Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Polislik Boy-Kilo Şartları!
polis-boy-kilo

Polislik Boy-Kilo Şartları!

Polis okulları boy kilo indeksi

Polis akademisi başkanlığına bağlı olarak polis adayı yetiştiren polis meslek eğitim merkezleri, polis amirleri eğitim merkezi ve polis meslek yüksek okulları sınavlarına girmek isteyen adaylar için belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları taşımayan adayların maalesef polislik sınavlarına girmeleri mümkün değildir.

Polis Okulları Boy Kilo Şartı

Polislik sınavları için ilk aşamada alımda belirtilen baraj puanlarını alan adaylardan internet üzerinden ön başvuru da bulunmaları istenir. Ön başvuru yapan adaylar için ilerleyen süreçlerde fiziki yeterlilik ve mülakat parkuru açıklanır ve sonraki süreç olarak da adayların fiziki yeterlilik sınav giriş yerleri açıklanarak adaylara sınav giriş belgeleri açıklanır. Sınav giriş belgelerinin açıklanmasıyla birlikte aynı alandan adayların doldurarak polis okulları şahsen başvuruda götürmesi gereken evraklarda yayınlanarak adayların indirerek doldurması istenir.

Adaylar fiziki yeterlilik sınavı ve şahsen başvuruya gittikleri zaman evrak tesliminden sonra adaylara boy ve kilo ölçümü yapılarak ön sağlık kontrolü yapılacaktır. Burada adaylarda aranan şartlar boy ve kilo için şu şekildedir.

“Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön Lisans programına alınacak öğrencilerin boyları en az erkeklerde 167 cm, kadınlarda 162 cm olacaktır.”

“Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön lisans programına alınacak öğrencilerin; herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18.00 (dahil) ile 27.00 (dahil) arasında olanlar öğrenciliğe kabul edilir.”

Yukarıdaki şartları taşımayan adaylar fiziki yeterlilik sınavlarına katılamayarak direk eleneceklerdir. Bu şartlarda esneme durumu olmayacaktır endeksi düşük adaylar için belki az olması durumunda su içmesi vs tavsiye edilebilir. Bizim adaylara tavsiyemiz sınavlara girmeden önce boy ve kilonuzu önceden dışarıda ölçtürerek kendinizi ona göre ayarlamanızdır.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!