Pazar , Kasım 22 2020
polis-okulu-karma-egitim

Polis Okulları Karma Eğitim Nedir?

Polis okulları açısından karma eğitimin ne olduğu hakkında bilgiler vermeye bu yazımızda gayret edeceğiz. Polis meslek eğitim merkezleri, polis meslek yüksek okulları ve polis amirleri eğitim merkezi için karma eğitimin ne olduğunu hangi okullarda karma eğitim olduğundan bahsedeceğiz.

Polis okulları açısından karma eğitim demek bayan ve erkeklerin aynı okulda eğitim görmelerine karma eğitim denilmektedir. Karma eğitimde bayanlar ve erkekler aynı sınıflarda eğitim görmektedirler. Bunun dışında yatakhaneleri öğrencilerin farklıdır ve ortak kullanım alanları da ayrıca bulunmaktadır. Karma eğitim polis okullarında değişiklik gösterdiği için sırayla konu hakkında bilgilendirmelere başlayalım.

Polis Meslek Eğitim Merkezi Karma Okulları
Polis meslek eğitim merkezi yani pomemlerde karma eğitim veren okullar Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi (İSTANBUL), Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi ve Aksaray Polis Meslek Eğitim Merkezi mevcut durumda karma eğitim vermektedir. Bu okullarda okuyacak adayların ikametlerine göre eğitim yerleri ayarlanmaktadır. Bayanlar için bu 3 okul oldukça önemlidir.

Polis Meslek Yüksek Okulu Karma Okulları
Polis meslek yüksek okullarında ise Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu ve İstanbul Adile Sadullah Polis Meslek Yüksek Okulu’ dur. Günümüzde bu okullar dışında polis meslek yüksek okulu olarak karma eğitim veren başka polis meslek yüksek okulu bulunmamaktadır. Bayan adaylar bu 2 okuldan bir tanesinde okumak durumundadırlar.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi Karma mıdır?
Polis amirleri eğitim merkezi açısından 2 durum söz konusudur. Meslek içi ve meslek dışı polis amiri alımları. Bu iki alım içinde adayların okudukları okul karma olmak durumundadır.

Hakkında Yetkili

İlginizi Çekebilir!

Kamuya 100 bin memur alınacak… 2021 PÖH, PMYO, POMEM, PAEM alımları ne zaman? 2021 polis alım şartları nedir? 2020 polis maaşları!

Yeni Ekonomi Program öncesinde yapılan açıklamada 35 bine yakın personel alımına dair karar verildiği söylenmişti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir