Cuma , Temmuz 10 2020
polis-adayi-tahkikat

Polislik Güvenlik Soruşturması Nedir?

Polislik işlemleri arasında yer alan özellikle okuldan sonra başlanan polis adaylarına yönelik yapılan bir işlemdir güvenlik soruşturması veya güvenlik tahkikatı. Peki bu güvenlik tahkikatının yapılma amacı nedir? Güvenlik soruşturmasında eleme yapılıyor mu? Güvenlik soruşturması olumsuz olanlar ne yapmalı bu yazımızda bunlara değineceğiz.

Polis Adayı Güvenlik Tahkikatı Nasıl Yapılır?
Polis okullarının herhangi birinde okuyan adaylar okula başladıkları zamanda itibaren güvenlik tahkikatları yapılmaya başlanır. Güvenlik tahkikatında nelere bakılır, neye göre karar verilir bu gibi şeylerle ilgili net bir açıklama bulunamamakla birlikte arkadaşlar genellikle 1. dereceden akrabalar incelenir ama burada da önemli olan kişinin kendisidir. İlk olarak kişiyle ilgili detaylı bir araştırmaya işe başlanır herhangi bir illegal gruba üyeliği var mı? İllegal gruplara üyeliğin yanı sıra arkadaşlar adli olaylarınız da detaylı şekilde irdelenerek sizinle ilgili bir güvenlik tahkikatı yapılır.

Son zamanlarda güvenlik tahkikatı ile ilgili olarak adayların sordukları FETÖ terör örgütünün dersanesine gittim, yurdunda kaldım gibi sorular sorulmakta bu sorularla ilgili olarak devletimizin bir kararlılığı söz konusu ve darbe ile ilginiz yoksa ve 17/25 aralık süreçlerinden sonra herhangi bir bağınız olmadıysa bu terör örgütü ile sorun olacağını sanmıyoruz. Ancak 1. dereceden aile yakınlarınızın bu gibi durumlarla ilgisi varsa sizler için sorun olabilir. Tabi bunlar sadece bizlerin düşüncesi arkadaşlar kesinlikle elenirsiniz veya kesin geçersiniz mülakatları diye bir şey söz konusu değildir.

Güvenlik Tahkikatı Kimleri Kapsar?
Güvenlik soruşturmaları genelde aileyi kapsar olarak bilinir ancak arkadaşlar suç konusunda tahkikatta kişilere bakılır. Örneğin kişinin babası birini yaralamıştır cezaevine girmiştir bu durum polis adayını etkilemeyecektir çünkü suçun şahsiliği söz konusudur. Ancak bunun yanında arkadaşlar illegal oluşumlar için devletimizin bakışı farklı olabilir.

Güvenlik Tahkikatı Olumsuz Olursa Elenir miyim?
Güvenlik soruşturması olumsuz olarak okula gelen polis adayları okulun son günü dahi olsa okulla ilişiği keserek polis olmaları engellenir arkadaşlar. Bu durumun herhangi bir telafisi olmayacaktır.

Güvenlik Tahkikatından Elendim Ne Yapmalıyım?
Güvenlik soruşturması sonucu elenen adayların yapacakları çok fazla bir şey yoktur arkadaşlar. Genel olarak soruşturman olumsuz denir ve elenirsiniz sizlere soruşturman şu nedenle olumsuz geldi denilmeyecektir. Soruşturması olumsuz gelen adayların en fazla yapacakları şey mahkemeye başvurmaktır ancak bu durumdan da sonuç alınmasının çok mümkün olduğunu düşünmüyoruz.

 

İlginizi Çekebilir!

faca-polislik

Faça İzi Polis Olmaya Engel mi?

Polislikle ilgili olarak faça izine dair bir çok soru tarafımıza yönlendirilmekte. Faça izlerinin polisliğe engel …

190 Soru

 1. Abim şahsa hakaretten dava acti 22martta durusma olcak bn bu davada siksyetciyim sadece bn 20.donem askerde kazandim fakat terhis edilmedik 21le basliycam
  Bu durum eğitim sonu sınavı da sorun olurmu bu konulara dikkat ediliyomu Sicilim yok. bi sorumda şu .hakkımda açılan soruşturmalar engelmi

 2. Ben 14 yaşında kalça çıkıklığından amelyat oldum aynı zamanda sporcuyum askerliktende muafım ama pöh katılmak istiyorum sağlıkla ilgili çok şükür hiçbir sıkıntım yok sizce katılsam seçilirmiyim

 3. Pomemde
  Muhtar ailemi sevmediği için olumsuz görüş bildirse
  Güvenlik soruşturmamda sıkıntı olur mu

 4. Merhabalar
  21. Dönem polislik mülakatında bayanlarda spor um 42 saniye sözlü mülakatım çok iyiyken sonuçta Başarısız yazdı . Bu başarısız yazmasının nedeni ni nasıl öğrenebilirim ? Diğer soru aynı yıl içinde bir daha başvuru yapabilirmiyim polislik alımına ?

  • Merhabalar bu konu ile ilgili bimer ve cimere dilekçe göndererek genel puanınızı öğrenebilirsiniz. Yönetmelikte aynı yıl içerisinde başvuru konusu ile ilgili bir bölüm bulunmuyor yeni alıma kadar değişiklik olmaz ise girebiliyorsunuz.

 5. Slm admin ben polisliği kazandım suan devam eden bir güvenlik soruşturmam var askeriyedyken 3 ay firar mahkemem de devam ediyor bunu sıkıntı yapralar mı yani elenirmiyim ? Tşkler

 6. İyi günler admin kardeşimin eşi ihraç polis ve tutuklu.Polis alımında bu durum beni etkilermi?

 7. Ben bekçilik icin başvurdum. Kazandimda ama güvenlik soruşturması açıklanmadı. Ayrıca evliyim.eşimin abi adam yaralamaktan 11 ay hapis yattı.ve babamda arsa yüzünden Mahkemesi var.acaba bunlar beni etkileri.

 8. bi kitap firmasindan roman satın aldım. taksitle her ay odeme yapıyorum.hesabına para yatırdigim kişibi sabıka kaydı varsaillegal islerle ugrasmissa yada bi partiye üye ise benim pmyo kazanmama engel olurmu?

 9. Kardeşim bir kavga olayına karıştı ve 3 yıl hapis cezası aldı polis olmamda sorun teşkil eder mi

 10. Merhaba ben lise okuyorum bu sene başvurucam babamın dayısının oğlu fetöden yargılanıyor Teğmen di Akıncılarda bir suçu yok öğrenciydi ama içerde ben pmyo başvurucam bu bana bir sıkıntı çıkarırmı ? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

 11. Yüz kızartıcı suçtan dolayı hagb kararım var.bitmesine 10ay kaldı.adli sicil kaydım ve arşiv kaydı temiz. Bekçiliği kazandım güvenlik soruşturmasinda sıkıntı yaşar mıyım.avukatlar hagb suçu ne olursa olsun hukuki bir sonuç doğurmaz dediler.

 12. Admin acil cevap

  Admin ünideyken devlet yurdu çıkmadı temiz falandır diye malum yurtta kaldım sonra ayrıldım (2014) Yurda sadece uyumaya gidiyordum zaten başka birşey yok. 1. Derece akrabalarımdan yana da sorun yok ailemde 2 tane devlet memuru var. Cevabını bekliyorum

 13. Merhaba benim bir sorum var benim sicil tertemiz ne fetö dershanesine gittim nede yurtlarında kaldım ama annemin amcasının oğlu fetöden içerde bana bi sıkıntı çıkartırmı acaba

 14. Borcumdan dolayi icra dosyam var güvenlik soruşturmasina engel olur mu?

 15. Merhaba 12 yıl önce 17 yaşında iken korsan cd satmaktan 5 yıl denetimli serbestlik cezası aldım. Bekçiliği kazandım ve şu an güvenlik soruşturması devam ediyor.İşledigim bu suç soruşturmanın olumsuz sonuçlanmasına sebep olur mu?

 16. Şu anda pomemde egitimdeyim 22martta durusma vardı katılamadım.abim davaci şahsa bnde musteki sifatindayim mahkeme eylüle gun verdi bana temmuzda eğitim sonu sınavın da sorun olur mu

 17. Özel harekat Aşk

  İyi günler admin cevaplarsan sevinirim. Babam yüz kızartıcı suçtan dolayı (hırsızlık) 2000 yılında 3 yıl hapis yattı ve afla çıktı. 23. Dönem poh alimina başvuracağım bu durum 1. Derece akaraba olduğu için beni etkikermi ?

 18. merhaba admin özel hayatımız ve ilişkilerimizdeki tartışmalarda mesajlarda küfürlü ve sert konuşmalar engel olur mu

 19. abi 2015 yılında guvenlık sırketı maasımı 3 4 ay bank asyadan yatırdı bana pomemde guvenlık sorusturmasında sorun olur mu şu an egitimdeyım.

 20. Sicilim temiz hiç bişeyim yok ailemde hiç bir sıkıntı yok sadece Kardeşim bir yıl fetö okuluna gitti. Askeriyeden elendim neden elendiğimi bilmiyorum polislikte elenme şansım varmı

 21. merhabalar admin hakkımda basit yaralama suçundan devam etmekte olan bir dava dosyası bulunmakta 22.dönem pomemi kazanırsa bu durum benim için bir sorun teşkil eder mi?yardımcı olursanız sevinirim

 22. selamun aleyküm abim şuan facebook ta siyasi paylaşımdan dolayı ceza evinde pmyo girmeme engel olurmu

 23. kendi siclim ve abim hariç ailemin sicili tertemiz sadece abim sosyal medya paylaşımı yaptı

 24. kendi sicilim tertemiz

 25. polis olmak çocukluk hayalim inşallah sorun olmaz

 26. Abim Facebook’ta terör örgütü propagandası yaptı şuan ceza evinde pmyo girmeme engelmidir.
  Cevaplarsanız sevinirim
  (Polis olmak çocuklu hayalim)
  Fakat ben başvuru yaptığım zaman ceza evinden çıkmış olacak

 27. Büyük ihtimalle polis olamicam yani

 28. Benim annem babam kardeşlerim ve abilerim ablalarımda feto ile ilgili bir tane iz yok amcaoglum hapse girdi fetodan ne olduğunu bile bilmiyorum.Kuzenim yurtdışına kaçtı ama neler olduğunu biz bilmiyoruz.en yakınlarımdan bir problem yok ama 2. Derece akrabalarım polis olmama engel olur mu.

 29. İçime su serptiniz şu qn4

 30. Savcılıkta devam eden soruşturma sorun olur mu ?

 31. merhaba admin 2013 yılında müşteki olarak katıldığım bi dava vardı davanın içeriği siyasi bununla ilgili herhangi bir sıkıntı olur mu polis olmamda

 32. Mrb benim babam 28 yıllık emekli köy korucusu ayriyeten 4 dayım şehit oldu. Yanliş anlamayında bu benim için avantaj olurmu??

 33. Merhaba admin ben yaklaşık bir buçuk yıl önce bir çağrı merkezinde çalışıyordum kendi adsl hattıma sistem üzerinden indirim tanımladım bu durum belli olunca 29 sgk kodu ile iş verenin güvenini kötüye kullanmaktan iş aktif fesih edildi adli sicili temiz davalık bir durumum olmadı. Bu konu güvenlik soruşturmasını etkiler mi?

 34. 22 pomem ön sağlık ve parkuru sorunsuz geçtim. mülakat için bekliyorum ben okurken bir yerde işe başladım halen orda çalışıyorum çalıştığım yerinde fetö ile bazı davaları olmuş yeni öğrendim mülakatta beni etkileyecek herhangi bir konu olur mu ki sicilim ailem çevrem her şeyim tertemiz. karşıma engel olur mu kafama çok takılıyor 🙁

 35. Mrb ben köyde oturuyorum köydekilerin daha doğrusu komşuların bir çoğuyla aram çok kötü güvenlik soruşturmasında beni temize çıkarmazlarsa ne olur. Haksızlık olmazmı.?

 36. Merhaba
  Ben spor aşamasını geçtim. Kardeşimin harp okulu 1.sınıfında okurken ,4 ocakta güvenlik soruşturması gerekçesiyle okulundan uzaklaştırılması mülakatta ve sonrasındaki güvenlik soruşturmasında beni olumsuz etkiler mi?
  Kardeşimin uzaklaştırılma gerekçesi; ismini ağzıma almak bile iğrenç gelen malum yapı ile bağlantılı değil.Zaten bu ilişik kesme işlemi mahkemeye taşındı ve halen mahkeme devam etmektedir.
  Bu durumun beni bundan sonraki süreç için olumsuz etkileyip etkilemeyeceğini öğrenmek istiyor iyi çalışmalar diliyorum.

 37. Admin kolay gelsin benim sorum abim 2014 te feto dershanesine gitti 1 yıl hiç yurtlarında falan kalmadı sadece dershane ev yapıyordu başka hiçbiryere gitmiyordu fetodan dava işlem falan görmedi üniversite kazanamayınca 2015 te başka dershaneye gitti fetonun olmayan ve şuan selçuklu ünisinde makine mühendisliği okuyor bu benim polis olmama engel olurmu sadece bu var bizim ailede oda feto dershanesi olduğunu bilmediğimiz için oldu cevabınızı dört gözle bekliyorum ??🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 38. Admin 2013-14 gibi sanırım bi kurumdan burs aldım 5-6 ay bankasyaya yattı. Aldığım kurum halen aktif burs veren hükümet yanlısı bir kurum yani kapatılmadı.Bana sorun yaratır mı bu durum

 39. Mahkeme taciz’den yetersiz delilden 6aydan 3ay 10 denetim serbesliği verdi 3 yılda silinecekmiş ama adli sicille işlemedi. Bi sorun olur mu engel teşkil edermi ona göre arkadaşıma diyim. Teşekkürler..
  1gün bile hapis yaptmadı.

 40. uzerime kayıtlı bakkal var pomemi veya herhangi bır memurıyeti kazandıgımda bana sorun çıkartırmı ozellıkle pomem için soruyorum

 41. yani direk eleme durumu olurmu

 42. Merhaba ben de fetönün dersanesine gittim. Ama hain olduklarını herkez gibi ben de bilmiyordum. Sadece diğer dersaneler den daha ucuz olduğu için gittim. Evlerine falan hiç gitmedim.Ayrıca abim ufak bir polis tartışmasında yaklaşık 6 yıl önce polise yumruk attığı için 4 ay açık cezaevinde yattı. Bu durumlar benim polis olmamı etkiler mi sizden haber bekliyorum

 43. Devam eden evrakta sahtecilik soruşturması varsa mülakatta sorun olur mu imza örneği kriminalden dönünce takipsizlik alırım ama 2-3 ay sürer bu mülakatsa sorun olur mu

 44. Ben 22. Donem POMEM sözlü mülakata girmeyi hak kazandım..internet üzerinden yasa dışı bahis sitesinden iddaa oynadım bir süre yani hem üyeliğim oldu hemde kredi kartı ekstresinde görünüyor yurt dışında bahis sitesine para yatirdigim bu sorun olur mu?

 45. paemin butun sınavları ankaradamı oluyor yoksa ikametgaha yakın bir yerdemi

 46. Merhaba admin calistigim is yerindenin oglu teror sucundan iceri girmis ama suclu degilmis galiba 7 gun yatip cikmis bende yeni duydum acaba bu durum beni etkiler mi yani is yerini sahibininde belki yardimi vardir terore net bilmiyorum aciksaci bu durum beni etkiler mi acaba

 47. Mrb admin bir arkadaşım için 2015 yıllarında onun adına kayıtlı ama başka numara üzerinden facebook hesabında terör propagandası yapıldı. Paylaşımı o yapmadı fakat hesap onundu karakola çağrıldı evde olamadığı için gidemedi ondan sonra ses çıkmadı ifade vermedi veya mahkemelik olmadı. Onun için sıkıntı olurmu.

 48. Tşkrler vatana ve milletimize ne kadar hizmet etsek az.. 💪⚡⚡⚡👌👍🇹🇷🇹🇷

 49. Tşkrler vatana ve milletimize ne kadar hizmet etsek az.. 💪⚡⚡⚡👌👍🇹🇷🇹🇷

 50. Selamun aleykum abi ben 15 yaşındayım ve babam fetö den tutuklu ve bir tane adamın şikayetiyle mağduruz ben polis olmak istiyorum güvenlik soruşturmasında bir sorun çıkar mı ? cevaplarsan sevinirim.

 51. İyi günler admin 22.Dönem POMEM adayıyım kardeşimin eşi ihraç polis ve tutuklu benim anne babamın ve kardeşlerin hiçbir irtibatı,iltisakı bulunmamakta benim sicilim ise tamamen temiz bu durumun bana bir sıkıntısı olurmu?

 52. Mrb kardeşim sigaradan tedavi görmüş olmak polisliğe engelmidir.??

 53. Mrb admin ya 2014 de üniversitede kavgam oldu bir gün nezarette kaldım dosya kapandı tetkiksiz iade ile geçen sene yani 2017 de tekrar açıldı ve hala devam ediyor 22. Dönem pomeme girdim parkuru geçtim sözlü mülakat kaldı guvenlik sorusturmasinda herhangi bir sıkıntı olur mu cevap verseniz lütfen bide sözlü mülakatta mı güvenlik soruşturması başlıyor yoksa kazandığımız zaman okula baslayacagimiz zaman mı güvenlik soruşturması başlıyor bir diğer maddede okula başladık diyelim güvenlik soruşturması sıkıntı olursa okildan atılma ihtimali var mı

 54. Benim abim bylock kullanıcısı şüphesiyle önce açığa alındı sonra meslekten ihraç gerçekleşti ve 3 ay hapiste kaldı sonra bylock maduru olduğu ortaya cıktı ve khk ile hapisten çıktı başka bi khk ile mesleğe geri döndü 5 aydır maaşınıda alıyor pmyo öğrencisiyim eğitim sonu mülakatında her hangi bi sorun yaşar mıyım

 55. Kisi akrabasinin istegi uzerine para cekti dolandiricilikla ilgili supheli olarak bir kac defa ifadesi alindi ve mahkemeye tanik olarak cagrildi tanikligini yapti ve belli zamandan sonra cagrilmadi artik polis olmasina engelmidir ve baska olay olarak daha once kavga etmis olmasi durumla ilgili takipsizlik cikmis olmasida engelmidir.tesekkur ederim simdiden.

 56. Bu arada akarabasi cezaevi firarisiymis ve bu verdigi ifadelerde yer almis

 57. Aynen mahkemeye tanik olarak cagriliyor ama daha once savcilikta supheli olarak bir kac defa ifadesi aliniyor.akrabasi icin cezaevi firarisi oldugunu biliyordum dedigi kisimlarda var ifadesinde.Bir sıkıntı olur mu güvenlik sorusturmasinda,polis olmasinda.Tekrardan cok tesekkur ederim

 58. Benim abim askeri öğrenciydi 2016 da okulları kapandığı için mezun olamadılar hiç birşekilde oluşumların içinde yer almadı ne okul öncesinde nede okulda bu benim polis olamama engel olurmu acaba

 59. Mrb admin koyde oturuyorum guvenlik sorusturmami ilcedenmi yapacaklar 2_3 km yukarida karakol var onlarin bir etkisi olurmu.hangisi yapar.karakol yapsa ne gibi bir etkisi olur.

 60. Mrb ben 22.donem POMEM adayıyım parkuru geçtim ama babam şuan ceza evinde (kisiyi hurruyetten Ali koyma ) benim sicilim temiz ama babam 1. Derece olduğu için sorun olurmu

 61. 2018 Muvazzaf Astsubaylık mülakatlarını geçtim , sağlık raporunuda aldım. Ancak asil/yedek listesi açıklandı ve ben “yönetmelik gereği şartları taşımadığınız.” gibi bir yazı ile elendim. Bimere yazdım “güvenlik soruşturması” ile alakalı olduğunu öğrendim. Halamın oğlu ihraç oldu ve şuan içerde sanırım bu yüzden oldu. POMEM falan basvursam bütün aşamaları geçsem yine güvenlik soruşturmasından elenir miyim? Yani uzun lafın kısası ben polis veya asker olamayacak mıyım? Sonuçta suçu ben işlemedim benim bir günahım yok. Tek suçum akraba olmamız. Vereceğiniz cevap için şimdiden çok teşekkürler..

 62. Tgb üyeliği sıkıntı oluyor mu resmi başvuru yok sonuçta

 63. Tgb üyeliği sıkıntı olur mu daha karakola girmişliğim dahi yok zaten resmi üyelik bile yok

 64. Merhaba iyi günler benim kardeşim, birinin yerine ehliyet sınavına girdi, yakalandı, mahkemelik oldu, mahkemede 5 yıl suç işlemeyecek ibaresiyle geldi. Bu soruşturmada etkilimidir, polis veya jandarma olabilir mi?

 65. merhaba admin 2013 yılında müşteki olarak katıldığım bi dava vardı davanın içeriği siyasi dava sonlandı bununla ilgili herhangi bir sıkıntı olur mu geçen sene samsuna ahmet davutoğlu gelmişti kardeşim belediye cafesinde müdür olduğu için ahmet davutoğlunun ağırlanmasında yer alıyordu ama protokele geçmesinde sıkıntı çıkmış abinizden kaynaklı denmiş ama daha sonra tanıdık vasıtasıyla kardeşimi almışlar protokole bu polis güvenlik soruşturmasında beni etkiler mi sonuçta müşteki olarak katıldığım bir dava

 66. merhaba admin 2013 yılında müşteki olarak katıldığım bi dava vardı davanın içeriği siyasiydi ama dava kapandı bununla ilgili herhangi bir sıkıntı olur mu polis olmamda geçen sene ahmet davutoğlu samsuna gelmişti ve kardeşim belediyede calışıyor o programda protokole hizmet etmekle sorumluydu ama içeri girerken polis kontrolğnde sıkıntı çıkmış abinizden kaynaklı alamayız sizi içeri demişler ama sonra tanıdıkılar aracılığıyla içeri almışlar bu benim polis olmamı güvenlik soruştuemasını olumsuz etkiler mi sonuçta müsteki olarak katıldım ve bi suçum vs bişey yok

 67. merhaba admin 2013 yılında müşteki olarak katıldığım bi dava vardı davanın içeriği siyasiydi ama dava kapandı bununla ilgili herhangi bir sıkıntı olur mu polis olmamda geçen sene ahmet davutoğlu samsuna gelmişti ve kardeşim belediyede calışıyor o programda protokole hizmet etmekle sorumluydu ama içeri girerken polis kontrolğnde sıkıntı çıkmış abinizden kaynaklı alamayız sizi içeri demişler ama sonra tanıdıkılar aracılığıyla içeri almışlar bu benim polis olmamı güvenlik soruştuemasını olumsuz etkiler mi sonuçta müsteki olarak katıldım ve bi suçum vs bişey yok

 68. Kesin bir sorun olmaz demi çok istiyorum çünkü polis olmayı

 69. Teşekkür ederim kolay gelsin

 70. Abim kanada da fetönüm okulunda okudu mezun oldu ve orda yaşıyor ama bi bağlantımız yok abim oturum almak için ben fetö mağduruyum diye ifade vermiş oturum almış annem pasaport çıkarmak istedi abimi görmeye gitmek için engel var diyip çıkarmadılar ve ohal var şuan sizce benim polis olmamı engeller mi 2019 için düşünüyorum polisliği

 71. Merhaba öz amcamın oğlu fetöden alındı 40 gun falan kaldı sonra sucsuz oldugu anlasildi serbest birakildi ailemde herhangi bi siyasi olayı olan yok ama üvey amca veya diğer akrabalarda terörle baglantisi olanlar var bunuda belirtmek isterim benim öz dayım polis benim polis olmama engelmi dedigim gibi ailemde anne baba kardes hic bi suc yok

 72. hocam selamın aleyküm

  Ben Ortaokulumu Samanyolu okullarında tamamladım ve 2013 ‘ün Haziranında mezun oldum. Ben mezun oldugum da 17/25 aralık operasyonları gerçekleşmemişti bir sıkıntı olurmu hiçbir şeye üyeliğimiz felan yok aileminde fetöyle alakası yok kısacası okul bitti onlarla ilgili bütün bağım kesildi bir sorun olurmu cevaplarsanız sevinirim

 73. Admin abimin 2013 ve 2014 te toplam 2 yıl feto dershanesi oldugunu bilmeden feto dershanesine gitmesi BENİM polis olmama engel teşkil eder mi (sadece dershaneden ev evden dersaneye gidirdu kimseyle muhattap olmadı ve gozalti dava islem gormedi)

 74. Admin ablamın feto dershanesi oldugunu bilmeden feto dershanesine 2013 ve 2014 te olmak üzere toplamda 2 yil gitmesi BENİM yil sonu mülakatında elenmeme sebep olurmu sıkıntı teşkil edermi acaba? (Evden dershane dershaneden eve gidiyordu üniversiteye hazırlık için ayriyeten göz altı dava işlem falan görmedi yurtlarindada kalmadi)

 75. Admin merhabalar.Öncelikle böyle bir sayfada insanların sorularına yanıt verip onlara yardımcı olduğun için teşekkür ederim.Benim sorum şu:Ben 2 yıldır sözleşmeli öğretmen olarak çalışıyorum ve bu yaz yapılacak komiser yardımcılığına başvurmayı düşünüyorum.Babamın yada ailemden herhangi birinin suça karışmış olması benim polis okulundan atılmama sabep olur mu? Sonuçta polis okuluna giderken öğretmenlikten istifa etmek zorundayım.Bilgilendiriseniz sevinirim.Sonuçta öğretmen olarak atanırken de bir güvenlik soruşturma yapılmıştır.Acaba polislerde durum farklı mı ?

 76. selam admin ben şuan üniv1.sınıfım.lise 3.sınıfta ilk dönem bilmeden fetö yurdunda kaldım fetö olduğunu anlayınca yurttan çıktım polis olmama engel mi hem yaşım küçüktü hemde fetö olduğunu bilmiyorum???

 77. lise 2. sınıfta bilmeyerek ve istemeyerek çok kısa süreliğine fetö yurdunda kaldım sonra zaten çıktım 1dönem kaldım sadece sizce sorun olur mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir