Cuma , Temmuz 10 2020

Polise Korona Taltifi-İkramiyesi Yatacak mı?

Ocak ayında Çin de ortaya çıkan Covid 19 salgınının mart ayında ülkemize gelmesinin ardından alınan bir dizi tedbirler kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü personeli ne yazık ki hiç bir haktan faydalanamamış ve aksine bir çok il de polislerin çalışma şartları 12-12 sistemine dönmüştü. Bir çok kurumun esnek çalışması hatta Sağlık Bakanlığının bir çok personelininde esnek çalışmasına rağmen Emniyet Genel Müdürlüğü personeline aksine daha fazla görev almak durumunda kalmıştır.

Polis Koronada Nasıl Çalıştı?
Korona salgını esnasında görevlerini layıkıyla yerine getiren ve her türlü fedakarlıkla görev yapan Emniyet teşkilatı mensupları meydana gelen salgın esnasında bir çok ilde 12-12 çalışma sisteminde çalışarak hayatlarını riske atmışlardır. Korona salgınının yanı sıra ülke genelinde sokağa çıkma yasaklarında görev alarak 17-18 saat mesai yapmışlar.

Salgından dolayı bir çok polis memuruna covid 19 teşhisi konulmuş ve salgın nedeniyle vefat eden polis memurları da bulunmaktadır.

Polise Korona Taltifi-Korona İkramiyesi
Korona salgını esnasında sağlık çalışanlarının özlük haklarında bir takım iyileştirmeler yapılmasıyla birlikte PTT çalışanlarına ayrıca kurum tarafından 2000 tl para ödülü uygulaması yapılmıştı. PTT çalışanlarının yanı sıra öğretmenlerin ders anlatmadıkları halde ek ders ödemeleri yapılmış ve seminerleri de uzaktan yapılarak ödeme yapılmaktadır.

Emniyet mensuplarının saat mehfumu gözetmeksizin çalışmasına rağmen herhangi bir şeklide taltif veya ikramiye yapılması söz konusu olmamıştır. Bir çok personel ise taltif veya ödüllendirme beklemektedir. Polis 1000 tl değil bu çalışma sistemleriyle en az 2500 tl para ödülünü haketmektedir. Pandemi sürecinde en çok çalışan memurların polis olduğu düşünülünce ne kadar ödüllendirme yapılırsa o kadar iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir!

Emniyet Rütbe Terfi Süreleri

Emniyet genel müdürlüğünün amir sınıfı için hangi rütbede en az bekleme süresinin ne kadar olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir