Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Polislik Otomatik Boy-Kilo Hesaplama (Beden Kitle Endeksi Hesaplama)
beden-kitle-endeksi

Polislik Otomatik Boy-Kilo Hesaplama (Beden Kitle Endeksi Hesaplama)

Polis alımı boy kilo indeksi veya vücut kitle indeksi 

Polis olmak isteyen adaylar ve polislik sınavlarına hazırlanan adayların sağlık ön taramasında bakılan boy kilo endeksi değerini bir çok kez sorduklarına şahit olduk. Bizlerde bu yazımızda polis olmak isteyen adaylar için aranan şartlardan olan boy kilo indeksi hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Yazımızda sırasıyla polis alan kurumların istediği beden kitle endeksi şartları ve buna uygun boy kilo indeksi hesaplama konularından bahsedeceğiz.

Polis alımı Boy Kilo İndeksi değerleri

Polis akademisine bağlı bütün polis okulları polis meslek yüksek okulu, polis amirleri eğitim merkezi ve polis meslek eğitim merkezlerine alımlar için boy şartı bayanlarda 162 cm, erkeklerde ise 167 cm’ dir. Bu boylardan kısa olanlar maalesef elenirler.

PMYO Beden Kitle Endeks Şartları!

Polis meslek yüksek okullarında aranan şartlardan olan beden kitle endeksi 18-27 arasında olması gerekmektedir arkadaşlar. Polis meslek yüksek okulları sınavlarına girecek adayların beden kitle endeksi değerlerine çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu aralıkta beden kitle endeksi olmayan adaylar ön sağlıkta elenmek durumunda kalacaklardır.

POMEM Beden Kitle Endeksi Şartları!

Polis meslek eğitim merkezlerine yapılan alımlar içinde beden kitle endeksinin 18-27 arasında olması gerekmektedir. Polis meslek eğitim merkezleri için beden kitle endeksi bu aralıkta olmayan adaylar ön başvuruda eleneceklerdir. Polis özel harekat alımları da polis meslek eğitim merkezleri olarak geçtiği için bu alım içinde aynı şartlar geçerlidir arkadaşlar.

PAEM Beden Kitle Endeksi Şartları!

Polis amirleri eğitim merkezlerine yapılan alımlar için yine boy kilo endeksi değerlerine göre hesaplama yapılan beden kitle endeksi değeri 18-27 ortalama değerleri arasında olması şartı aranmaktadır. Polis amirleri eğitim merkezlerine başvuruda bulunan adayların ön sağlık testinde beden kitle endeksi hesaplanmakta ve bu şartlara uymayanların başvuruları kabul edilmemektedir.

Otomatik Beden Kitle Endeksi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Polis alımı yapan okulların istedikleri sağlık yönetmeliği şartları beden kitle endeksi değerlerinden bahsetmeden önce arkadaşlar sizlere bizim hazırlamış olduğumuz ve boy kilo endeksi yazarak ideal beden kitle endeksinizi hesaplama aracını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Otomatik olarak sizlerin beden kitle endeksini hesaplayan aracı kullanmak için ilgili yerleri doldurmanız gerekmektedir.

Örneğin;

Boy yazan yere boyunuzu cm cinsinden yazınız yani 1 metre 74 cm ise boyunuz siz direk 174 yazınız.

Kilonuzu ise arkadaşlar küsuratsız olarak tam yazınız yani 84.5 ise 84 şeklinde yazarsanız boy kilo endeksi hesaplama aracı ile en doğru sonucu alacaksınız.

Hesaplamalar gerçek sonuçları vermektedir arkadaşlar bu nedenle kendinizi ona göre hazırlayabilirsiniz.

Polis olmak isteyenler için polislik boy kilo endeksi ve şartları dışında diğer gereklilikleri öğrenmek için  kesinlikle Nasıl Polis Olurum? yazımızı inceleyin.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!