Çarşamba , Ağustos 15 2018
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / PAEM Bayanlarda Kaç Puana Kadar Çağırıldılar!
paem-bayan

PAEM Bayanlarda Kaç Puana Kadar Çağırıldılar!

Polis amirleri eğitim merkezlerine dışarıdan yapılan alımlarda kamu personeli seçme sınavının oldukça önemli olduğunu bir çok adayımız bilmektedir. Bu alımlarda bayanlar açısından bu önem 2 kat daha fazladır. Nedenine ise aşağıda değinelim.

PAEM Bayan KPSS Kaç Puana Kadar Çağırıldı?
Polis amirleri eğitim merkezlerine alınacak öğrencilerde mülakatlara katılacak öğrenci sayısı buna göre belirlenmektedir. Örneğin geçen sene 2000 erkek ve 200 bayan alındığına göre bu adayların 10 katı aday mülakatlara katılmaya hak kazanıyor durum böyle olunca mülakatlara kpss den 70 puan üzerinde alan 20.000 erkek aday ve 2.000 bayan aday çağırılmaktadır. Adayların bu şekilde çağırılması bayan adaylar için dezavantaj oluyor çünkü alım 200 ve mülakata sadece 2.000 aday çağırılıyor ve 70 puan üzeri alan adaylar sıralanarak mülakatlara davet ediliyor. Bu nedenle her sene mülakata çağırılan bayan adayların kamu personeli seçme sınavı en düşük olan adayın puanı değişmektedir.

2017 PAEM Mülakatına Katılan En Düşük Puanlı Bayan Aday!
Polis akademisi başkanlığının geçtiğimiz yıl yaptığı duyuruya aşağıda yer veriyoruz bu alanı bayan adayların dikkatli şekilde okumaları gerekmektedir.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğüne lisans mezunu öğrenci alımları için 17 Temmuz 2017 – 02 Ağustos 2017 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvuru işlemini tamamlayan kadın adaylardan; 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 8. Maddesinin 3 üncü bendinde “Ön başvuru alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulanmak üzere çağrılır” hükmü gereğince (2000) kadın aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılmıştır.

Çağrılan en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 74,81474’de kalmıştır.

2018 dışarıdan polis amirleri eğitim merkezine alım yaş şartı ve detaylara 2018 PAEM Yaş Şartı Kaçtır? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

2019 yılı polis alımı kaç kişi olacak ?

2019 yılı 39 bin polis alımı planlanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı en üst …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!