Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / POMEM ALIMI / POMEM Okul Seçimi Hangi Okulda Okurum?
pomem-hangi-okulda-okurum

POMEM Okul Seçimi Hangi Okulda Okurum?

Polis meslek eğitim merkezleri Türkiye’nin her yerinde olmadığı için sınavlara giren adayların akıllarına polis meslek eğitim merkezi sınavını kazanırsam nerede okuyabilirim soruları gelmektedir. Ülkemizde bulunan 32 polis meslek eğitim merkezi olduğunu da düşünürsek adayların hangi okulda okuyacakları konusunun karışması da gayet normal olacaktır.

Pomem Hangi Okulda Okurum?
Polis meslek eğitim merkezi sayısının 32 tane olduğundan yukarıda bahsetmiştik bu okullardan bazıları polis özel harekat olarak günümüzde eğitim vermektedir. Bu okullar polis meslek eğitim merkezine bağlı olmakla birlikte şuanda polis özel harekat eğitimi vermektedir. İlerleyen süreçlerde polis özel harekat başkanlığının tamamen faal duruma geçmesiyle muhtemelen polis meslek eğitim merkezlerinden ayrılarak polis özel harekat eğitim merkezlerine de dönüştürülebilirler.

Polis meslek eğitim merkezlerinde ben şuradaki okulda okumak istiyorum gibi bir durum söz konusu değildir.

Peki polis meslek eğitim merkezini kazandık nerede okuyabilirsiniz. Polis meslek eğitim merkezlerini kazanan adaylar genel olarak ikametlerine en yakın olan eğitim kurumuna yerleştirilmektedir. Bu eğitim kurumlarına örnek verecek olursak örneğin Osmaniye de ikamet eden bir aday Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Eğitim Merkezi veya Hatay Polis Meslek Eğitim merkezine planlanması yapılmaktadır tabi bunun yanı sıra Gaziantep Polis Meslek Eğitim Merkezi de Osmaniye’ye yakın olduğu için orası da olabilir eğitim kurumu olarak. Yakın okullar dışında kolay kolay uzakta bulunan okullara planlama yapılmamaktadır.

Yedekten Kazananlar Hangi Okulda Okurlar?
Polis meslek eğitim merkezlerini yedekten kazanan adaylar için okul durumu biraz daha kritiktir. Burada yedek alımları okuldaki elenmelere göre yapıldığı için genel olarak hangi okulda elenme olduysa adaylar oralara gönderilmektedir genel olarak burada da yine ikamete yakınlığa dikkat edilmekte olsa da uzak okullarda şansınıza çıkabilir.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

3 Soru

  1. Ardahan ve yakınlarında POMEM var mıdır? En yakın Erzurum POMEM deniliyor doğru mudur?

  2. en berbat POMEM hangisi ona göre gidişelim

  3. En iyi POMEM hangisi? paramız yeterse orada kalalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!