Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / POLİSLİK / Polis Kolejleri Kapatıldı mı?
polis-koleji-kapandi-mi

Polis Kolejleri Kapatıldı mı?

Polis olmak isteyen adaylar için şuanda mevcutta bulunan okullardan daha önceki yazılarımızda sizlere bahsetmiştik arkadaşlar. Bu okulları tekrar hatırlayacak olursak eğer polis meslek yüksek okulları en az lise mezunları için, polis meslek eğitim merkezleri en az lisans mezunları için ve polis amirleri eğitim merkezleri yine en az lisans mezunları için eğitim vermeye devam etmektedir. Peki polis kolejleri neydi ve hangi mezunlara eğitim vermekteydi buna aşağıda değineceğiz?

Polis Kolejleri Nedir?
Polis kolejleri lise düzeyinde eğitim veren polis okuluna verilen isimdir. program indir Bu okula girmek isteyen adayların 8. sınıfta yapılan polis kolejleri sınavlarında başarılı olmalara gerekmekteydi. Bu okulu kazanan adaylar polis kolejlerinde hem lise eğitimi hemde polis eğitimi alarak lise bitiminde polis akademisine geçiş yapıp üniversite bazında polis akademisinde okuyarak oradan komiser yardımcısı olarak mesleğe başlamaktaydılar. Buradaki liseden mezun olan adayların polis akademisine geçme gibi bir zorunlulukları olmadığını da ayrıca hatırlatalım arkadaşlar.

Polis Kolejleri Kapatıldı mı?
Polis koleji sınavları günümüzde yapılmakta mı? Polis kolejleri şuanda kapalı durumdadır arkadaşlar ve eğitim öğretim hayatı sona ermiştir. Yani lise bazında adayların girebileceği bir polis okulu ülkemizde yoktur. Eskiden 2013 yılı öncesinde ülkemiz de Bursa ve Ankara da polis kolejleri bulunmaktaydı bu okullar kapatılarak Bursa da ki okul polis meslek eğitim merkezine çevirilmiş durumdadır.

Emniyet 32 bin yeni polis almayı planlıyor; Detaylar için EGM 32 Bin Personel Alacak yazımızı inceleyebilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

Polise 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

Polise 3600 ek gösterge verilecek mi? Evet uzunca bir süreden bu yana Emniyet Teşkilatı içinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!