Pazar , Mayıs 20 2018
Ana Sayfa / POLİS OKULLARI / Pmyo Bulunan İller Hangileridir?
pmyo-olan-iller

Pmyo Bulunan İller Hangileridir?

Polis meslek yüksek okulları 2 yıllık eğitim veren polis kurumlarına verilen isimdir. Bundan 7-8 yıl öncesine kadar çok revaçta olan polis meslek yüksek okulları gün geçtikçe bu popülerliğini kaybederek yerini polis meslek eğitim merkezlerine bırakmış durumda. Polis meslek eğitim merkezlerinin git gide daha ön plana çıkmasının ardından belki de polis meslek yüksek okullarının sonu yavaş yavaş gelecektir.

Polis meslek yüksek okullarının yavaş yavaş kapatılmasının ardından hangi illerde polis meslek yüksek okulları kaldı bu yazımızda buna değineceğiz. Eskiden oldukça fazla olan polis meslek yüksek okulu sayısı günümüzde oldukça düşük sayılara gelmiş durumda. Polis meslek yüksek okullarının kapatılarak polis meslek eğitim merkezlerine dönüştürülmesi polis meslek yüksek okulu adaylarını hayli üzüyor. Polis meslek yüksek okulunda okumak isteyen adaylara tavsiyemiz lise sonda iken sınava girerek şanslarını denemeleri ve eğer ki kazanamazlarsa hemen üniversiteye başlayarak ilerleyen süreçte lisans mezunu olarak polis meslek eğitim merkezlerine girmeleridir.

Aktif Pmyo Bulunan İller
Şuanda ülkemizde aktif olarak polis meslek yüksek okulu sayısı arkadaşlar son pomem dönüşümleriyle 5 e kadar düşmüş durumdadır. Öğrenci sayısının 2500 e kadar düşmesiyle önümüzdeki yıllarda bir kaç okulun daha polis meslek eğitim merkezine dönüşeceğini düşünmekteyiz. Yani ilerleyen yıllarda polis meslek yüksek okulu tamamen kapatılarak tarih sayfasında yerini alabilir. Güncel aktif polis meslek yüksek okullarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu

Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu

Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu

Yukarıda saymış olduğumuz polis meslek yüksek okullarına adaylar ikametlerine göre yerleştirilerek okullarında 2 yıllık bir eğitim aldıktan sonra eğitim sonu sınavlarını da başarıyla geçerlerse polis memuru olarak göreve başlamaktadırlar. Polis meslek yüksek okulunu kazanmak kadar önemli olan sene sonu mülakatı da polis meslek yüksek okulları adayları için oldukça önemlidir. Bu konuya ilerleyen yazılarımızda da detaylı şekilde değineceğiz.

Polis meslek yüksek okulunun yanı sıra polis meslek eğitim merkezlerinin hangi illerde bulunduğuna POMEM Bulunan İller yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu

Kastamonu il merkezinde bulunan Kastamonu polis meslek yüksek okulu 5 polis meslek yüksek okulundan bir …

2 Soru

  1. Burun kırıklığı polisliğe engelmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir