Pazartesi , Ocak 21 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Polis Akademisi Kapatıldı mı?
akademi-kapatildi-mi

Polis Akademisi Kapatıldı mı?

Polis olmak isteyen lise mezunu adaylar için özellikle de rütbeli olmak isteyen adaylar için polis akademisi oldukça fazla önem arz etmekteydi. Polis akademisi uzun yıllar en az lise mezunu gençlere 4 yıllık lisans düzeyinde eğitimler vererek emniyet teşkilatının rütbeli ihtiyacını karşılamış bir kurumdur.16

Polis Akademisi Nedir?
Polis akademisi ülkemiz de Ankara da bulunan kuruma verilen isimdir. Polis meslek yüksek okulları ve polis meslek eğitim merkezleri de direkt olarak polis akademisi başkanlığına bağlıdır. Polis akademisi kurumu yukarıda da bahsettiğimiz üzere liseden sonra öğrencilere eğitim veren kurum olarak bilinmekteydi ancak polis akademisi bu eğitimin dışında tüm polis okullarının bağlı olduğu ana birimdir.

Polis Akademisi Kapandı mı?
Polis akademisi şuanda eskisi gibi 4 yıllık lisans eğitimi vererek komiser yardımcısı mezun eden konumunda değil şuanda arkadaşlar sadece kurum olarak varlığını devam ettirerek kendisine bağlı olan polis meslek yüksek okulu, polis amirleri eğitim merkezi ve polis meslek eğitim merkezlerini komuta etmektedir. Burada polis amirleri eğitim merkezi bir nevi polis akademisinin yerine polis amiri yetiştiren kurum olarak varlığını sürdürmektedir. Yani polis akademisi fiili olarak var arkadaşlar ancak eski pozisyonunda değil bu nedenle lisans olarak öğrenci mezun vermemektedir kısacası liseden sonra bir polis okuluna girerek polis amiri olamazsınız.

Polis kolejleri kapatıldı mı öğrenci yetiştiriyor mu? tüm detaylara Polis Koleji Kapatıldı mı? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!