Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Polislik Göz Şartları Nasıldır?
polis-okulu-goz

Polislik Göz Şartları Nasıldır?

Polislik göz şartları 

Polis alımı için sağlık şartları yönetmeliği içinde en detaylı alanlardan biri görme ve göz ile ilgili kısıtlama ve alıma uygun şartların bulunduğu bölümdür. Polis okullarına öğrenci alımlarında sağlık şartlarının ne kadar önemli olduğunu bütün adaylarımız bilmektedir. Sağlık şartlarının önemli olmasının yanı sıra sağlık şartlarındaki en önemli aşama olan polislik göz şartları içeren göz fonksiyonları, şaşılık ve görme kusuru dereceleri adaylar için hayati önem taşımaktadır. Peki bu göz dereceleri ne oluyor ve neye göre elenme oluyor bu konunun detaylarına sağlık şartları yönetmeliği aracılığıyla sizlere cevap vermeye çalışacağız.

Polis alımı Göz Şartları 2018

Emniyet teşkilatı sağlık şartlarına göre polis okulları sınavlarına giren adaylarda ve okulu kazanan adaylarda A dilimi rapor şartı aranmaktadır. Bu A dilimi rapor içeriği ise Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları burada detaylı olarak açıklanmıştır. Biz bu alanda polislik göz şartları ile ilgili olan sağlık  maddelerini sizler için aşağıda paylaşacağız.

7- Göz HASTALIKLARI
Bu sisteme ait kronik hastalığı, sürekli diyet veya ilaç tedavisiyle kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı, organ ve sistem fonksiyonlarını etkileyen bir hastalığı, sakatlığı olanlar ile doğuştan (konjenital) veya sonradan (cerrahi-travmatik) organ eksikliği veya organ yokluğu olanlar (aşağıdaki istisnai maddeler hariç) öğrenciliğe kabul edilmezler.
Bu bölümde ifade edilmemiş tanılarda, kişinin muayenesini yapan ilgili uzman doktor ve sağlık kurulu doktorları, hastalığın seyri ve derinliğini dikkate alarak bu Yönetmeliğin 21 nci maddesine göre uygun olan dilim için karar verir.

Bu madde içerisinde sayılan polislik göz şartları  ismen ifade edilmeyen göz bozuklukları olup genellikle kronik ve ilerleyici tipte ve nispeten nadir görülen hastalıkları kapsar. Bu tip göz hastalıkları doğuştan veya kazalar, cerrahi girişimler sonrası olabilir ve ağır formda göz rahatsızlıkları, uzuv kayıplarını içerir.

B-C-D dilimlerinde tanımlanan hastalıklar öğrenciliğe engeldir.

l) Görme ve diskromotopsi muayenesinde lens kullanılmasına izin verilmez.

2)

a) Parsiyel veya total diskromatopsi (renk körlüğü),
b) Retinitis pigmentoza (tavuk karası) ve diğer retina distrofileri,
c) Şaşılık, göz kapağı düşüklüğü, göz kaslarında ve sinirlerinde fonksiyon kaybı, nistagmus,
ç) Katarakt ve katarakt cerrahisi, psödofaki,
d) Reaksiyon göstermeyen, göz, göz ekleri ve orbita içi yabancı cisimler,
e) Keratokonus, glokom, retina patolojileri,
f) Üveit, korioretinit gibi göz ve göz eklerinin kronik enfeksiyonları, öğrenciliğe engeldir.

2 numaralı madde altında sayılan polislik göz şartları ve ilgili rahatsızlıkların olduğu bölümde anlatılan kronik ve ilerleyici göz hastalıkları, ilaç tedavisi ihtiyacı olan bazı nispeten nadir hastalıklar ve doğuştan veya sonradan oluşmuş tam veya kısmi bozuklukların detaylı anlatıldığı bölümdür. Şaşılık, göz kapağı düşüklüğü, iltihabi göz hastalıkları bu grupta değerlendirilir.

3) Okullara alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı miyoplarda; (sferik + silendirik) —2 diyoptriyi, hipermetroplarda + I diyoptriyi geçemez. Mikst astigmatlarda transpozisyon sonrası değerlere göre işlem yapılır.

Düzeltmeden sonra her iki gözün görme güçleri toplamı en az 20’de 16 olmak zorundadır.

Düzeltmeden sonra gözlerden birinin görme gücü en az 10’da 7 olabilir, ancak bu durumda diğer gözün görme gücü düzeltmeden sonra 10’da 10 (tam) olmak zorundadır.

Göz kırma kusurları en önemli soru alanıdır ve göz kırma kusuru tashihli olarak 4 dereceden fazla olmamalıdır. Tek gözde ise 3 dereceden fazla kırma kusuru kabul edilmeyecektir.

Yukarıda göz için sıralanan şartlar polis okullarına girecek adaylar için engel durumları kapsamaktadır. Polislik göz şartları bir çoğu tıbbi terim olmak üzere oldukça karmaşık ifadeler içermekte olduğu için bizim tavsiyemiz eğer gözlerinizde bir rahatsızlık varsa sınavlardan önce bu alanı bir göz doktoruna göstermeniz ve net bilgi edinmeniz ve ona göre hareket etmenizdir.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

321 Soru

 1. Doktora gittim ve bana 0.50 miyop gözlük yazdı.
  İki gözüm için.
  Bu sıkıntı olurmu özel kuvvetler de
  Yani polis Özel Harekat ‘da?

 2. Merhaba benim sol gozum 3,75 sag gozum de 1,25 ama gormem de bir sikinti yok. Pmyo aliminda bu dereceler engel midir ?

 3. Xxxx da artik goz cizdirmeye sure verilmiyor intibaktan once cizdirin diyorlar bir bilginiz var mi ?

 4. Gozumun bitanesi hafif disa dogru bakiyor ama tamamen sasi degil. Disa dogru hafif bir goz kaymam var yani. Onu sorun ederler mi ?

 5. hocam bir göz 1,50 diğeri ise 2,00 miyop sorun olur mu?

 6. pmyo da polislik pomem de hocam neden bu göz farkı biri önlisans şartı arıyor da neden yani.. hem pmyo sitesinde derece sınırı 2 yazıyor neden sorun olsun

 7. Göz tembelliği var bende sağ göz 10 da 7 giriyor diğer 10 10 goruyor skinti olur mu sizce pomem alımlarında

  • POMEM göz şartları için yayınlanmış güncel yönetmelik 4 dereceye kadar göz kırma kusurları için göz açısından elverişli kabul ederken bunun üstündeki kırma kusurlarının düzeltilmesi asgari lazer optik tashih önerilmektedir.PMYO göz şartları ise 2 dereceye kadar göz kırma kusurları göz açısından elverişli bu değerin üstü red sebebidir. Sizin durumunuzda bir göz 10’da 10 (tam) görür olması kaydı ile diğer gözün 10’da 7 görür olması kafi şart olarak kabul edilir.

 8. Merhabalar pomem mulakatina girecemde goz olcum degerlerim sag miyop 1.75 astigmat 1.00 sol miyop 1.75 astigmat 1.25 cikti acaba elenirmiyim

  • astigmat ve miyop kırma kusurları birlikte ayrı ayrı toplanıyor ve bu hesaplama sonrasında toplam eşik değeri aşıp aşmadığına bakılıyor eğer sınır değer olan 4 derecelik kırma kusur seviyesi aşılırsa mülakatı geçen adaylara lens lazer ile çizdirilerek kırma kusurlarının tashih edilmesi için ek süre veriyorlar.

 9. Anladim. Peki bu degerlerle herhangi bir sikinti yasamam degil mi. Miyop 1.75 astigmat 1.00 her iki gozde ayni sayilir

 10. Merhaba, bende gözlük kullaniyorum ilk mulakatta lens kullansam bi sorun olur mu

 11. Selamun aleykum
  Lisans mezunuyum. Gözümde dışa doğru hafif kayma var ve mıyopum biri 0.75 diğeri 1.25 sorun olurmu

 12. Hocam ben sol gözü kırpıyorum sağ gözü kırpamıyorum silahı sağ elimle kullanmıyorum sıkıntı olur mu pomeme

 13. Normal silah kullanırken nişan alırken sıkıntı yok hocam bende sağ elimi kullanıyorum ve sol gözümü çok rahat şekilde kapatıp nişan alıyorum. Yani sol gözü kırpmak öenmli değil

 14. Merhaba benim sol göz 0,75 sağ göz 2,75 elenme sebebi olurmu toplam 4 ü geçmiyor ?

 15. arkadaşlar 1 derece üstü pmyo için engel değil her göz için en fazla 2 derece yeni yönetmelikte böyle oldu

 16. Emriye danayiyen

  Gözlerimin ikisi de 1 numara . Elenmeye sebep olur mu ? Sadece uzaklığı hafif bulanık görüyorum gözlük takmadığımda

 17. iki gözümün derecesi 8 az da olsa kabul edilme ihtimalim var mı

 18. iyi günler . Herhangi bir göz rahatsızlıgim yok herşeyi Keskin görüyorum ama sol gözüm sağ gözüme göre biraz daha büyük herhangi bir engel teşkil eder mi bu durum ( kapakcik)

 19. merhaba göz kapağı düşüklüğü var bende acaba düşüklük derecesine bakarlarmı yada direk elermi ?

 20. merhaba, sol gözüm 0.25 hipermetrop 1.50 astigmat sağ gözüm ise 0.75 miyop 1.00 astigmat sorun olurmu? sağ gözümde ek olarak göz tembelliği var derecesini bilmiyorum kac dereceye kadar elenmem?

  • İki göz toplamı 4 derece kusura kadar kabul edilir ancak sizin durumunuz 1.75-1.75 şeklinde görünüyor fakat detaylı göz muayenesi ile tam kusur oranı ve lens tashihi ile düzeltilme imkanı araştırılmalı

 21. gözümde miyop var. bir gözüm 1.25 diğeri 1.50 sorun olur mu?

 22. Benim sol gözlük camım sferik:3.00. Bu gözlük camıyla 10/7 gördüğümü düşünüyorum. Sıkıntı olur mu acaba?

 23. sol gözüm 1.25 hipermetrop sağ 1.50 girebilir miyim acaba

 24. Sağ gözüm 1.70 miyop sol göz 0.20 bu sorun yaratır mı pmyo için?

 25. Merhabalar. Sağ göz 0,75 derece miyop, Sol göz 1 derece miyop ve her iki gözde de 0,75 derece astigmat var. POMEM için sorun olur mu; Teşekkürler.

 26. Merhaba pmyo kazandıktan sonra gözümüzü lazerle çizdirebilirmiyiz

 27. İki gözümde 2.25 miyop, 0.25’lik aşım için elenir miyim ?

 28. bir gözüm 0.75 diğeri 1.00 sorun olur mu

 29. Merhaba benim sol goz bebeğim normal iken sağ gözbebeğim çizgi şeklinde pomem e engel olur mu her hangibi bir sorun oluşturmuyor

 30. merhaba benim göz derecelerim 1.50 ve 1.25 fakat sağ gözümde nokta büyüklükte neredeyse farkedilmeyecek kadar katarakt var sorun olur mu acaba?

  • Erken yaşta başlayan katarak sağlık için yapılan göz muayenesinde not olarak kaydedilir sağlık ile ilgili komisyon bunu değerlendirir

 31. Merhabe benim tek gözüm lazer olabiliyor digeri 2.75sorun olur mu

 32. ÜMİT TÜFENK

  bende yeşil ve kırmızı renk körlüğü var polisliğe engel diyor bi çözümü yokmu

  • Renk körlüğü muayenesine çok çalışarak bu muayeneyi atlatabilenler olduğu söyleniyor biz karşılaşmadık söyleyenlerin yalancısıyız

 33. merhaba gözlerimde küçüklükten beri olan katarak var göz numaram 1,75 -2.00 ameliyat olsam dahi polis olmama engel mi sağlıkta kesin elenir miyim ona göre başvuru yapacağım teşekkürler

  • Çocukluk çağı katarakt ve katarakt cerrahisi polis alımı için engel kabul ediliyor sağlık yönetmeliğinde bu şekilde ifade ediliyor ancak katarakt değilseniz ve sadece göz kırma kusuru varsa 1.75-2.00 engel teşkil eden bir göz kırma kusuru değildir.

 34. Mrb sadece bir gozumde kayma var derecesi 2 diger gozumde birsey yok sorun teskil edermi

 35. Katarakt akademiye engel mi ?
  Katarakt ameliyatı olursam ve göz numaram ve görmem düzelirse alınır mıyım?

  • Her türlü katarakt ve katarakt tedavisi görmüş olmak polis alımı için engel olarak kabul ediliyor ve göz içi lens konulmuş olması da aynı şekilde engel sayılıyor

 36. Keratokonus akademiye engel mi ?
  Karetokonusta lazerle göz numarası düşer mi ?

  • Keratokonus ile lazer tedavisi uygulanmıyor diye biliyorum ancak lens yapısının düzensizliği olduğu için asimetrik lazer uygulamaları konu için araştırılması gereken bir durum eğer yapan merkez var ise keratokonus tedavisi için umut ışığı olabilir ancak keratokonus ile polis alımı sağlık şartları yönetmeliğine göre uygun değil

 37. Mrb bnm sol gözümde 0.50 bozukluk var ama sağ gözümde sıkıntı yok polis olabilir miyim ? sol gözünde astigmat var dedi göz doktoru

  • 0.50 görme kusuru önemli bir değer değil haliyle polislik için sakınca teşkil etmeyecektir. Astigmat için ne kadarlık bir görme kusuru oluşturduğu önemli o değeri belirtmemişsiniz.

 38. Nurettin solmaz

  Toplam göz numaram 2.5 sıkıntı olur mu sınır kaç acaba

 39. Nurettin solmaz

  Goz nunaram toplamda 2.5 ve astigmad sorunu var polislik icin sıkıntı olur mu

 40. Sağ göz 1.5 sol göz 2.5 sorun olur mu ??

 41. İyi günler.. Benim göz numaram 6derece miyop lazer tedavisi görüp pomem e başvuru yapabilir miyim ?

 42. Doğuştan gelen göz tembelliğim var. 1 yıl önce lazer ameliyat oldum fakat sağ gözde 2 sol gözde 0.75 derece kaldı. Sıkıntı yaşar mıyım?

 43. İyi günler hocam gözüm de akıllı lens kullanarak kırma kusurumu sıfıra indirdim polis olabilir miyim ?

 44. Gözümde glokom hastalığı mevcut polis olabilir miyim ?

  • Glokom yani göz içi tansiyonu polis alımı için uygun değildir sürekli tedavi kullanılması gereken ve görmeyi kronik ve sinsi bir şekilde bozan bir hastalıktır.

 45. iyi günler hocam gözümde asimetri hastalığı var polis olabilir miyim ?

 46. sağ miyop 1.25 astigmat 1.00
  sol miyop 1.00 astigmat 1.00 kabul edilir mi

 47. Sağ göz -0.75 – 0.75 180
  Sol göz. 0 -1.75 160 sıkıntı olur mu?

  • Bu değerler göz için öngörülen limitlerin altında sağlık muayenesinde bu değerlerin üstünde bir ölçüm olursa o zaman lasik lazer göz müdahalesi önerilebilir

 48. Hocam sağ gözüm 1.00 sol gözüm 0.50 miyop bu bir sorun teşkil eder mi ayrıca küçükken parklarda oyun oynarken sert bir alet kafama carpip küçük bır göçük oluşturmuş bu bir sorun teşkil eder mi?

  • Kafa kemiğinde çöküklük ek bir beyin bulgusu yapmamış ise sorun değildir toplamda 1.50 göz kırma kusuru limitler içindedir problemli değildir

 49. Hocam gözümde aile genimden kaynaklanan katarakt mevcut. fakat görmemi hiçbir şekilde engellemiyormuş. gayet normal görüyormuşum göz derecelerim normalmiş. 23. dönem polisliğe basvurdum. Eğer okulu kazanırsam elerler mi ?_ yardımcı olur musunuz. ne yapmalıyım. mülakatlara katılıp boşunu heveslenmemeli miyim? bana bir yol çizer misiniz .tesekkür ederim..

 50. Gözlerimin akı azcık sarı gibi ancak sarılık değilim bu bir problem olur mu?

 51. Sol Miyop 0.25 sol astigmat 2.00
  Sağ miyop 0.50 sağ astigmat 1.75

  Ameliyat olmadan intibaka gidersem bu oranlar
  Aynen çıkarsa zaman verirlermi ameliyat için
  Şimdiden olayımmı ameliyat?

 52. Ben göz şartlarından elenir miyim gözlerim kartal gibi fakat biraz konjunktivit olmuşum onunla ilgili sıkıntılarım var mülakata kadar geçmezse problem olur mu?

 53. Muttalip arkan

  Red sebebi derken hocam sıkıntı olmaz mı ? Okulu kazanırsam sıkıntı olmaz mı ?

  • Sıkıntı olur göz kırma kusuru kritik değerin üzerinde olursa sağlık yönetmeliğine göre red sebebi olabilir veya lasik ile tashih önerilir ancak konjenital katarakt bu durumdan oldukça farklı ve sağlık yönetmeliği içinde sarihen ifade edilmiş

 54. Gözümde keratokonus hastalığı var ameliyat oldum sağ gözümde 1.75 sol gözümde 0 bu bana engel mi

 55. astigmatın derecesi açıķ olarak yazmiyor tam anlayamadim o yuzden. sağ gözum 2 miyop 0.25 astigmat,sol gözüm 1.75 astigmat 0.25 miyop. toplan 4 dereceyi az da olsa geçiyor. astigmat 4 toplam 4 dereceye dahil mi ve bu göz numaralariyla gecebilir miyim? simdiden tesekkurler

  • Bu durumda gözlerinizin toplam kırma kusuru 4 eşik değerini geçiyor haliyle bu durumun tashihi ve mümkün ise lazer ile lazik ile göz kırma kusurunun düşürülmesi önerilir

 56. Gözlerimin içi gülüyor acaba bu polis olmama engel midir ? Malum polisleirn hepsi kara bakışlı kara gözlü kavruk adamlar ben izmirliyim, hem de neşeliyim polis olabilir miyim ?

 57. Merhaba sag gozum 175 astg 120 sol 150 astg 66, bir sorun teskil ediyor mu? 4dereceyi gecmiyor

 58. sağ 2.25 sol 1.75 sorun olurmu

 59. Özel hastanede yapilan muayenemde
  Sol gözüm 1.25 astigmat
  sağ gözüm 0.75 astigmat
  Acaba bu değerler bana bekçilik için yapilan sağlik muayenesinde sorun oluştururmu yada devlet hastahanesinde yapilan muayenede degerlerin bunlardan yüksek çikma ihtimali varmidir ?

  • Bu kırma kusuru değerleri polislik ve bekçilik için istenen göz şartları limitleri içinde görünüyor farklılık çıksa bile büyük oynama olmayacaktır.

 60. Teşekkür ederim yani lazer ile çizdirmeye gerek yok mu diyorsunuz benim korkum 0.25 lik bir değer için raporun Ankaradan olumsuz olarak dönmesi o yüzden riske atmayip lazer ile sol 1.25 i sifirlamayo düşünüyorum ama kararsizim

 61. Sol gözümde 2.50 sağ gözümde 0.75 astigmat var ayrıca sol da 0.3 oranında ambliyopi var (tembellik) polis olmam için sorun olurmu

  • Tek göz toplamda 3.25 kırma kusuru var bunun düzeltilmesi olası sorunları en aza indirecektir yoksa sağlık komisyonu tek göz 3.25 değerini yüksek bulur.

  • Toplamda tek göz en fazla 10 da 7 keskinlik değerinde olmalı ve diğer gözün de tam görme değeri olan 10 da 10 olması gerekli haliyle sizde durum tek göz 3.25 toplamda kusur mevcut tashih edilmesi yararınızadır yoksa sağlık göz şartlarını geçemezsiniz

 62. sağ: 10/10
  sol:10/10
  Deerecesi sağ ve sol göz: 0,75 her ikisi
  diskromatopsi: Saptanmadı
  Muayene buguları:
  Optikdisk superunda 1 optikdisk büyüklüğünde
  myelin sinirlifi
  Optikdisk inforumda myelin sinirlifi” yazıyorpolisolmaya engel mi? hemen dönüş yapabilirmisiniz?

 63. Merhaba göz kapağı düşüklüğü var ameliyat olsam bu bir elenme sebebi olur mu

 64. Geçen sene göz kapağı dusuklugunden ameliyat oldum şuan bi sıkıntım yok bunu belirtmelimiyim sağlık bilgilendirmesinde yoksa hiç ameliyat olmamış gibi mi yapmaliyim ? E nabizda görünüyor ama

  • Sağlık geçmişinizi saklarsanız ve sonra ortaya çıkarsa sakladığınız konular en sonda attığınız imza yalan beyan olarak değerlendirilir haliyle bunun yaptırımı daha ağır olur

 65. Merhaba sol gözüm 1 sağ gözümde 1 ama 0.25 astigmat var polislik için sorun olurmu

 66. Merhaba Yetkili, iki gözümden de lazer ameliyatı oldum. sol gözüm 10/10 görüyor. Sağ gözüm tam düzelmedi. Ameliyat garantili olduğu için sözlü mülakattan sonra doktor tekrardan lazer yapacak. Ayrıca sağ gözüm 10/7 görüyor göz tembelliği var. Sizce sağlık bilgi formunda göz kısmına sorun “yok” u işaretlersem sorun yaşar mıyım. Eğer “var” ı işaretlersem mülakatta elenir miyim ? Bir de düzeltmeden sona sol gözüm 10/10 sağ gözüm göz tembelliğiyle birlikte 10/7 olacak bu genel muayenede sorun olur mu ?

  • Tek göz 10-7 ise diğer gözün 10-10 olması zaten şart gözüm normal diye beyan ederseniz aksi muayenede çıkınca probleminiz daha karmaşık hal alacaktır

 67. MERHABA BENİM SOL 1,75 SAĞ 1,75 MİYOP SIKINTI OLUR MU?

 68. Pomem 23. Dönem

  Merhabalar 23. Dönem Pomem’de kısmi renk körlüğünden dolayı elendim. Gözlük yada lensle tekrar başvurduğumda herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım? Teşekkürler.

  • Kısmi renk körlüğü lens ile düzeltilemez kaldı ki bir kez size ait dosyay ilgili kayıt düşmüştür tekrar karşınıza çıkması kuvvetle muhtemeldir

 69. 0.50 sağ ve sol göz miyop bi engel olur mu

 70. Merhabalar bir gözüm 1 derece diğeri ise 1,25 lens kullanıyorum fakat lenslerin ikisinde 1 derecelik bu göz derecelerim sorun olur mu ?

 71. Sol 2.5 miyop ve kayma sağ 1.5 bununla görüşünüz nedir ?

 72. hocam merhaba 24. dönem ön lisan polis alımı için astigmatım 2.25 2.75 miyopta 0.5 ye 0.75 sorun olur mu ?

  • Olur bu göz şartları ile tek gözde kırma kusuru oranınız 3 dereceyi geçiyor ve diğer gözünüzde 10-10 tam görme değerinde değil haliyle sorunlu bir göz kırma kusuru bu durum

 73. Hocam astigmat 1.75 sağ 0.25 sol 075 hipermetrop sıkıntı olur mu ?

 74. Sol göz 1.50 miyop 1.25 astigmat var sağ gözüm sağlam polislik için sıkıntı olur mu?

 75. Merhaba,
  Ölçümlerde Sag göz (s) 1.00 (c) 2.50
  Sol göz (s) 0.50 (c) 1.50 çıkıyor polislik için sıkıntı olur mu?

 76. Bende bulanık görüyorum bazen doktora gittim fakat bir sorun yok gayet iyi dedi bazen 5 metre ilerideki yazıları göremiyorum bu sorun olur mu

  • Muayenede elde edilen kırma kusuru derecesi önemlidir bazen herkes bulanık görebilir ancak göz muayenesi değerlendirilmesi derecesi kaç bu önemlidir.

 77. Mustafa Durmuş

  S.a miyop iki gözümün numarası – 1,25 pmyo da sıkıntı çıkarmı teşekkür ederim

 78. Sağ göz (s) 2.00 (c) 2.25
  Sol göz (s) 1.50 (c) 1.25 lasik lazer ile bu dereceye düştü gözlerim. Bu göz dereceleri ile sorun yaşar mıyım polis alımı sağlık muayenesi göz şartları olaraktan?

 79. Sağ göz (s) 1.00 (c) 2.25
  Sol göz (s) 0.50 (c) 1.25 ilasik lazer ile bu dereceye düştü gözlerim. Polislikte sorun yaşar mıyım?

 80. Gözümün biri 1.75 diğeri 0.25 astigmat polislik için sıkıntılı mıdır?

 81. Merhaba sol gözüm 1.25 astigmat sağ gözüm 0.75 astigmat bu bana bekçilik için sorun oluştururmu ?

 82. Sol göz -1.75 sağ -2.25 sıkıntı olurmu acaba

 83. Meraba acaba eğer bu göz ölçüleri ile geçildikten sonra lens yada gözlük ile okulda eğitm görme şansı varmı yada geçme ihtimali varmı acaba göz ölçülerim ile şimdiden teşekkür ederim cevap verdiğiniz için

  • Bahse konu limitte göz şartları ile geçemeyebilir veya lazer ile tashih önerilebilir, eğitim esnasında lens veya gözlük kullanımı elbette mümkündür

   • Bi sorum daha olacaktı kusura bakmayin genel sağlık ta doktor acaba izin veriyormu lazer tedavisi için bir çok kişi kazanirsam yaptiririm diyor acaba bu mümkün mü kusura bakmayin bukadar soru soruyor ama

 84. Gözlerim şahin gibi görüyor yalnız biraz şehlalık var sorun olur mu? Aslında yakışıyor da fakat polis olmaya engel mi geceleri gözlerim daha da kayıyor üzüntüden.

 85. Acaba mülakat açıklandıktan sonra cizdirme ihtimalim ne kadar acaba okadar vakit oluyormu acaba böyle yapmayı düşünüyorum da

 86. Sağ gözüm 2 numara göz tembelliği var sol göz 0 numara

 87. Selam aleyküm benim sol 0.50 sağ 0.50 miyop yazıyor bu engel olmaz sanırım

 88. Merhaba paem icin goz tansiyonum 30 cikti elenirmiyim?

  • Normal üstü göz basıncı yani glokom ve glokom cerrahisi uygulanan kişilerin Emniyet hizmet sınıfında gece ve gündüz çalışmaya engel bir durumu olmaması ve gece görüşünün bozuk olmaması şartı aranıyor yönetmeliğe göre..

 89. Merhaba göz derecelerim sağ 2 ve sol 2 miyop tam sınırdayım yani bir sorun teşkil eder mi?

 90. Merhaba sağ göz 2 sol göz 3 derece astigmiyop acaba bu durum bir sorun teşkil eder mi?

 91. Merhabalar, 22 yaşındayım. Benim sol gözüm 0.25, sağ gözüm 0. Doktora söyledim ancak, dinlendirici ya da gözlük tarzı birşey önermedi. Ancak, ben uzağı çok net göremiyorum sol gözümle, 3 sene boyunca göz derecelerimin ilerlemesinden korkuyorum. Sizce engel teşkil edecek boyuta gelir mi?

  • Aslında gözlük kullanımı bazı durumlarda göz kırma kusurunun ilerlemesini durdurmuyor arttırabiliyor haliyle parlak ışıkta okuma ve ince işlerle uğraşmak gözün ufak tefek kırma kusurlarına adaptasyonunu kolaylaştırıyor

 92. Bir yakınım bekçiliği kazandı gözünde keratokonus vardı ancak 2014 te lazerle tedavi olmuş keratokonus durdurulmuştu bu bekçiliğe engel oluşturur mu acaba sonuçta tedavisini oldu

 93. Gözlerim aşağı ve yukarı bakmakla kayıyor ben bu durumda polislikten elenir miyim?

  • Aşağı ve yukarı bakışta göz kayması bir tür göz içi kasların fonksiyon bozukluğu ile oluşan vertikal bir şaşılık türüdür haliyle şaşılık açısından tedavi görmeniz gerekebilir

 94. Benim sol gözüm 2.75 sağ göz 0.75 miyop bu göz kırmaları bana muayenede sorun olur mu?

 95. Sol göz 2.75 sağ göz 0.75 sorun olur mu

 96. Gözlük takmayı oldum olası sevmem bu yüzden göz numaralarım hızla büyüdü şimdi polis olmaya yetecek kadar keskin görüşüm yok bunun için yapabileceğim bir şey olur mu?

 97. Sağ 1.75 sol 2,25 geçer mi

 98. Sağ göz 1,25miyop 1astigmat,sol göz 0,50astigmat 0,75miyop sorun olur mu acaba

  • Sınırda göz değerlerine sahipsiniz haliyle sağlık muayenesi sırasında problem yaşayabilirsiniz lazik ile göz kırma kusurlarının tashihi yoluna gidebilirsiniz

 99. Sağ göz 2.5 miyop 0.5 astigmat,sol 1,75miyop 0,50 astigmat bu gözlerle bekçi olabilir miyim? Çok istiyorum Görele’de kuş avına çıkıyorum attığımı vuruyorum bekçi olsam muhakkak suçluları da zımbalarım tazı gibi koşuyor arı gibi sokuyorum yani tam ideal bekçi modeliyim acaba bekçi olabilir miyim?

 100. Ben bekçilik icin başvurdum sag gozumde 0.50 miyop astigmat var sol gözüm tam sıkıntı yok sorun olurmu acaba

 101. Göz şartları içinde yer almayan bir konu var bende aşırı göz kuruluğu var bunun muayenede tespiti mümkün mü?Göz kuruluğu benim kendi hissettiğim bir konu bundan bahsetmesem sorun olur mu?

  • Göz kuruluğu sübjektif şikayettir belki düzenli suni göz yaşı kullanarak fazlaca sorun yaşamazsınız haliyle polislik göz şartları için olumsuzluk vermez

 102. Annem babam doğuştan diskromatopsi var bende de var mıdır?

  • Diskromatopsi renk körlüğü demek bunu en iyi trafik lambalarına baktığınızda anlarsınız kırmızıda yeşil yanıyor deyip geçmişseniz bilin ki sizde de vardır.

 103. Gözlerim çocukluktan beri zayıf her sabah 4 tane havuç yeyip bir bardak maydanoz suyu içiyorum Saraçoğlu Göz kürü kullanıyorum gözlerim sağlık muayenesine kadar kuvvetlenir mi?

 104. sag.050.ile 1sol-1×1.75 ile 1 demis gözlükle sağlam yazmış bekçilik için sorunolurmu yardımcı olursanız sevinirim

  • Karmaşık olmuş ancak toplamda limit olarak koyulan toplam 4 dereceyi geçmediğinizi düşünüyorum ancak sitemizde ki reklamları iyi göremediğinizi düşünüyoruz çünkü hiç tıklama almıyoruz

 105. Bekcilik icin sag goz 0.75 astigmat ike 80…, sol göz 0.75 astigmat. İle 80 … Gibi bisey yaziyor. İki goz icinde tam, tam ibareleri var. Yonetmelige gore varmidir bi sıkıntısı acaba.

 106. Gözlerim iyi fakat kulaklarım iyi işitmiyor?

 107. Gözlerim 3 derece miyop bu derece ile muayeneden geçebilir miyim?

 108. Gözlerimde trahom hastalığı var bu hastalık ile elenir miyim?

 109. Küçük yaşda evlenip boşandım ilk kocamdan yarış atları bana kaldı bende bu atları yarıştırıp bahis oynatıyordum acaba bu polis olmama ve güvenlik soruşturması problemine neden olur mu?

 110. Sol 2.75 sağ 0.25 miyop sorun olur mu

 111. Sağ;-1,00 & 180 derece ve 1,00
  Sol;-0,75 & 175 derece ve 1,00
  sonuca gözlük ile sağlam yazdı ankara sıkıntı çıkarır mı?

 112. Annem Rus babam Antalyalı bende Ukraynalı gibi olmuşum fiziğim Türk’e benzemiyor 175 cm boyum sarı saçlarım ve yeşil gözlerim var bu fizik Türk polisi olmama engel midir? Nerede kadın polis görsem kısa boylu kara kaşlı kara gözlü arışın ve renkli gözlerim olması bayan polis olmama engel midir?

 113. Right 1.75 / left 2.75
  Keratakonus var Askeriye için , polislik için , bekçilik için sıkıntı olur mu sizce

 114. Gözlük bana çok yakışıyor meslekte gözlükle çalışabilir miyim?

 115. Kubilay Tokatçı

  Gözlerimin her ikisi van kedisi gibi farklı renklerde bu benim polis olmama engel midir ?

 116. Gözüm iyi görür ancak göz yaşı bezi iltihabı var göz kuruluğu sorunu yaşıyorum bu problem olur mu?

 117. Keratakonus var ameliyat oldum ilerleme olmuyor artık bi sorun teşkil edermi? İlerleyici hastalık kalmamış oluyor.şimdiden teşekkür ederim

 118. Merhaba, Göz doktoruna gittiğimde 2,5 astigmat denildi fakat damlalı muayenede 0.78 çıktı ön sağlıkta her hangi bir sıkıntı olur mu?

 119. Gözüme çivi battı çocukluktan gözüm görüyor ancak fazla değil bu gözümle polislik değil ama geri planda özürlü kadrosunda emniyet teşkilatında çalışabilir miyim? CSI bölümünde çalışmayı çok istiyorum forensic konusunda deneyim kazanmak istiyorum.

 120. SELAMÜN ALEYKUM Benım göz sağ 1.5 sol 2.5 toplam 4 dereceyi geçmıcek dıyor da sol 2 nin üstünde olur mu kı acaba dostlar

 121. Biraz gözlük problemi yaşıyorum lens kullanarak polis olabilir miyim?

 122. Polislik göz şartları olarak her iki gözüm de 10 da 10 tamdır şahin gözü dediler ve ben şimdi keskin nişancı (call of duty eğitim paketiile) sniper çalışmalarına başladım acaba olabilir miyim?

 123. Gözlerim normalden biraz daha ileriye çıkık eni konu pörtlek bunun polislik göz şartları açısından sorun olur mu?

  • Egzoftalmi adı verilen bu durum hipertroidi gibi hastalıklar ile beraber olabilir veya yapısal olabilir Hertel oftalmometre ile yapılan ölçümlerde limit değerlerin altında olması gerekir

 124. Gözümde erken başlayan bir katarakt mevcut ailevi sanırım bu konuda önerileriniz nedir?

 125. Gözleri çizdirsek polis olabilirmiyiz bi sorun teşkil edermi ve bu göz çizimini polis okulunda yapsak kabul edilir mi

 126. Sol gözümün görme oranı %40 polis olabilir miyim?

 127. Selamun aleykum benim sol göz 1. sağ 3.5 sıkıntı çıkarır mı acaba ?

 128. Merhaba sağ gözüm 2.25 miyop 1.00 astigmat,
  Sol gözüm 2.25 miyop 1.25 astigmat
  Sorum şu : polisliğe engel midir ?
  Ve muayenede bana git çizdir gel derler mi ya da direkt elerler mi? Teşekkür ederim…

 129. hocam iki gözümde miyop 2,75 sorun olur mu ?

 130. Hocam benim sol göz 0.65 sag göz 0.25 miyopum olabilirmiyim

 131. Gözlerimde bariz şaşılık var birazda çenem ilerde şans getirir diyor her kes ama rahmetli sakıp ağa dışında kimseler şans getirdiğini sanmıyorum polis olabilir miyim?

 132. Gözümde egzoltalmi denilen bir durum var bu durum polis olmama engel midir?

 133. Gözlerimde şaşılık var hafiften ama bunun bi oranı yokmu direk şaşılık engel yazmışsınız herhangi bir oranı yokmu?

  • Şaşılık, göz kapağı düşüklüğü, göz kasları ve sinirlerinde fonksiyon kaybı ve nistagmus öğrenciliğe engeldir şeklinde yöntmelikte bu konuda oran belirtilmeksizin red görüşü belirtilmiş.

 134. Hocam bende astigmat mat sol göz 0.25 sağ 1.75 bi sorun çıkar mı?

 135. Kolay gelsin benim öğrenmek istediğim konu şu göz dereceleri göz sağlık yönetmeliğine uygun ise polisliğide gözlüklü olarak yapabiliyor muyuz? Yoksa ameliyat olmak için imkan mı tanınıyor? Teşekkürler.

 136. Hocam Cross link tedavisi ve lazer ile numara düşürme engel midir, keratakonus tedavisi oldum şuan gözlerim eskisinden çok daha iyi, ikisinin de derecesi 2 den düşük. Dediğim şey; engel olan tedaviler sonrasında göz iyileşirse geçmişte o hastalık sistemde göründüğü için engel olur mu. Şuan gözlerim çok iyi ama

 137. Gözlük derecesi belirtilen şartları karşılıyorsa polisliği gözlükle yapıyor muyuz? Yoksa ameliyat olmak için imkan mı tanıyorlar? Teşekkürler.

 138. Ogulcan çınar

  Sol Gözde 1.5 sağ Gözde 0.70 hipermetrop var olabilirmiyim hocam ?

 139. Hocam benim gozler sag 1.50 sol 1.50 astigmat vardi. Gecen gun muayeneye gittim sag gozum 2.50 sol 1.50 cikti. Doktora sordum tam sinirdasin dedi . Sanirim o bi gozun ikiyi gecmemesi gerektigini bilmiyordu. Mercekleri takti okuttu ben 1.50 merceklerle okuyabildim. Yani okuyorum harfleri bi sorunum yok. Makinedeki deger mi onemli okuyabilmek mi ?

  • Göz muayenesi dinamik bir durum haliyle artan azalan muayene değerleri elde edilmesi de doğal ancak değerleriniz riskli bir değer olan toplamda 4 değerine yakın gidiyor haliyle lazer ile lens tashihi gibi tedavileri önerebilirler.

 140. iki gözümdede kretokonüs rahatsızlığı vardı ameliyat oldum kretokonüs ameliyatı olan kişiler polis olabiliyor mu ???

  • Keratokonus ile ilgili olarak göz şartları C fıkrası içinde güncel tedavi algoritmalarına uygun bir şekilde etkin doz ve sürede tedavi edilmiş olmaları sonunda Emniyet hizmetleri sınıfında gece ve gündüz çalışmaya engel olmayan durumlar öğrenciliğe kabul edilebilir şeklinde bir genel ifadeye tabidir.

 141. Hocam sağ -4.75 miyop -5.25 sol miyop lazerle cizdirmeyi dusunuyorum engel olur mu sizce

 142. Pöh mustafa yldrm

  Sa göz numaram şuan sag 1,25 sol 1,50 bide arladaşımın ikiside 1,75 ikimizsin cevabını ayro verirseniz, polis olmaya engelmidir.

 143. Burnumun ucunu bile göremiyorum ancak polis olmak çok istiyorum admin ne yapmam gerekir bana yol gösterin bir yolu yok mu?

 144. Hocam ben sağ gözden lazerle ameliyat oldum sol da en ufak bi sıkıntı yok.Ameliyat sonrası sonuçlarda , od ref +4.50(-2.00*120) yazıyor tanı olarak ta net görememe yazıyor. Bu değerler nedir ve benim polis olmama mani midir , yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkür ediyorum .

 145. Gözlük kullanıyorum 1 derece miyop için, şöyle bir sorun var cihazlarda neredeyse her gittiğimde farklı dereceler çıkıyor en son 2.25 sağ 2.50 sol çıkmıştı, bir önceki 1.75 2.50 gibi sürekli değişken dereceler cıkıyor. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz? Teşekkürler

 146. Merhaba ben göz ameliyatı olucam gözümün içine akıllı lens takıcaklar polis olmama engel olur mu

 147. Benim sol gözümde göz tembelliği var. Sağ gözüm 10/10 görüyor fakat sol gözümde 10/6 görüyor yani%40 görme kaybı var PMYO alınır mıyım yoksa elenir miyim ?

 148. Gözüm şahin gözü gibi ancak bir gözüm yeşil diğeri mavi van kedisi gibi çift renk bu problem olur mu?

 149. Merhabalar. Sol gözüm 1.75 sağ toplam 2.25.
  Doktorum polislik için sınırda oldugumu söyledi
  Böyle bir sınırda elenme riski nedir ?

 150. Gözüm bazen iyi görüyor bazen kötü bu değişkenlik sağlık muayenesine denk gelirse ne yaparım?

 151. Önceden yüksekti rakam arası fark tembelliği de çıkarıyormuş meydana şuanda Çizdirdim şuan iki gözümde 0 larda yeterli mi yani başka şeylere bakılıyor mu herhangi bi hastalık yok zaten olsaydı çizemeyeceklerdi, sadece numara dimi görme gücü numaraya bağlı zaten sağ %100 de %120 dedi sol da %100 de 90 filan

 152. Gözlerim ela boyum 158 cm polis olmama engel bir durum olur mu?

 153. Merhaba bende miyop var sağ ve sol ikiside 1.5 elenir miyim?

 154. Sağ gözüm 0.50 sol gözüm 0.75 polis olabilirmiyim

 155. Merhabalar ben glokomdan ameliyat oldum 2016 da şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım yükselmeden olmadı peki polis olmaya engel mi bu durum

  • Reklam gelirlerimizde ki hızlı düşüş nedeniyle sitemizin bundan sonra ki süreçte devam edip etmemesi siz değerli takipçilerimizin sitemizden eğer faydalandıklarını düşünüyorsanız devamlı hizmet verebilmemiz için sitemizde yayımlanan ve ilgi alanlarına uyan reklamlara tıklamaları ile mümkün olacaktır bu konuda destek ve yardımlarınızı esirgemeyeceğinize inanıyoruz. Opere glokom emniyet sınıflarında gece ve gündüz çalışmaya engel durumu yoktur gibi bir raporla sağlam kabul edilir.

 156. Gözlerimin derecesi çok düşük gayet iyi göruyorum ancak sol gözümde doğustan pembe beyaz arası et var ve gözümün renkli yerine teğet duruyo herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmiyor sizce elenirmiyim

  • Reklam gelirlerimizde ki hızlı düşüş nedeniyle sitemizin bundan sonra ki süreçte devam edip etmemesi siz değerli takipçilerimizin sitemizden eğer faydalandıklarını düşünüyorsanız devamlı hizmet verebilmemiz için sitemizde yayımlanan ve ilgi alanlarına uyan reklamlara tıklamaları ile mümkün olacaktır bu konuda destek ve yardımlarınızı esirgemeyeceğinize inanıyoruz.Göz doktorunuza danışın cerrahi olarak düzeltilebilen bir durum hızla çözüme kavuşturabilirler.

 157. Göz numaram 2 250 miyop um elenirmiyim

  • Reklam gelirlerimizde ki hızlı düşüş nedeniyle sitemizin bundan sonra ki süreçte devam edip etmemesi siz değerli takipçilerimizin sitemizden eğer faydalandıklarını düşünüyorsanız devamlı hizmet verebilmemiz için sitemizde yayımlanan ve ilgi alanlarına uyan reklamlara tıklamaları ile mümkün olacaktır bu konuda destek ve yardımlarınızı esirgemeyeceğinize inanıyoruz. Sınırda değerlere sahipsiniz riskli durum

 158. Gözlerim miyop 1.70 derecede gözlük kullanıyorum.sorun olurmu polislik için

  • Reklam gelirlerimizde ki hızlı düşüş nedeniyle sitemizin bundan sonra ki süreçte devam edip etmemesi siz değerli takipçilerimizin sitemizden eğer faydalandıklarını düşünüyorsanız devamlı hizmet verebilmemiz için sitemizde yayımlanan ve ilgi alanlarına uyan reklamlara tıklamaları ile mümkün olacaktır bu konuda destek ve yardımlarınızı esirgemeyeceğinize inanıyoruz.Tek gözde 1.70 ağır bir görme kusuru değildir.

 159. Merhaba gözlerim sağ amblyopi var sol tam görüyor acaba kabul görür mü?

 160. Merhaba gözlerim sağ miyop 1.50 sol miyop 1.00 astigmat da var oda toplanıp mı sayılıyor acaba

 161. Gözlerim miyop 1.50 2.00 sıkıntı olur mu? a

 162. Astigmat -1.50 2.00 sıkıntı olur mu acaba birde artma sureleri ne kadardır

 163. Gözlerim biraz içe bakıyor hafif şehla birazda görmem zayıf fakat gözlerim çok güzel ela renkli sorun olur mu?

 164. Polislik göz şartları için renk şartı var mıdır? Mesela kara gözlü kavruk Anadolu tipi daha şanslı olabilir mi? Ben kara gözlü Yozgat’lıyım tam Anadolu yörük evladıyım bu benim için bir şans teşkil eder mi? Cevap verirseniz çok sevinirim.

 165. Gözlerim çok kuvvetli olsun diye sürme çekiyorum bunun bana faydası olur mu?

 166. Gözlükle mülakata girme imkanımız var mı? yada akıllı lens takıp girersek elenir miyiz?

 167. Gözlerim ela kendim yedi bela olmak istiyorum balıkesir polis meslek eğitim merkezine hoca!

 168. Gözlerim şehla rengi ela girmek isterim polis okuluna

 169. Göz şartları ağırlaşıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!