Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Polislikte Eksik Diş Sorun Olur mu?
polislikte-dis

Polislikte Eksik Diş Sorun Olur mu?

Diş eksikliği durumu polislik ve askeri sınavlar için oldukça önemli bir konudur. Polis alımları açısından diş konusunun önemini emniyet teşkilatı sağlık şartları bölümünden inceleyerek maddeleri sizler için tek tek yazma gereği duyduk ki diş konusuna kafası takılan polis adayları aydınlansın istedik.

Polis alımlarında dişlerin eksik olması ne derece önemli eksik dişi olanlar polis memuru olabilir mi aşağıdaki alanları dikkatlice okuyunuz.

Polis Alımında Eksik Diş
Polis meslek eğitim merkezi, polis amirleri eğitim merkezi ve polis meslek yüksek okulları açısından emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği tek çatıda birleşmiştir. Bu nedenle tüm polis alımı yapan eğitim birimleri için diş şartları aynıdır. Peki dişle ilgili maddeler neler demektedir bakalım.

PMYO-POMEM-PAEM Eksik Diş Şartları

1- Ön grup diş eksiklikleri öğrenciliğe engeldir.

2- Ön grup dışındaki 5 ve 5 ten fazla diş eksiklikleri öğrenciliğe engeldir.

3- Üçüncü büyük azı dişlerinin yokluğu eksiklik olarak değerlendirilmez. Okluzyonda (kapanış) ve fonksiyonda olmayan gömülü dişler ile tedavi edilmemiş mevcut diş kökleri eksik diş kabul edilir.
Sabit protez yada dental implant uygulaması ile eksiklikleri giderilmiş olgular sağlam kabul edilir.

Yukarıdaki maddelerden en önemlisi polis adayları için ön grup diş eksikliğidir. Bu diş eksikliği öğrencilik için en büyük engeldir burada dişi eksik olanlar ne yazık ki polis olamazlar. Polis adaylarına bizim tavsiyemiz eğer ki ön grup dişlerinden eksiği olan aday varsa sınavlara girmeden önce o dişlerini yaptırmalarıdır. Bunun dışında dişlerinizi yaptırarak okula gitmeniz ayrı bir tavsiyemiz olacaktır.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!