Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Polis Okulunda Cep Telefonu ve Akıllı Telefon Serbest mi?
polis-okul-telefon

Polis Okulunda Cep Telefonu ve Akıllı Telefon Serbest mi?

Polis okulları kazanan veya polis okulları sınavlarına giren adaylar cep telefonu ile ilgili sorular sormaktalar. Malum günümüz teknoloji çağı ve adaylarda gerek teknolojiyi kullanmak adına gerekse aileleriyle sevdikleriyle görüşmek için cep telefonuna ihtiyaç duymaktadırlar. Peki polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezleri içerisinde telefon kullanımı serbest midir veya nasıl serbesttir aşağıda değinelim.

PMYO Akıllı Telefon Kullanımı Serbest mi?
Polis meslek yüksek okullarını kazanan veya gönlünde polis meslek yüksek okulu olan adaylarımıza kötü bir haberimiz var polis meslek yüksek okullarından akıllı telefon kullanımı ne yazık ki yasaktır. Bu yasak okul süresince geçerli olmaktadır. Bunun yanı sıra tuşlu telefon diye tabir edebileceğimiz cep telefonlarının kullanımı serbesttir ancak bu telefonun da kullanım alanı kısıtlıdır yani derslikler ve gazinolar dışında ders saatleri dışında kullanabilmektesiniz.

POMEM Telefon Kullanımı Serbest mi?
Polis meslek eğitim merkezlerinde de yine polis meslek yüksek okullarında olduğu gibi akıllı telefon kullanımı son dönemlerde bir çok okulda yasaklanmış durumdadır. Akıllı telefon dışında tuşlu telefon kullanımında sorun yoktur kurallar aynı polis meslek yüksek okullarındaki gibi zamanlarda kullanılabilir. Bu yasağı delen adaylar illaki vardır ancak bizim tavsiyemiz kazandığınız okulun resmi web sitesini takip ederek orada getirilmeyecek eşyalar diye bir bölüm var orayı gitmeden kesinlikle okuyunuz ki gidince sorun yaşamayın.

PAEM Akıllı Telefon Serbest mi?
Polis amirleri eğitim merkezini kazanan adaylar için polis akademisi tarafından yayınlanan duyuruyu incelediğimiz zaman Akıllı ve kameralı telefon kesinlikle getirilmeyecektir şeklinde bir ibare ile karşılaşacaksınızdır. Bu ibareden de anlaşılacağı üzere polis amirleri eğitim merkezlerinde de akıllı telefon kullanımı yasaktır. Normal tuşlu telefonu da belirli zaman dilimlerinde diğer polis okullarında olduğu gibi kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak tüm polis eğitimi veren okullarda akıllı telefon kullanımı yasaktır. Normal telefon kullanımı ders saatleri dışında serbesttir. Buradaki konulan kurallara tüm öğrenciler uymak zorundadırlar uymayan öğrenciler okullara ait disiplin cezası ile cezalandırılırlar. Bizim tavsiyemiz okuldaki kural ne ise ona uymanızdır sonuçta o okullara ne emekler harcayarak girilmektedir.

2018 polis meslek yüksek okulu başvuru şartlarına 2018 PMYO Başvuru Şartları yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

7 Soru

  1. Merhabalar bir sorum olacak pmyo eğitim sürecinde akıllı telefon yıl süresince yasak mı, yoksa emanete bırakıp haftasonları çarşı izninde alıp izin süresince kullanılabilme şansı var mı cevaplayabilir misiniz size zahmet ?

  2. Merhabalar bir sorum olacak pmyo eğitim sürecinde akıllı telefonumuzu alırlarsa candy crash oyunumuzu nasıl oynayacağız yada 1 yıl candy crash oynamazsak oyundan bizi atarlar mı? Bu durum acildir

  3. Çok güzel bir iphoneX aldım bunu kimselere emanet edemem okula iphoneX alırlar mı?çok güzel bir telefon kimseyi rahatsız etmez nasıl okula sokabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!