürüst olmanızdır.

Haliyle polis alımı ve mülakat aşamasına gelen ve başarılı sonuçlar alacak her adayın en detaylı bir güvenlik soruşturması ile inceleneceği aşikardır.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

5 Soru

  1. Geçen yıllarda gençlerde Kırkpınar şampiyonuyum acaba kontenjandan PÖH olabilir miyim?

  2. Çok iyi bir polis olmak için gerekli her özelliğe sahibim ancak beni almamak için direniyorlar

  3. Ben pilot polis olmak istiyorum uçuş eğitimini THK üniversitesinde alıp polis olabilir miyim?

  4. Çok iyi bir polis olabilirim fakat sınavı geçemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!