Perşembe , Eylül 20 2018
Ana Sayfa / POMEM ALIMI / Önlisans Mezunları Polis Olabilecek!
onlisans-polis

Önlisans Mezunları Polis Olabilecek!

Bugün yayınlanan yeni kanun hükmünde kararname ile polis olma koşullarında da düzenlemeye gidildi. Yeni yayınlanan kanun hükmünde kararname ile önlisans mezunlarına polis meslek eğitim merkezlerine girme şansı doğdu.

Önlisanlılar Pomem’e Girebilecek!
Yeni yayınlanan kanun hükmünde kararnameye eklenen bir madde ile önlisans mezunlarının polislik yolu açıldı. Bu maddeye göre artık yapılacak polis meslek eğitim merkezi sayısının %20 si kadar lisans mezunlarının yanında önlisans mezunları da alınabilecek. İlgili madde tam olarak şunu belirtmektedir.


MADDE 14- 3201 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesinin ikinci fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.

“Toplam kontenjanın %20’sini aşmamak kaydıyla Bakanlıkça belirlenecek sayıda önlisans mezunu da bu fıkrada belirtilen usule uygun olarak polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir.”

Önlisans mezunu arkadaşlara hayırlı olması dileğiyle hayırlı olsun.

Polis meslek eğitim merkezi sınavlarına girecek adaylar puan hesaplamanın nasıl yapılacağına Pomem Puan Hesaplama yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

Kellik polisliğe engel mi?

Kel olmak polis olmaya engel mi? Saç dökülmesi ve akabinde gelişen kellik ülkemizde ve dünyada …

6 Soru

  1. on lisans okuyan öğrenciler için verilen sansta direk pomem okullarına gidip eğitim alabilir mi ?

  2. boy kilo yaş sınırları nedir yazabilirsiniz

    • Taş sınırı tahminimce 28 veya 30 dan gün almamış olacaktır. Boy bayanlar için 1. 62cm erkekler için 1.67 cm kilo olarak da boy kilo endeksinin 18-27 arasında olması gerekmektedir.

  3. Bu yıl içinde pomem mi yoksa pöh mü alımı olacak ne zaman duyuru gelir pomem alımlarında Biz önlisans mezunlarına kpss şartı ne olacağı konusunda bir bilginiz duyumunuz tahmininiz nedir

    • Bu yıl sonunda tahminim pomem alımı açıklanır pöh 2018 ortası veya sonunda olur tahminen. Kpss şartı hakkında net bilgi yok şuanda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!