Pazar , Mayıs 20 2018
Ana Sayfa / PYMO ALIMI / PMYO Alımında TYT Baraj Puanı Kaç Olacak?
pmyo-baraj-puanı

PMYO Alımında TYT Baraj Puanı Kaç Olacak?

Polis meslek yüksek okullarına alımla ilgili olarak %50 lik dilimi ilgilendiren yüksek öğretime geçiş sınavının ortadan kaldırılarak yerine temel yeterlilik testinin getirilmesiyle polis adaylarının gözleri temel yeterlilik sınavına çevirildi. Adaylar şimdiden temel yeterlilik sınavının ne zaman yapılacağını polis meslek yüksek okulları sınav sürecinin ne zaman başlayacağını merak etmekteler. Önceki yazılarımızdan olan TYT İle PMYO Alımı Ne Zaman Yapılacak? yazımızdan alım süreci ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

2018 PMYO TYT Baraj Puanı Kaç Olacak?
Yüksek öğretime geçiş sınavı varken arkadaşlar yani son alım da 2017 yılında polis meslek yüksek okullarına başvuru için baraj puanı 260 olarak belirlenmişti. Bu baraj puanı her dönem değişiklik gösterebiliyor bu nedenle şuanda ki sistemde yeni bir sistem olduğu için şimdiden bir baraj puanı belirlenmesi söz konusu değil.

Temel yeterlilik testi sisteminde şuan için puan sistemi eski sistemin aynısı olacağını düşünürsek arkadaşlar 2018 yılı polis meslek yüksek okullarına alım süreci içinde baraj puanının 260-280 aralığında olmasını beklenebilir. Şuanda bu baraj puanı tahmini için oldukça erken ancak adayların sürekli bizlere bu durumu sorması nedeniyle kendimizce tahminlerde bulunmaya çalışıyoruz. Bu sınavda arkadaşlar baraj puanı tüm adayların ortalama kaç puan aldıklarına göre değişecektir. Polis akademisi bu ortalama puanı baz alarak resmi duyuru ile baraj puanını adaylara açıklayacaktır. İnternette geze 2018 polis meslek yüksek okulu baraj puanı açıklandı! Baraj puanı 260 vs gibi yazıları dikkate almamanız tavsiye edilir.

Polis okulu geçici kayıt nasıl yapılır detaylara Polis Okulu Geçici Kayıt ve Sağlık Raporu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

acik-lise-polislik

Açık Lise Mezunları Polis Olabilir mi?

Polis meslek yüksek okulları sınavlarına girecek adayların en az lise mezunu olma şartı bulunduğu için …

2 Soru

  1. 2018 PMYO alımıyla alakalı bi açıklama yok mu ? 2018 senesi içinde ne zaman PMYO dan kaç kişi alınacak? Alım olduğunda şartlar (özellikle fiziksel parkur) aynı mı olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir