Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Polis Olmak İçin Yüzme Bilmek Gerekir mi?
yüzme-polis

Polis Olmak İçin Yüzme Bilmek Gerekir mi?

Polis olmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz sitemizde polis adaylarının kafasına takılan tüm sorulara cevap vermek için çıktığımız bu yolda sizlere yardımcı olmak için yazılarımıza devam ediyoruz arkadaşlar. Bugünkü yazımızda sizlere yüzme ile polislik arasındaki ilişkiden söz edeceğiz. Polislerin yüzme bilmesinin önemli olup olmadığı, yüzme bilmeyenlerin polis olup olamayacağı konularına değineceğiz.

Polis Olmak İçin Yüzme Bilmek Şart mı?
Polis olmak için belirli şartları taşımak gerekmektedir arkadaşlar bu şartlarla ilgili olarak detaylı bilgileri önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. Paylaştığımız şartları inceleyen arkadaşlarımız polis olmak için yüzme bilmek şartı aranır diye bir yazıya rastlamamışlar. Her ne kadar bazı yerlerde yüzme biliyor musunuz falan deseler de inanmayın. Zaten adaylardan istenen şartlarda boy kilo indeksi ve boy şartı sizler için önemli. Bunun dışında polislerin veya polis adaylarının yüzme bilme şartları yoktur. Yani polis olmak istiyorsunuz diye yüzme kursuna falan yazılmayın arkadaşlar yüzme bilmek şartı polislikte kesinlikle yok.

Yüzme Bilmek Polislik İçin Avantaj Sağlar mı?
Yüzme ile ilgili polislikte bir şart olmadığından bahsettik arkadaşlar peki yüzmenin polisliğe bir artısı var mı? Kesinlikle yüzme bilmenin polis olmaya veya polislik sınavlarına bir etkisi yok. Yüzme bilip bilmemek tamamen önemsiz arkadaşlar. Sadece deniz şubede falan çalışacak olursanız oralarda yüzme bilip bilmediğiniz önemlidir bunun yanı sıra zaten dalgıç polis falan olmak isterseniz onların ayrı sınavları vardır ki onlarda yüzmenin yanı sıra nefes tutma ve dalma konusunda epey şartlar bulunmaktadır.

Polis okulundan mezun olan polis memuru maaşları ne kadardır tüm detaylara Yeni Mezun Polis Maaşları yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

1 Soru Var!

  1. Balıklama kurbalama ve kelebek stilde derecelerim var çok iyi yüzerim polislikte yüzme şart mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Test
test
error: Content is protected !!