Salı , Ocak 22 2019
Ana Sayfa / POLİS OKULLARI / Pmyo Bulunan İller Hangileridir?
pmyo-olan-iller

Pmyo Bulunan İller Hangileridir?

Polis meslek yüksek okulları 2 yıllık eğitim veren polis kurumlarına verilen isimdir. Bundan 7-8 yıl öncesine kadar çok revaçta olan polis meslek yüksek okulları gün geçtikçe bu popülerliğini kaybederek yerini polis meslek eğitim merkezlerine bırakmış durumda. Polis meslek eğitim merkezlerinin git gide daha ön plana çıkmasının ardından belki de polis meslek yüksek okullarının sonu yavaş yavaş gelecektir.

Polis meslek yüksek okullarının yavaş yavaş kapatılmasının ardından hangi illerde polis meslek yüksek okulları kaldı bu yazımızda buna değineceğiz. Eskiden oldukça fazla olan polis meslek yüksek okulu sayısı günümüzde oldukça düşük sayılara gelmiş durumda. Polis meslek yüksek okullarının kapatılarak polis meslek eğitim merkezlerine dönüştürülmesi polis meslek yüksek okulu adaylarını hayli üzüyor. Polis meslek yüksek okulunda okumak isteyen adaylara tavsiyemiz lise sonda iken sınava girerek şanslarını denemeleri ve eğer ki kazanamazlarsa hemen üniversiteye başlayarak ilerleyen süreçte lisans mezunu olarak polis meslek eğitim merkezlerine girmeleridir.

Aktif Pmyo Bulunan İller
Şuanda ülkemizde aktif olarak polis meslek yüksek okulu sayısı arkadaşlar son pomem dönüşümleriyle 5 e kadar düşmüş durumdadır. Öğrenci sayısının 2500 e kadar düşmesiyle önümüzdeki yıllarda bir kaç okulun daha polis meslek eğitim merkezine dönüşeceğini düşünmekteyiz. Yani ilerleyen yıllarda polis meslek yüksek okulu tamamen kapatılarak tarih sayfasında yerini alabilir. Güncel aktif polis meslek yüksek okullarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu

Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu

Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu

Yukarıda saymış olduğumuz polis meslek yüksek okullarına adaylar ikametlerine göre yerleştirilerek okullarında 2 yıllık bir eğitim aldıktan sonra eğitim sonu sınavlarını da başarıyla geçerlerse polis memuru olarak göreve başlamaktadırlar. Polis meslek yüksek okulunu kazanmak kadar önemli olan sene sonu mülakatı da polis meslek yüksek okulları adayları için oldukça önemlidir. Bu konuya ilerleyen yazılarımızda da detaylı şekilde değineceğiz.

Polis meslek yüksek okulunun yanı sıra polis meslek eğitim merkezlerinin hangi illerde bulunduğuna POMEM Bulunan İller yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi

Bayburt POMEM Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi 1997 yılı Aralık ayında yasal olarak kurulmuş fakat …

24 Soru

 1. Burun kırıklığı polisliğe engelmi

 2. ben kırıkkalede oturuyorum ama izmir pmyo da okumak istiyorum olabilir mi

 3. boyum 1.61-1.61,5 kilom boyumla orantılı ama bayanlarda 1.62 sınır var sizce alınır mıyım?

  • sınırda – kural 1.62 m dediği yerde alınır demek kurala aykırı ancak şansınızı denemekte fayda var. Bu memlekette Ya tutarsa? deyip göle yoğurt maya çalan bir Nasrettin hocamız var…

 4. Liseyi bitirdim ama 18 e Eylül de girecem bu sene girebilir miyim

 5. Polisilerin izinleri hakkında bilgi alicaktim

  • Polislerin her kamu görevlisi memur gibi kıdemlerine uygun olarak ilk 10 yıl 20 gün yıl ve sonrasında 30 gün yıl şeklinde resmi izinleri vardır. Ancak her zaman izinlerin kaldırılması, resen görevlendirme ve yıl içinde bütün izinlerini muntazam kullanma imkanı o anki toplumsal olay veya olağanüstü hallere, doğal afet vb durumlara göre tam teşekküllü kullanılamayabilir.

 6. Ben apandisit ameliyatı oldum ama apandisit patlamamış patlamak üzereyken ameliyat oldum bu sorun olurmu acaba

  • Apandisit patlak mı? alınmış mı? plastron oluşmuş mu? karın içinde karın zarı iltihabı yani peritonit gelişmiş mi? bunların hepsi apandisit tedavisinde önemli ancak sizin durumunuzda anladığımız kadarıyla apandisit patlamadan müdahale olmuş haliyle polis alımı için engel değildir ancak çok kötü dikilmiş bazı apandisit izleri keloid ve hipertrofik iz yaparsa bunlar sorun olabilir.

 7. Benim ikametgahim erzurum sizce bana hangi pmyo cikar

 8. Ben 5 siniftayken ayagimda kist yuzunden ameliyat oldum ve ameliyat izleri hala var bu pmyo icin sorun olur mu

 9. Burnumdan ameliyat olucam bu bir sıkıntı olurmu

 10. Merhaba pmyo kazananlar yurtta mı kalıyor yoksa Biz mi belirliyoruz nerde kalacağımızı özel yurtlarda falan cevaplarsanız çok teşekkür ederim 😊

 11. ben Şanlıurfada oturuyorum sizce hangi P.M.Y.O. Gelir

 12. Ya benim yuzumde yanik izi var iki tane bide bi partiye uye olmustum bi ara ama sadece isim yazdim polis olmamda bunlar engel olurmu acaba yardimci olursaniz sevinirim cok sagolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!