Cuma , Temmuz 10 2020

Polis Batıdan Batıya Tayinleri Açıklandı mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü bilindiği üzere 2020 yılı doğudan batı ve batıdan doğu tayinlerini 15 Mayıs günü açıklamıştı. Normal şartlarda haziran ayına kadar süren doğu batı ve batı doğu tayinleri 2020 yılı içerisinde erken denilebilecek bir süreçte açıklanmış durumda. 2020 yılı doğu batı ve batı doğu tayinlerinin tüm emniyet mensuplarına hayırlı olmasını diliyoruz.

Polis Batıdan Batıya Tayin Nedir?

Emniyet mensuplarının batı illerinde gerekli görev sürelerini tamamlamalarının ardından görev yerini değiştirmek istemeleri üzerine dilekçe yoluyla batı illerinden yine batı illerine tayin istemeleri olayına batıda batıya tayin denilmektedir. Batıdan batıya tayin isteyebilmek için bulunduğunuz ildeki çalışma süresinin 3 de 2 sini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bulunduğu yerdeki görev süresinin 3 de 2 sini tamamlamayan personelin dilekçe verme şansı maalesef bulunmamaktadır.

2020 Batıdan Batıya Polis Tayinleri
Bulundukları ilde gerekli şartları dolduran personellerden batıdan batıya tayin isteyenler merakla 2020 yılı batıdan batıya tayin sonuçlarının açıklanmasını beklemektedir. Genel olarak temmuz ve ağustos aylarında açıklanan batıdan batıya tayinler bazen eylül ayına kadar sarkabilmektedir. 2020 yılı için doğudan batıya ve batıdan doğuya tayinlerin erken açıklanması batıdan batıya tayinlerin eylül ayına kalmayacağı manasına geldiğini düşünmekteyiz. Genel olarak tahminimiz 2020 batıdan batıya tayinler doğu ve batı arasında tayini çıkan personellerin yerlerine tamamen yerleşmesinin ardından açıklanacaktır.

Şimdiden tayin isteyen tüm personele hayırlı olması dileğiyle.

İlginizi Çekebilir!

Emniyet Rütbe Terfi Süreleri

Emniyet genel müdürlüğünün amir sınıfı için hangi rütbede en az bekleme süresinin ne kadar olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir