Çarşamba , Ekim 21 2020
neden-polis

Neden Polis Olmak İstiyorsunuz?

Küçüklükten bu yana sürekli olarak sorulan büyüyünce ne olmak istiyorsun sorusunda bir çok çocuğun vermiş olduğu cevaptır “POLİS” olmak istiyorum. Çocukların her zaman hayal dünyasında yeri olan polisliğin ilerleyen süreçte kendileri için meslek haline gelip gelemeyeceğini tabi ki zaman belirler.

Günümüzde de bu soruya benzer bir soru olarak polis alımlarında bir çok adaya neden polis olmak istiyorsun veya niçin polis olmak istiyorsun sorusu bol bol sorulmaktadır. Peki niçin polis olmak istiyoruz?

Neden Polislik?
Polislik sınavlarının olmazsa olmaz sorusuna siz adaylar için kendimizce cevaplar vereceğiz. Öncelikle arkadaşlar ben polislik için ölüyorum edebiyatından uzak durmanızı tavsiye ederim. Neden polis olmak istediğimizi madde madde sıralayacağız sizlerde size yakın olan seçeneği sorular sorulara yanıt olarak verebilirsiniz.

– İlk olarak dürüst olabilirsiniz komisyona karşı düzenli bir işim ve maaşım olması için en kısa yoldan gelirim olması amacıyla polis olmak istiyorum diyebilirsiniz. Tabi bu durumdaki adaylar bunu tercih etsinler.

– Küçüklükten beri hedefinizin polis olmak olduğundan bahsedebilirsiniz.

– İnsanlara yardım etmek ve mazlumun yanında olmak konusundan bahsedebilirsiniz.

– Polis bir tanıdığını örnek aldığınız için polis olmaya karar vermiş olabilirsiniz.

– Vatanıma ve milletime polis olarak daha iyi hizmet edebileceğimi düşündüğüm için polis olmak istiyorum.

– İnsanları korumayı, kollamayı , zalimin karşısında mazlumun yanında olmayı istiyorum. Sevdiğim, hayalini kurduğum üniformanın içinde hayat kurtarmak istiyorum. Adaletimi din, dil ve ırk ayrımı yapmayarak kullanmak kullananların karşısında olmak istiyorum.

– Polis çocuğu olanlar için babamı örnek alarak bu mesleğe girmek istedim güzel bir cevap olacaktır.

– Pomem sınavlarına giren adaylar için üniversiteyi bitirdikten sonra atanamadığınızdan bahsederek polis olmaya karar verdiğinizden bahsedebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen cevaplar kişiye göre ve o anki psikolojiye göre değişecek cevaplardır. O an içinizden ne geliyorsa o nedenle polis olmak istediğinizden bahsetmeniz en güzeli olacaktır. Komisyon sonuç olarak sadece buna göre sizlere değerlendirmeyecektir sizlere tavsiyemiz dürüst olmanızdır.

 

İlginizi Çekebilir!

Polislik Başvuruları için Beklenen Açıklama

Yapılması beklenen açıklamayla 27. dönem POMEM başvuruları başlayacak, belirli şartları sağlayan adaylar, en az 6 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir