Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / POLİSLİK / Polise 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

Polise 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

Polise 3600 ek gösterge verilecek mi?

Evet uzunca bir süreden bu yana Emniyet Teşkilatı içinde polis memurları ve emniyet personeli için 3600 ek gösterge verileceği konusu gündemde yer tutuyor. Ancak halen ülkenin içinden geçtiği zorlu ekonomik şartları da göz önüne alınınca hemen hemen bütün siyasi partiler tarafından polis memurları için 2018 24 Haziran genel seçimlerinde vaat edilen 3600 ek göstergenin  2019 yılı içinde bütçe kaynakları ve kamu maliyesinin disipline edilmesi gerekliliği de göz önünde tutulduğunda verilmesi ihtimali uzak gibi görünüyor. Ancak meclis başkanı Binali Yıldırım polise 3600 ek gösterge ne zaman verilecek? konusu ile ilgili yaptığı açıklamada 3600 ek gösterge verilmesi  ihtimali er yada geç muhakkak gerçekleşecek gibi görünüyor. Ancak yasal zemin açısından bir düzenleme ile özellikle emniyet mensuplarının can siperane verdikleri vatan savunması hizmeti için bir bedel tayin etmek mümkün olmamakla birlikte asgari bir maaş düzelmesi yapacak 3600 ek göstergenin mutlaka polise 3600 ek gösterge maliyeden geçti başlığı ile medyada yer bularak hayata geçeceği tahmin edilmektedir arkadaşlar.

Polise 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

Bu sorunun cevabı gerçekten meçhul ancak mutlaka yakın bir gelecekte verilecek fakat şimdilik belirsizlik mevcut ki sayın meclis başkanı bile verdiği mülakatta net bir şey söylemekten kaçınmış gibi görünüyor.

Polise 3600 ek gösterge ne demek?

3600 ek gösterge yasal olarak maaş hesaplamasında kullanılan önemli bir çarpan olan ek göstergede bir düzenleme ile maaş ve özlük haklarına yansıyan belirgin düzelme demektir.

Polis 3600 ek gösterge Anayasa Mahkemesi sonuçlandı mı?

3600 ek gösterge yasalaşmadığı için haliyle Anaya Mahkemesi süreci de bulunmamaktadır.

Polise 3600 ek gösterge kanun teklifi verildi mi?

Böyle bir yasa teklifi henüz verilmedi.

3600 ek gösterge polis için ne getirecek?

Maaş ve emekli maaşlarına belirgin bir düzelme getirecek önemli bir rahatlama yapacaktır.

Polis 3600 ek gösterge son durum nedir?

Halen bürokrasi koridorlarında yasal zemin için projelendirilmeye çalışıldığını ve maliye konusunun ikna ve ayarlamasının yapıldığını düşünüyoruz.

Polis ek gösterge 3600 olursa maaş ne kadar artar?

Polis ek göstergesi 3600 olması durumunda polis maaşları kıdem ve kademe durumuna göre belirgin oranda artış gösterirken emekli maaşları ve tazminatlarda kümülatif olarak meydana gelecek düzelme daha belirgin olacaktır.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

15 Temmuz Darbe Girişimi ve Emniyet Şehitleri Anısına

15 Temmuz Emniyet Şehitleri Anısına 15 Temmuz 2015 menfur darbe girişimi sırasında şehit olan Emniyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!