Pazar , Mart 24 2019
Ana Sayfa / PAEM ALIMI / Polislikte Evci İzin Nedir ?
polis-evci-izin

Polislikte Evci İzin Nedir ?

Polis olmak isteyen adaylar çevresinde duymuş oldukları evci izin konusuna bu yazımızda değinme gereği duyduk. Genel olarak polis okullarında arkadaşları okuyan arkadaşlar evci izin konusunu oldukça sık duymaktadır diye tahmin etmekteyiz. Peki bu evci izin nedir nasıl alınır tüm detaylara aşağıda değinelim.

Polis Okullarında Evci İzin Nedir?
Polis amirleri eğitim merkezi, polis meslek yüksek okulu ve polis meslek eğitim merkezlerini ilgilendiren evci izin konusu net olarak şudur arkadaşlar;

Evci izni: Eşi, ana-baba, kardeşlerden, eşinin ana-babasından veya ikinci dereceden kan hısımlarından herhangi birisinin, polis okulunun bulunduğu İl/İlçeler ile sınırı olan diğer İl/İlçelerde ikamet ettiği polis okulunun müdürlüğü tarafından araştırılıp tespit edilen öğrenciye eğitim öğretim yılı boyunca Cuma akşamı ders bitiminden, Pazar günü akşam yoklamasına kadar, diğer tatil günlerinde tatil günü başlayıp tatilin son günü akşam yoklamasına kadar gece yatısına kalmak üzere verilen izindir. Bu izin, polis okulunun bulunduğu İl/İlçeler ile sınırı olan diğer İl/İlçelerin ulaşım durumu ve yol güvenliği göz önüne alınarak polis okulunun müdürlüğü tarafından değerlendirilerek verilir.

Evci izinleri sınav tarihlerinde okul yönetimi tarafından kapatılabilmektedir.

Evci iznin tam şartları bunlardır arkadaşlar. Tüm bu şartlar eskiden daha katıydı örneğin evci iznine çıkabilmek için aileden birisinin okulun bulunduğu il içerisinde ikamet ediyor olması gerekmekteydi. Buradaki durum okula göre değişebilir örneğin şark illerinde durumun biraz daha farklı olma durumu vardır. Sonuç olarak buna hangi okulda okunuyorsa o okul müdürlüğü karar vermektedir şuanda evci izni durumu oldukça iyidir. Genel olarak evci izninde son yıllarda sorun olmamaktadır.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

2 Soru

  1. Polislikte evci izni ve evcilik izni verilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!