Cumartesi , Mart 23 2019
Ana Sayfa / POMEM ALIMI / POMEM sağlık şartları

POMEM sağlık şartları

POMEM Sağlık Yönetmeliği 2018

POMEM sağlık şartları POMEM sağlık yönetmeliği  içeriğine göre oluşturulan POMEM sağlık şartları aynı yönetmeliğin Ek3 başlığı altında detaylı olarak açıklanmıştır. POMEM sağlık yönetmeliği 2018 yılında revize edilmiş ve  3 Ocak 2018 tarihinde 30290 sayılı Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.  POMEM sağlık yönetmeliği 2018 içeriğinde temel yönetmelik hükümleri yanında Ek1, Ek2 ve Ek3 olmak üzere polis alımı sağlık şartları belirlenmiştir. Bu eklere göre POMEM Sağlık Yönetmeliği Ek1’e göre Emniyet Teşkilatına alınacak öğrenciler ve memurlar hakkında düzenlenecek sağlık kurulu raporu ve yapılması gereken muayeneler, laboratuvar ve görüntüleme tetkikleri ile düzenlenecek olan raporun usule uygun tanzimi konusunda bilgilendirme mevcuttur.

POMEM sağlık şartları 2018 sağlık yönetmeliği hükümlerine göre düzenlenmiştir

Pomem sağlık yönetmeliği Ek3 

POMEM sağlık yönetmeliği Ek2 Sağlık Bilgi Formu olarak adlandırılan bir sağlık ön bilgi anketi tarzında hazırlanmış soru cevap formu içerisinde sağlık sebebi ile okullardan ilişiği kesilen adayların önceden soru cevap ile bu tip hastalıkları olup olmadığı veya herhangi  belirtileri bulunup bulunmadığı konusunda yazılı olarak bilgi edinme ve yazılı form ile olmadığı yönünde taahhüt içeren bir anket formudur. Eksik veya yanlış doldurulması halinde ileride meydana gelebilecek sağlık problemlerine bağlı hak kayıplarının hukuki bir sürece dönüşmemesi için hazırlanmış bir bilgi metnidir.

Ek3 en detaylı olan sağlık yönetmeliği eki olup ağırlıklı olarak hangi organ sistemine ait doğumsal, sürekli ilaç kullanımı kalıcı deformite vb durumları beyin, kalp, akciğer, dolaşım sistemi gibi alt başlıklarda ayırarak detaylı olarak açıkladığı ve hangi koşulların öğrencilik için engel teşkil ettiğini hangi durumların öğrencilik için sorun oluşturmadığını detaylı olarak sıralandığı takriben 40 sayfalık bir tıbbi metindir. Bu tıbbi metini detaylı olarak uzmanlarımıza inceleterek, POMEM 2018 yılı 23. dönem polis alımı başlamadan önce polis rehberi sitesi olarak düzenli yazılarımızı takip eden ve güncel polis alımı ilanlarımızı takibe alan sitemizin müdavimleri ile paylaşacağız.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!