Salı , Mart 26 2019
Ana Sayfa / POMEM ALIMI / Temmuzda 10 Bin Polis Alınacak!
temmuz-10-bin-polis

Temmuzda 10 Bin Polis Alınacak!

Polis meslek eğitim merkezlerine öğrenci alım süreçlerinin hızla devam ettiği bugünlerde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’ dan yeni bir polis alım açıklaması geldi. Polis amirleri eğitim merkezi 3. dönem mezuniyet töreninde konuşan Sayın SOYLU şu ifadelere yer verdi;

Temmuzda 23. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alınacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu : ’23. Dönem POMEM’lerde eğitim görmek üzere üniversite mezunu 10 bin polis memuru adayı öğrenci alımı için 2018 Temmuz ayında ilana çıkılacak, eğitimlere Eylül ayında başlanacak, Aralık ayında süreç tamamlanacak. 13 Bin şimdi aldık, 10 bin alıyoruz, 10 bin daha alacağız, 33 bin arkadaşımızla birlikte inşallah polisimiz büyük bir güç kuvvet kazanacaktır.” dedi.

İçişleri Bakanının açıklamasının ardından polis meslek eğitim merkezinden mezun olan adaylar yerine okullar boş kalmaksızın alımların son hız devam edeceği sinyalini de tüm adaylar almış oldular.

Temmuzdaki Alım PÖH Olabilir mi?
İçişleri Bakınımız Süleyman SOYLU’nun bahsetmiş olduğu 10 bin kişilik alımın polis özel harekat olmayacağı düşüncesindeyiz bizler çünkü o aralıkta polis meslek eğitim merkezinden öğrenciler mezun olmuş olacaklardır ve yerine yeni bir alımla polis açığının kapatılması sağlanacaktır diye düşünmekteyiz.

Polislikle İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Resme Tıklayarak Sorabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir!

polislik-kazananlar-polis-olur-mu

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması  Kamu kurum ve kuruluşlarına meslek personeli alımı sırasında eskiden beri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!