Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PMYO ALIMI / Pmyo Şahsen Başvuruda İstenen Belgeler
pmyo-sahsen-basvuru-evrak

Pmyo Şahsen Başvuruda İstenen Belgeler

Polis meslek yüksek okulu alımlarında bildiğiniz üzere en az lise mezunu olmak gerekmekte. En az lise mezunu olan adaylar polis meslek yüksek okulu sınavları için adayların her sene yüksek öğretime geçiş sınavına girmesi gerekmekteydi bu sene yüksek öğretime geçiş sınavının kaldırılmasının ardından onun yerine gelecek sınav sistemi ile polis meslek yüksek okullarına alım yapılacağını düşünmekteyiz. Bu sınavlar sonrasında ise genel olarak şartları tutan adaylardan başvuru belgeleri istenmektedir bizlerde bu yazımızda pmyo ön başvuruda istenen belgelerden bahsedeceğiz.

Pmyo Başvuruda İstenen Evraklar!
Polis meslek yüksek okullarının baraj puanının belirlenmesinden sonra adaylardan ön başvuru yapılması istenilmektedir. Bu ön başvurularının yapılmasının ardından adaylara mülakat ve fiziki yeterlilik tarihi verilecektir. Bu tarihlerde adaylardan getirilmesi istenen evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar peki nelerdir aşağıdan ulaşabilirsiniz;

a) Nüfus Cüzdanı (Başvuru yapan adaylar başvuru esnasında nüfus cüzdanlarının aslını ibraz etmek zorundadır)

b) Sınav başvuru dilekçesi,

c) Aday Sağlık Bilgilendirme Formu,

ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı,

d) Diploma veya bitirme belgesinin aslı veya arkalı önlü olmak üzere Kurumcaonaylı örneği ile öğrenimi devam eden adaylar için son sınıfta bulunduğunu gösterir öğrenci belgesinin Kurumca onaylı örneği, (Ayrıca lise son sınıfta öğrenim gören adaylar, “Başvuru Dilekçesi” üzerinde bulunan “Öğrenim Bilgileri” bölümünün ilgili kısımlarını doldurup öğrenim görmekte oldukları okulların yetkililerine onaylatacaklardır.)

e) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

f) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (Sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)

g) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğin bulunulmadığına dair yazılı beyanı, (Sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısıyla askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı belirtecektir.)

h) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi)

ı) Emniyet teşkilatı şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından,Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,

i) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

j) Sınav Giriş Belgesi, (www.pa.edu.tr adresinde yayınlanır)

Bu belgeler eksiksiz adaylardan istenilmektedir arkadaşlar herkes bu belgeleri okula giderken götürmelidir aksi halde adayların başvuruları kabul edilmemektedir.

2018 yılı polis meslek yüksek okulu alımı hangi sınavla yapılacak detaylara 2018 PMYO Alımı Nasıl Yapılacak?
yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!