Pazartesi , Nisan 19 2021
beden-kitle-endeksi

Polislik Otomatik Boy-Kilo Hesaplama (Beden Kitle Endeksi Hesaplama)

Polis olmak isteyen adaylardan polislik sınavlarına hazırlanan adayların sağlık ön taramasında bakılan boy kilo endeksi olayını bir çok kez sorduklarına şahit olduk. Bizlerde bu yazımızda polis olmak isteyen adaylar için aranan şartlardan olan boy-kilo endeksi hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Yazımızda sırasıyla polis alan kurumların istediği beden kitle endeksi şartlarından bahsedeceğiz.

Polis Okullari Boy Şartları
Polis akademisine bağlı bütün polis okulları polis meslek yüksek okulu, polis amirleri eğitim merkezi ve polis meslek eğitim merkezlerine alımlar için boy şartı bayanlarda 162 cm erkeklerde ise 167 cm’ dir. Bu boylardan kısa olanlar maalesef elenirler.

PMYO Beden Kitle Endeks Şartları!
Polis meslek yüksek okullarında aranan şartlardan olan beden kitle endeksinin 18-27 arasında olması gerekmektedir arkadaşlar. Polis meslek yüksek okulları sınavlarına girecek adayların beden kitle endekslerine çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu aralıkta beden kitle endeksi olmayan adaylar ön sağlıkta elenmek durumunda kalacaklardır.

POMEM Beden Kitle Endeksi Şartları!
Polis meslek eğitim merkezlerine yapılan alımlar içinde beden kitle endeksinin 18-27 arasında olması gerekmektedir. Polis meslek eğitim merkezleri için beden kitle endeksi bu aralıkta olmayan adaylar ön başvuruda eleneceklerdir. Polis özel harekat alımları da polis meslek eğitim merkezleri olarak geçtiği için bu alım içinde aynı şartlar geçerlidir arkadaşlar.

PAEM Beden Kitle Endeksi Şartları!
Polis amirleri eğitim merkezlerine yapılan alımlar için yine beden kitle endeksinin 18-27 arasında olması şartı aranmaktadır. Polis amirleri eğitim merkezlerine başvuruda bulunan adayların ön sağlık testinde beden kitle endeksi hesaplanmakta ve bu şartlara uymayanların başvuruları kabul edilmemektedir.

Otomatik Beden Kitle Endeksi Hesaplama Nasıl Yapılır?
Polis alan okulların istedikleri beden kitle endeksinden bahsetmeden önce arkadaşlar sizlere bizim hazırlamış olduğumuz ve boy-kilonuzu yazarak beden kitle endeksinizi hesaplayacağınız aracı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Otomatik olarak sizlerin beden kitle endeksini hesaplayan aracı kullanmak için ilgili yerleri doldurmanız gerekmektedir. Örneğin;

Boy yazan yere boyunuzu cm cinsinden yazınız yani 1 metre 74 cm ise boyunuz siz direk 174 yazınız.

Kilonuzu ise arkadaşlar küsüratsız yazınız yani 84.5 ise 84 şeklinde yazarsanız doğru sonucu alacaksınızdır.

Hesaplamalar gerçek sonuçları vermektedir arkadaşlar bu nedenle kendinizi ona göre hazırlayabilirsiniz.

 

Hakkında Yetkili

İlginizi Çekebilir!

27. Dönem POMEM Polis Alımı Ne Zaman, Tarih Açıklandı Mı?

27. Dönem POMEM Polis Alımı Ne Zaman, Tarih Açıklandı Mı? POMEM Başvuru Şartları Nelerdir? Polis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir